Kusurlar Gizleyen Makyaj HileleriKusurlar Gizleyen

Çizgiler, göz altı morlukları, sivilceler, kemerli burunlar, küçük gözler, incecik dudaklar… Sizi rahatsız eden kusurları, basit birkaç teknikle yok sayabilirsiniz.

Eğer gözenekli bir cildiniz varsa mat kapatıcılar tercih etmelisiniz. Işıltılı, sedefli pudra ya da allıklar gözenekleri gözle görünür hale getirir.

Yüze kontür vermek

Yüzü inceltme teknikleri fondöten ve benzeri ürünlerle yapılır. İnce görünmesini istediğiniz bölgelerde koyu bir fondöten kullanmalısınız. Eğer köşeli bir yüzünüz varsa, koyu bir fondötenle çene kısmını gölgelendirip, yüzünüzü daha yuvarlak bir hale getirebilirsiniz.

Burun çevresini daha ince göstermek için ise, burnun sağ ve sol kısmında koyu ton bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Ama burnun tam üzerinde normal kapatıcınızı kullanmayı unutmayın. Burnun uzunluğu da tam ucuna uygulayacağınız koyu ton kapatıcı ile kısabilir. Bu uygulama özellikle fotoğraflarda çok fark edilir.

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, elmacık kemiklerinin alt kısmına hafif koyu renk bir kapatıcı sürerek onları ortaya çıkarabilirsiniz. Elmacık kemikleri üzerindeki koyuluk yüzü ince gösterecektir. Kontür işlemleri için Catherine Arley kapatıcılarından Coverstick ve Red Love Fondöteni kullanabilirsiniz.

Sivilceler

Sivilceli bir cildiniz varsa fondötenden önce kamuflaj ürünlerinden faydalanmalısınız. Önce sivilcenin üstüne birkaç kat kapatıcı uygulayın. Kapatıcıların koyu tondan açığa doğru sürülmesi gerekir. Alta daha koyu üste daha açık bir kapatıcı uygulayın. Catherine Arley’inCoverstick ve Stick Fondötenlerinden de yararlanabileceğiniz bu uygulama, sadece sivilcelerin üzerine yapılmalıdır, tüm yüze değil.

  ve morluklar

Morluğu öne çıkardığı için kesinlikle açık renk kapatıcı kullanmamak gerekir. Cilt rengine yakın bir kapatıcı tercih edilmelidir.

Kaynak :Catherine arley

Arananlar :makyaj hileleri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید