Makyaj Uzmanı Yeliz Naşifoğlu Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri!

Makyaj Uzmanı  Yeliz Naşifoğulu Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri!
Paylaş
 


Uzmanı  Yeliz Naşifoğulu İçin Makyaj Önerileri!

Hanımlar… şu aralar bana sıkça sorulan bir soru üzerine yazmak istedim bugün. Düşük göz kapağı olanlar eyeliner çekerken epeyce zorlanıyorlar ve yoğun çabalara rağmen istedikleri sonucu alamıyorlar, ee tabi bu da biraz sinir bozucu biliyorum, haklısınız.

Makyaj Uzmanı  Yeliz Naşifoğulu Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri!

Umarım şimdi yazacaklarımı uygular ve bu sefer daha başarılı olursunuz… Hemen aşağıda size genel hatlarıyla düşük göz kapağına dair örnek bir çizim göstermek istiyorum.

Düşük Göz Makyajı

Bu tip gözlerde göz kapakları gözün renkli kısmını biraz örter ve bu kişinin ne yazık ki daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Peki… küçük makyaj hileleriyle bundan nasıl kurtulabiliriz?

Aynen şöyle… Bu gözlerde düşük göz kapağını daha belirsiz hale getirip, gözü ön plana çıkarıcı işlem yapmak gerekir. Bunu da koyu ve kesinlikle mat bir far kullanarak yaparız. Far, kirpik üstlerinde daha açık renk olmalıdır ancak yukarı doğru çıktıkça koyulaşmalıdır. Yani düşük olan kıvrımlı kısım koyu renk farla geri plana alınmalıdır.

Eyeliner konusuna gelince ise şunları söyleyebilirim ; ya ince bir eyeliner çizin-ancak uzun bir kuyruk olmaması gerekir  ya da düşük göz kapağı kısmı dahil edilerek daha kalın bir eyeliner çizin derim. Ya da hiç eyeliner uygulamayabilirsiniz.

Bu tür göz kapaklarında eyeliner uygulamamak bazen çok daha net bir görüntü sağlar. Size yine hemen aşağıda örnek eyeliner uygulamasını gösteriyorum. Gözünüz açıkken eyelinerinizi çizebilirseniz sonuç çok daha harika olacaktır emin olun. En azından bir deneyin…

Düşük Göz Makyajı 2

Bu arada unutmadan hanımlar…sadece üst kirpiklerinize rimel uygulamalısınız. Alt kirpiklere rimel bu tip gözler için doğru olmayacaktır.

Umarım bu sefer istediğiniz gibi bir eyeliner çekebilirsiniz hanımlar, hatta dilerseniz bana resim gönderin, size seve seve yardımcı olurum. Sevgiler

Yeliz Naşifoğlu

Makyöz & Eğitmen

www.yeliznasifoglu.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 5 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید