Kova Burcu Mart Ayı YorumuKova Burcu Mart Ayı Yorumu

Sevgili Kova,

Mart ayı çok hoşunuza gidebilir zira parayla ilgili gündeme gelen meseleler sinirinizi bozmak yerine, gelirinizi artırmanın aslında nasıl kolay olduğunu görüp şaşırmanıza sebep olacak. Bu hoş eğilim ayın başındaki 28 Şubat/l Mart yeniayı ile başlayacak. Para evinize ışık veren bu yeniay hem Neptün, hem de Jüpiter’den muhteşem titreşimler alıyor. Güneş Sisteminin bu iki kuvvetli gezegeninin desteği çok işinize yarayacak.

Eğer sanatsal yaratıcılığınız veya fikirlerinizle para kazanıyorsanız Neptün’ün yardımcı çok büyük olacak. Ressam, oyuncu, şarkıcı, müzisyen, kareograf, şair, senaryo yazarı, yazar, film yapımcısı, kostüm tasarımcısı, makyöz, şef, sanat yönetmeni, yaratıcı yönetmen, web tasarımcısı, grafiker /ismini siz koyun- iseniz bu ay büyük yeniay ve Güneş’in, tüm sanatları destekleyen Neptün ile kavuşumu sonucunda bir satış yapabilir ya da harika bir müşteri kazanabilirsiniz.

Eğer yaratıcı bir alanda değilseniz, sanatçı ve aktörleri desteklemiyorsanız Neptün’ün ikinci para evinizdeki varlığı sorunlu olabilir. Neptün iyiliklerinin yanı sıra iki tarafı keskin bir bıçak gibi kafa karışıklığı ve yanlış bilgiler getirebilir. İşiniz somut gerçeklere dayanıyorsa Neptün sizi epey zorlayacaktır. Bu tarz bir işiniz varsa veya başlamayı düşüyorsanız bir avukat veya finansal danışmanla konuşmalısınız. Riskli pozisyonlardan kaçının ; dikkatli olursanız, işleriniz iyi gidecektir.

Yaratıcı alandan uzak bir işiniz olsa bile, bir şekilde yaratıcı sektöre yaklaşıyor gibi görünüyorsunuz. Sanatçıları destekleyen bir ekibin parçası olduğunuzu görebilirsiniz. Neptün finansal evinizi yakın bir tarihte terk etmeyecek ve Ocak 2026ya kadar burada kalacak. Neptün’ün geliriniz üzerinde bu derece etkili oluşu ve daha fazla gelir için size yardım edecek olması eninde sonunda yaratıcı sektöre yaklaşacağınız anlamına geliyor. Örneğin muhasebeci iseniz büyük bir film stüdyosunun para işleriyle ilgilemeniz için iş bulabilirsiniz. Ya da internetle ilgiliyseniz televizyon, video, film şirketi, sanat galerisi ya da sanatla bağlantılı başka tür vvebsitelerini hazırlayabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnek.

Balık burcundaki bu yeniay, şu anda iş evinizde bulunan cömert ve abartılı talih gezegeni Jüpiter’den aldığı güzel ışından dolayı çok özel. Kendi işinizi yapıyorsanız, çok kısa sürede bol kazançlı bir iş bulmanız mümkün. Dışarı çıkın ve sizin hazırlanan hazineyi arayıp bulun. Jüpiter’in pozisyonu alacağınız iş veya görevi çok seveceğinize ve karşılığında ücretinizin de yüksek olacağını gösteriyor. Yüksek bedel istemekten çekinmeyin. Eğer başkaları için çalışıyorsanız ek veya yarı zamanlı bir iş bulabilirsiniz.

Tüm yeniaylar ilk göründüklerinde çok güçlüdür. 1 Mart’ta yeniay doğar doğmaz kariyer ve para fırsatlarının üzerine atlayın. Ayın ilk on günü atacağınız adımların sonuçları sizi tam on iki ay boyunca etkileyecek. Yeniaylar bu derece güçlüdür. 1 Mart’tan uzaklaşan her gün yeniayın enerjisi azalacak ve 16 Mart’taki dolunaya geldiğinizde tamamen sona ermiş olacak. İşte bundan dolayı mart ayının ilk haftası para kazanma fırsatlarını bulmanız çok önemli.
16 Mart’taki dolunay ve dört gün yakınlarında parayla ilgili görüşmeler sonuçlanacak. O zamanda depozit ve çekler gönderebilirsiniz ;sanki her ikisinin karışımı olacak gibi görünüyor. Bir zam başvurunuz ya da başka bir finansal mesele hakkında cevap gelebilir veya bir daire ya da ev gibi büyük bir şey satın alabilirsiniz. Yeni bir pozisyona gelip önceki maaşınızın sona ermesi de mümkün.

16 Mart yakınlarında nasıl bir gelişme olursa olsun, onuncu kariyer, onur, ödül ve şöhret evinizdeki Satürn’ün muhteşem ışınları sayesinde kendinizi maddi açıdan güvende hissedeceksiniz. Bu dolunay daha çok parayla ilgili olsa bile kariyeriniz için çok tatlı bir zaman olabilir. (Duruma yakından bakmalısınız ; dolunayda para için motive olabilir ve kariyerin izdeki hoşlukların daha sonra farkına varabilirsiniz.)
Geçen ay Kova burcunda gerileyen Merkür ile uğraştınız ve kontrat imzalamak, elektronik ve mobilya gibi pahalı eşyaların alımı için beklemek zorunda kaldınız. Ne mutlu ki, Merkür 28 Şubat’ta düzeldi ve mart ayına girerken iletişim ve sözleşme yolunuz açıldı. Merkür 20 Mart’ta kadar gerilediği zamanki derecelerin üzerinden geçecek ve sonra daha hızlanacak ve gelişmeleri hızlandıracak.

Bu ay Satürn 2 Mart-20 Temmuz arasında gerileyecek. Satürn şu anda onuncu kariyer evinizden geçtiği için mart ayından, temmuz sonuna kadar olan dönemde mesleki gelişiminizi yavaşlatacak. Yine de yorumun başında belirttiğimiz gibi kazançlı işler elde etme ve başarma becerisinden yoksun olmayacaksınız. Bulacağınız işlerle çok meşgul olacağınızı düşünüyoruz ama tam zamanlı değil de, proje bazlı çalıştığınızda daha şanslı olacaksınız, tam zamanlı bir iş veya terfi ekim sonu ya da kasım ayında gelebilir. Yine de o zamana dek mutlu olacağınızı ve belirttiğimiz alanlardan para kazanacağınızı hissediyoruz.

Mars da 1 Mart-19 Mayıs arasında gerileyecek ve seyahat planlarınızla hayatınızın belirli alanlarını etkileyecek. Mars yıldız haritanızın dokuzuncu evini yönettiğinden yurt dışı seyahat ve uluslararası ilişkilerde aksaklıklar olabilir. Dokuzuncu ev aynı zamanda üniversite gibi bilgiyi aldığınız ve yayıncılık ve yayımcılık gibi yaydığınız alanları temsil eder.
Yurt dışı seyahat ve uluslararası ilişkilerin dokuzuncu eve dahil olmasının nedeni astrologların seyahatin de bir çeşit eğitim olduğunu düşünmelerinden kaynaklanıyor. Siz de aynı fikirde olabilirsiniz, çok haklılar! Ancak Mars gerilerken tüm bu alanlar yavaşlayacak zira Mars projelerin başlangıcında gereken itici gücü sağlayan roket gibidir. Mars projeleri başarıya götüren güç, hız, rekabet demektir.

Mars uykuda iken iş kurmak, yeni bir ürün ya da servis lanse etmek doğru olmaz. Bir araştırma projesine başlamak için yanlış bir zaman. Beklemeniz çok önemli sevgili Kova. Yurt dışı seyahat ve vize, pasaport, çalışma izni ve göçmenlik işleri de engellerle dolu olacaktır. Red edilmemek için sabırlı olup beklemelisiniz. Bir uzman tutmak isterseniz, tutun vereceğiniz her kuruşa değecektir.
Mahkemeler ve yasal sistem de dokuzuncu ev tarafından yönetilir. Hukuki konulardaki yavaşlık karşısında yine çok sabırlı olmanız gerekecek. Mars düzelene kadar planlarınızı duyurmamanız gerektiğini ve yavaşlığın sizin yararınıza olduğunu bilmek sizi neşelendirmen. 2014 ‘ün ikinci yarısı gerileyen gezegenlerle sizi rahatsız etmeyecek. Tüm bu gerileyen gezegenler yaptığımız işe kendimizi verip hataları bulmamıza ve gerekli düzeltmeleri yapmamıza yardımcı olacak. Hazır detaylara bakacak zamanınız varken, bunu yapın ; çok memnun kalacaksınız.

Nisan ayı 15 ve 29 Nisan’daki tutulmalar yüzünden pek çok kişi için sinir bozucu bir ay olacak. İlk tutulma ay tutulması olacak ve yukarıda sözünü ettiğimiz dokuzuncu evle ilgili yani yurt dışı seyahat ve ilişkiler, yüksek eğitim, yayıncılık ve yayımcılık, göçmenlik, mahkemeler ve yasal konular gibi alanları etkileyecek.
29 Nisan’daki ikinci tutulma güneş tutulması olacak ve eviniz ya da bir akrabanızla ilgili sürpriz haberler getirecek. Kariyerinizdeki fırsatları değerlendirmek için başka bir şehir hatta ülkeye taşınmayı düşünebilirsiniz.
29 Nisan’daki gibi güneş tutulmaları daha sakin ve olumlu geçer ama 15 Nisan’daki ay tutulması gibi bu tutulma da cevap yerine soruları gündeme getirecek ve oyunu sizin tahmin edemeyeceğiniz biçimde değiştirecek. Her burçtan, herkes her köşeden gelen haberleri fark edecek zira tutulmalar iyi yönde olsa bile adapte olunması gereken değişiklikler getirirler. Epey gergin bir dönem olacak. İşte bu nedenler henüz mart ayında ortam hala göreceli olarak sakinken araştırmanızı yapmalı ve insanlarla görüşmelisiniz.

Ayın sonundaki yeniay, nisan ayı ile ilgili ipuçları getirecek. 30 Mart’ta Koç burcunun 10. Derecesindeki yeniay sizin üçüncü evinizi aydınlatıyor. Bu yeniayın sonucunda bir kontrat imzalamanız ya da en azından diğer tarafla güçlerinizi birleştirmeniz istenebilir ama iyi bir fikir değil zira bir söz vermeden veya imza atmadan önce nisan ayındaki tutulmaların neler getireceğini görmeniz gerekiyor.
Seyahate çıkmanız gerekebilir ama yakın bir yere gideceksiniz. Bu seyahat aniden ortaya çıkacak zira 30 Mart’taki yeniayda Güneş ile sürpriz gezegeni Uranüs aynı noktada. Uranüs sizin yönetici gezegeniniz olduğu için bu yeniay sizin için çok önemli demektir. Uranüs hiç beklenmeyen olayların yöneticisidir ve mümkün olduğunu düşünmediğiniz olaylar getirebileceğinden bu zamanda programınız esnek ve boş olmalı.
Perde arkası olaylar evinizde bulunan Pluto ise Güneş, yeniay ve Uranüs’e çok sert bir açı yapacak ve siz de ofis içi entrikalarla başa çıkmak zorunda kalacaksınız. Bir süredir devam eden durumla ilgili tahmininizden çok bilgi toplayabilir ve bir gizemi çözebilirsiniz.

30 Mart’taki yeniayda kardeş, kuzen, amca, teyze, hala, dayı gibi bazı akrabalarınız da gündeme gelecek. Bir akrabanız hiç beklemediğiniz haberler getirebilir ve ona yardım etmeye hazır olmanız gerekebilir. En azından önerilerde bulunabilir ve yol gösterebilirsiniz. Diğer akrabalar nisan ayındaki tutulma zamanında daha önemli olacak. Mars gerilemesi akrabalardan biriyle aranızda soruna neden olabilir. Bu ay bir akrabanızla sürekli irtibatta bulunabilirsiniz ve problem buradan kaynaklanabilir.
Doğum gününüz 30 Ocak ve beş gün yakınlarında ise bu yeniayı herkesten fazla hissedebilir ama aynı zamanda en iyi şekilde başa çıkmanın yollarını bulabilirsiniz. Yeniayın oluştuğu Koç, burcunuzla en iyi anlaşanlardan biridir ve sizin hava elementiniz, Koç’un ateşinin dağa parlak yanmasını sağlar. Bu yeniayı kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Şimdi aşka gelelim. Tutulmalar sizi direkt olarak etkilemeyeceği için şanslısınız. Ayrıca bu ay Venüs 5 Mart-5 Nisan arasında Kova burcunda turlayacak. Görünümünüzü yenilemek için ideal bir zaman. Saç modelinizi değiştirebilir, birkaç şık kıyafet alabilir ve yaklaşan yeni mevsimde kendinizi harika hissedebilirsiniz. Bu durum sadece kadın değil erkek okuyucularımız için de geçerli. Neden iyi görünmeyeseniz ki?
En romantik gününüz Kova burcundaki Venüs’ün, yöneticiniz Uranüs’e göz kırpacağı 18 Mart olacak. Sonraki hafta sonu için şahane bir seyahat planlayabilir veya aniden seyahate çıkabilirsiniz. Ya da hiç aklınızda yok iken biri ile tanışabilirsiniz.

Özet:
Parayla ilgili düşünceler sizi meşgul ediyor ama ne mutlu ki, mart ayı daha fazla para kazanma imkanları getirecek. Zam istemek için daha uygun bir zaman bulmanız zor. Mart ayı başındaki yeniayla hemen harekete geçin. Bir fikrinizi ya da sanatsal bir yaratıcı ürünü satabilir veya bir film ya da sanatsal bir proje için gereken para ve onayı alabilirsiniz. Yavaş ilerleyin ve detaylara dikkat edin.
Eğer yaratıcı işlerle ilgili değilseniz, Neptün’ün, Güneş’e ve yeniaya yakın oluşu sis ve kafa karışıklığı getirebilir. Size yanlış finansal veriler sunabilir ve önemli gerçekleri gizleyebilirler. Vergi işlemleri yapıyor veya bir mahkeme davasında ya da boşanma ya da miras sonucunda mal paylaşımı yapıyorsanız bu durum kötü olabilir. Doğru ve net bilgi için derine inmeniz hatta bir uzman ya da danışmandan yardım almanız gerekebilir.

16 Mart’taki dolunay yakınlarında parayla ilgili başka bir meseleye odaklanacaksınız. Bu defa borç, kredi ya da mortgage sonuçlanabilir, fatura ödemesiyle ilgilenebilir veya ev, araba, mücevher gibi büyük bir şey satın alabilirsiniz. Uzun vadeli düşünce gezegeni Satürn’ün olumlu açısı atacağınız adımların maddi güvenliğinizi artıracağını gösteriyor. Ayın ortasında finansal meseleleri halletmiş olacak ve başka meselelerle ilgilenmeye başlaya ca ksınız.
Mars’ın 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilediğini aklınızda bulundurun. Gerileme seyahat planlarınızı aksatacak ve özellikle kardeş, teyze, hala, amca ve dayılarla ilişkinizde sorun yaratacak. Mars roketlerin uzaya fırlatılmasını sağlayan itici güçtür ve Mars gerilediğinde onun desteğini almadan kendi başımıza kalırız. Aşkta veya iş hayatında yeni bir proje veya ilişkiye Mars gerilerken başlamayın. Plan yapın ama henüz bir karara varmayın. Ayrıca varsayımlarınızın doğruluğundan emin olmaya bakın, daha fazla araştırma ve bulduğunuz hataları düzeltecek zamanınız olacak.

Önümüzdeki ay 15 Nisan’daki ay tutulması durumları daha karmaşık hale getirecek ve yukarıda sözünü ettiğimiz dokuzuncu evle bağlantılı alanlarda beklenmedik gelişmelere neden olacak.
30 Mart’taki yeniay imza atmanız gereken evraklar getirebilir ;sakın! İlk önce tutulmaların neler getireceğini görmeniz gerekiyor. Herkes için sorunlu nisan ayı yaklaşıyor, tetikte olmanız ve mart sonundan nisan ayı sonuna kadar ortaya çıkan meselelere dikkatle yaklaşmanız gerekiyor.

Kova için önemli tarihler:
En romantik tarihler (başka amaçlar için de değerlendirebilirsiniz): 3, 7, 8, 11, 12, 13, 18, 22, 25 ve 26 Mart.
Mars 1 Mart; 19 Mayıs arasında gerileyecek. Yurt dışı seyahati, yasal bir konu ya da üniversite eğitiminizle ilgili zorluklar olabilir ama bu problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.
7 Kasım’dan beri gerileyen Jüpiter 6 Mart’ta düzeliyor. Sağlığınız da düzelmeli ve günlük işleri yapmak daha kolay olmalı.
Eğer yayıncılık ve medya sektöründe çalışıyorsanız bir engelle karşılabilirsiniz veya tahmin ettiğinizden daha yavaş ilerleyebilirsiniz. Teslim tarihlerini ileri atmaya çalışın.
28 Şubat/l Mart’taki yeniay gelirinizle açısından çok olumlu. Zam istiyorsanız şansınızın yüksek olduğu 3 veya 6 Mart’ta talebinizi iletin. İlk hafta atacağınız adımların parayla ilgili olumlu sonuçları olacak.
16 Mart’taki dolunay parayla ilgili vurguyu sonuçlandıracak. Büyük bir fatura ödeyebilir ya da pahalı bir şey satabilirsiniz. Bu dolunayın gelişmelerinden memnun kalacaksınız.

Bu ay akrabalar hayatınızda önemli bir yer tutacak. Bir tanesi en önemli önceliğiniz haline gelebilir.
30 Mart’taki yeniay iletişim ve seyahat eviniz olan üçüncü evinizde doğacak ama aynı zamanda her iki alanda da zorluklar olacak. Bu ay Mars gerilediğinden bir kontrata imza atmanız iyi bir fikir değil. Mars’ın düzekeceği 19 Mayıs’ı hatta daha iyi bir tarih olan temmuz sonunu bekleyin. Ondan önce çıkacağınız seyahatler gecikmeler ve beklemediğiniz zorluklarla dolu olabilir. Sıkı durun!

Susan Miller

Arananlar :kova burcu mart 2017
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید