Makyaj Hileleri,

Merhaba sevgili bayanlar ufak tefek dokunuşlarla yüzümüze doğru makyaj yaparak ışıltılı bie hava verebilriz..Bunun için belli başlı makyaj kurallarını bilmemiz gerekiyor.Yüz hatlarımız nasıl olursa olsun doğru teknik çok önemli makyaj için..Gelin hep beraber makyaj hilelerini okuyalım..

Makyaj yapımından önce cildinizi temizleyici  ile temizleyin. Temizleme işlemi  bittikten sonra krem ile nemlendirin. Sürdüğünüz nemlendiriciyi yüzünüzün emmesi lazımdır ve artık makyaj yapma işlemine hazırız.

Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Düzgün görünümlü ve pürüzsüz bir makyaj için fondöten makyajın vazgeçilmez temelidir. Fondöteninizden iyi bir sonuç elde etmek için fondöteni eşit miktarda ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Burun kemiğinin üzerine ve elmacık kemiklerinin üst kenarlarına iyice yayılmalıdır. Fondöten sürme işlemi bitiminde ciltte parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile fondöteninizin cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını hafif dokunuşlar ile başka bir süngerle alın.

Gözlerin koyu renk ise far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renkli gözler için her renk rahatlıkla kullanılır. Gözlerinize farı sürerken önce tüm gözkapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. Rengi istediğiniz yerde azaltın veya arttırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız ton, göz farından daha koyu olmasına mutlaka dikkat ediniz.Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.

Kirpiklerinizin dolgun, sık ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının. Sert bir görünüm verir ve her göz yapısına gitmeyebilir…

Rimel göz makyajınızı tamamlayan en önemli unsurdur. Bakışlarınıza bir anlam katmakla beraber, yorgun bakış ifadesini yok eder. Üst kirpiklerinize önce içten dışa doğru, daha sonra aşağıdan yukarıya doğru sürerek, kirpiklerinizin daha gür ve dik görünmesini sağlayabilirsiniz. Alt kirpiklere hacim kazandırmak istiyorsak; fırçayı kirpik diplerinde yatay biçimde gezdirin. Uzun görünümü vermek istiyorsakta; fırçayı dik bir biçimde tutarak ek tek boyayın.

Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.

Yanakları renklendirirken gülümseyin! Evet doğru okudunuz. Elinizde allık fırçası ve gülümseyin. İşte tam o sırada mutlu yüzünüzde allık fırçanızı yüzünüzün dışına doğru dairesel ve hafif dönüşler ile uygulamaya başlayın. Allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece hafif bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin.

Ve makyajınızın son hamlesi ya da başka bir deyişle son dokunuş. Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Hatta tüm dudağı kaleminizle boyayabilirsiniz. Böylece zaman geçtikçe kaybolan rujun dudağınızda bıraktığı boşluklarda sönük olmak yerine kaleminizin rengi gözükecektir. Bu sebepten her zaman rujunuzun 1 ton koyusunu tercih edin. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınızın daha çekici görünmesini ve ışıltılı bir görünüme de kavuştuğunu görebilirsiniz.

Arananlar :Cocuk odaları
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 8 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید