Lavanta İle Gelen Güzellik ve Sağlık Sırları

lavanta-ile-gelen-saglık
Paylaş
 


İle Gelen ve Sağlık Sırları

Lavanta yağını hem psikolojinizde, hem de cilt bakımında eşsiz mucizeleri olduğu bir kez daha kanıtlandı. Kraliçelerin dahi hayatlarında büyük öneme sahip olan lavanta ve lavanta yağını, sizlerde güzellik bakım sırlarınız listesinde mutlaka yer vermelisiniz. İşte lavanta yağının mucizevi faydaları ve

Lavanta ile gelen güzelliğin sırları ve sağlığa inanılmaz faydaları;

  • Uykusuzluk için denenebilir. Yatmadan önce yastığınıza süreceğiniz 1-2 damla huzurlu bir uykuya geçmek açısından yardımcı oluyor. El ve ayak bileklerinize sürmeniz de etkili sonuç veriyor.
  • Mevsimsel alerjilere iyi geliyor. Limon, lavanta ve nane bazı mevsimsel alerjilerin yavaşlamasını sağlıyor. Burun kemiğinin üzerine ya da ayak bileklerinize sürebilirsiniz.
  • Doğal bir oda kokusu. Sıcak suyun içine ekleyeceğiniz 1-2 damla lavanta yağı evdeki tüm kötü kokuları gideriyor.
  • Baş ağrısını azaltıyor. Şakaklarınıza sürün ve başınıza masaj yapın. Eğer nane yağı ile karıştırarak masaj yaparsanız daha etkili olabiliyor.
  • Stres ve anksiyeteye karşı etkili. Lavantanın içindeki uçucu yağlar sakinleştiriyor ve rahatlatıyor, bu özelliğiyle strese karşı birebir. İçi su dolu spreyli bir şişeye birkaç damla lavanta yağı damlatın. Yatağınıza, yastığınıza ya da havlularınıza sıkın.Regl kramplarını yatıştırıyor. Ağrı çektiğiniz bölgeye birkaç damla lavanta yağı sürün. 15 dakika içinde etkisini gösterecektir.
  • Cilt kuruluğunu azaltıyor. Lavanta yağı kuru, hassas ve irrite olmuş cilde hemen etki ediyor.

Akneleri kurutuyor. Lavanta yağı akne tedavisinin en etkin yardımcılarından, çünkü enfeksiyonlara neden olan bakterilerle savaşıyor. Sivilceye neden olan sebumun çözülmesine ve sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı oluyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید