Koç Burcu Mart Ayı Burç YorumuMart Ayı Burç Yorumu

Sevgili Koç,

Mart ayının ilk başı rahat geçecek. Merkür şubat ayında gerilediğinden kendinize çekidüzen verecek zamana sahiptiniz ve şimdi artık Merkür düzeldiğinden yeniden kararlar vermeye başlayabilirsiniz. Yine de ağırdan almanızı, izleyip beklemenizi önereceğiz. Nisan ayı 15 ve 29 Nisan’da gerçekleşen iki öfke dolu tutulmayla birlikte epey zor bir ay olacak. İşte o tutulmalar söyleyeceklerini söylemeden nerede durduğunuzu ya da olayların hangi yönde ilerlediğini anlamanız mümkün değil. Çoğunlukla iş ya da özel hayatınızdaki bir ilişki ya da sağlığınızla ilgilenmeniz gerekecek.

Biraz daha detaya girersek, eğer mart ayında doğduysanız 15 Nisan tutulmasını direkt olarak hissetmeyeceksiniz. Bu tutulma sadece 10-19 Nisan arasında doğan Koçları yakından ilgilendiriyor. Tutulmalar herhangi bir koşul, girişim, durum veya ilişkinin zayıf yönlerini açığa çıkarır. Tutulma oluştuğunda haberler damdan düşer gibi gelir ama aslında uzun bir süredir devam ediyordur ve ya siz işaretleri görmemişsinizdir, ya da sizden gizlenmiştir. Tutulmanın görevi tam aydınlanma sağlamaktır. 15 Nisan’da ki tutulmada ise bir bitiş yaşayabilirsiniz. Bu tutulma partnerlikleri yöneten Terazi burcunda gerçekleşen bir ay tutulması olacak.

Şimdi mart ayına geri dönelim. Ayın hemen başında, 28 Şubatta doğan ve iyiliklerle dolu yeniayın enerjisi devam ediyor olacak. Bu yeniayda Jüpiter’in hem Ay, hem de Güneş ile yaptığı mükemmel açı, mart ayının ilk yarısına güzellikler getirecek. Yeniay sizin yıldız haritanızın en mahrem bölgesinde oluştuğundan, yalnız kalıp çalıştığınızda çok verimli olacaksınız. Siz sosyal bir burçsunuzdur ama bazen farklı olmak ve rutinden çıkmak gerekir. Zamanınızı çalan insanlardan uzak durun ve kapalı kapılar andında elinizdeki işe konsantre olun.
Bir hayır işine, toplumsal bir projeye veya tanıyıp değer verdiğiniz bir kişiye birebir yardım etmeye gönüllü iseniz 28 Şubattaki bu yeniay ve Jüpiter’in sihirli ışınları mart ayının ilk on gününde size çok yardımcı olacak. Kalbiniz başkalarına açık ve vermeye hazır olacaksınız ve ayrıca empati duygunuz da keskinleşecek. Size ihtiyacı olan sevdiğiniz kişi veya insani bir yardım projesi ya da hayır derneği için yapacaklarınız büyük fark yaratacak.

Jüpiter bir süredir Yengeç burcunda turluyor ama 8 Aralık’tan beri gerilediğinden dolayı kaplumbağa hızında hareket ediyor ve size yeterince destek olamıyordu. Neyse ki, 6 Martta Jüpiter düzeliyor ve Jüpiter’in size ne büyük destek olacağını görmeye başlıyorsunuz. Ailenizden daha büyük yardım alacak ve bir gayrimenkul, taşınma, yenilenme, tamirat gibi bir projede şanslı olacaksınız. Eğer evinizi satmaya veya ev satın almaya çalışıyorsanız haziran sonu ve temmuz ayından çok memnun kalacaksınız. Jüpiter düzelip güçlendiğinden hem sizin, hem de diğer herkesin hayatı daha iyi olacak. Hayatınızın bu alanı yani yuvanız ve aile desteğiniz 16 Temmuz’da Jüpiter buradan gidene kadar hayatınızın en iyi alanı olacak.
Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında gerileyecek olduğundan, eviniz ve aile hayatınız Jüpiter sayesinde birden düzelecek olsa bile partnerinizle (evliyseniz ya da ciddi bir ilişkiniz varsa) ya da iş ortağı, ajans, menejer veya sizin temsil ettiğiniz müşterinizle ilişkinizdeki gelişmeler çok yavaşlayacak. Yine de gelişmeler tamamen durmayacak içiniz rahat olsun. Bu arada eski bir müşteri ya da partnerden haberler alabilirsiniz ve sizinle yeniden biraraya gelmek veya çalışmak isteyebilirler. Bu, iyi bir haber!

Ya da aşkta ya da iş ortaklığında hiçbir zaman tamamen çözülmemiş bir problem yeniden gündeme gelebilir. Gerileme dönemi bu duruma kesin bir çözüm bulmak için iyi bir dönemdir. Kızıl Gezegen Mars sizin yöneticiniz olduğundan, gerileme sizi herkesten fazla etkileyecek demektir. Yani 1 Mart-19 Mayıs arasında Mars’ın yavaşlayan yörüngesi sizin arzuladığınız gibi hızlı hareket etmenize engel olacak. Acele etmeyin ve Mars düzelmeden yeni bir iş girişiminde bulunmayın. Mars’ın görevi sizin tüm girişimlerinize bir roketin itici gücüyle yardımcı olmaktır ama bu desteği bulamayacaksınız. Mars’ın desteği olmadan başlayacağınız bir proje veya yatırımı gökyüzünün en üst tabakalarına fırlatacak hayati enerji olmayacak. Girişiminizin yörüngede kalması için belirli bir ivmeye ihtiyacı vardır ve bunu Mars zayıfken bulamayacaksınız.
Mars zayıf olduğundan sadece iş değil, özel hayatınızda da zorlanabilirsiniz. Şu anda Mars evlilik burcu olan Terazi’de olmasına rağmen evlenmek ya da nişanlanmak için uygun bir zaman değil. İlişkinize devam edebilirsiniz ama resmi bağlılık evresine henüz geçmeyin.

Tüm varsayımlarınızı gözden geçirmeli ve hazırlıklarınızın üzerinden bir daha geçerek unuttuğunuz önemli bir şey olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Mars 19 Mayıs’ta düzeldikten sonra yeşil ışık yanacak AMA tam da o zamanda 7 Haziran-1 Temmuz arasında Merkür gerilemeye başlayacak. Bu da demektir ki, ya önceden hazırlanıp 29 Mayıs’taki yeniayda başlangıç yapmalı veya temmuz ortasını beklemelisiniz. Temmuz ayının ilk haftasını DEĞİL, ortasını çok beğeniyoruz ama tabii ki, koşullarınıza en uygun olana siz karar vermelisiniz.

Mart ayının ortasında, 16 Martta yıldız haritanızın iş ve görev evinde ve Başak burcunun 26. Derecesinde dolunay oluşuyor. Dolunayın dört gün yakınlarında bir şey sonuçlanma noktasına gelecek. Bu dolunayın size vereceği en güzel hediye kredi, vergi, başka insanların parasının ; başkalarının size olan borcu veya sizin borçlarınız – evinde bulunan Satürn’e yolladığı hoş ışın olacak. Bu zamanda sıkıntılı görünüyorsunuz. Uzun zamandır beklediğiniz bir çeki alabilirsiniz, bankanız mortgage veya başka kredinizi onaylayabilir, vergi iadesi alacağınızı öğrenebilirsiniz, iş ortaklığını bitirme veya boşanma sonucunda mal paylaşımında anlaşabilirsiniz ya da eski eşiniz nihayet çocuk yardımı parasını gönderebilir. Bir yatırımcı ile anlaşabilir veya üniversiteden burs alabilirsiniz. Uzun zamandır geciken komisyon, telif hakkı, sigorta ödemesi elinize geçebilir. Bu zamanda mutlu ve güvende hissedeceksiniz.

Satürn ise 2 Mart-21 Temmuz arasında gerileyecek ve kariyer gelişiminizi yavaşlatacak. Kariyer, başarı ve şöhret evinizi yöneten Satürn gerilerken, eskiden birlikte çalıştığınız ya da tanıdığınız insanlarla bağlantı kurduğunuzda Satürn gelişiminize engel olmayacak. (Temmuz sonunu kariyeriniz açısından da çok beğeniyoruz ama hemen bir işe ihtiyacınız varsa kabul edin ama ileride yani temmuz sonunda daha iyisinin olacağını bilin. Kendi işinizi yapıyorsanız saldırgan bir rakibiniz pazar payınızı kapmaya çalışabilir. Probleme odaklanırsanız bu kişiyi alt edebilirsiniz. Temmuz sonuna geldiğinizde bu rekabetti durum yok olacak.

Sunum veya iş görüşmesi yapmak veya herhangi önemli bir adım atmak için Güneş ile başka insanların parasını ve finansal ödülleri yöneten sekizinci evinizde bulunan Satürn arasında mükemmel bir etkileşimin olduğu 13 Mart çok olumlu. Haftalara yayılan ödemeler yerine tek seferlik bir çek alabilirsiniz ama bu da iyi bir şey! Yatırımlarınız hakkında görüşmeler yapabilir veya sigortacınızla konuşabilirsiniz. Uzun vadeli, sağlam bir plan hakkında anlaşmaya varacağınız bir gün olabilir.

Aşk hayatınıza gelince eğer evli veya ciddi bir ilişki içinde değilseniz sizin durumunuz evli veya iş ortaklığı olan Koçlardan çok daha parlak. Onlar partnerleri veya rakipleri ile sorun yaşayabilirler ama siz değil. Aşk ve eğlence açısından en iyi günlerden dolan 17-18 Martta Kova burcundaki Venüs, Koç burcundaki Uranüs’e çok tatlı ışınlar gönderecek.

Arkadaşlarınız mutlu çöpçatanlar olarak size çok yardımcı olabilirler. Özellikle bu iki günde arkadaşlarınızdan sizi birisiyle tanıştırmasını isteyebilirsiniz. Beraberliği olan Koçlar fırtınalı havada ilerleyebileceğinden eğer doğru gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, mart ayında sorunlarla yüzleşmeli ve nisan ayındaki tutulmalardan uzak durmalısınız. Nisan ayında kontrol sizde olmayacak.

Ayın sonunda Koç burcunun 10. Derecesindeki yeniay 2014′te burcunuzdaki tek yeniay olacağından çok özel. Yeniaylar ÇOK güçlüdür ve bu yeniay da 30 Martta oluşacak. Yeniayın hemen ardından sıradışı olayların şekillendiğini görebilirsiniz – her şeye karşı hazırlıklı olmalısınız. Uranüs, Koç burcunda bulunan Güneş ve Ay’la kavuşum yapacağından gelişmeler çok iyi ya da çok kötü gibi aşırı zıt uçlara kayabilir. Bu durumun hiç beklemediğiniz çok garip ve acayip bir yönü olacak. Uranüs söz konusu olduğunda ne olacağını asla bilemezsiniz. Sizi kısıtlayan bir durumdan hemen kurtulmak için acil bir ihtiyaç duymanız da mümkün. Yıldız haritanızın prestij ve onur evindeki Pluto’nun, Güneş ile sert açısı, üst düzeydeki bir yönetici ile problem yaşayabileceğinize işaret ediyor. 30 Mart ve beş gün yakınlarında (özellikle bu tarihin beş gün SONRASINDA) doğan Koçlar en çok etkilenenler olacak.

Özet:
Mart ayında evren sizinle çok açık konuşacak. Şimdi Terazi burcunda bulunan Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında gerileyecek. Bu sizin için herkesten daha önemli zira Mars sizin yönetici gezegeninizdir. Mars gerilerken yeni bir iş, ilişki veya girişimi başlatmamalısınız sevgili Koç. Geçmişe yani daha önceden başlatmış olduğunuz ilişki ve işlere döndüğünüzde çok başarılı olacaksınız. Düzeltilmesi gereken meselelere odaklanın. Koç burcu ileriye gitmek ister ama Mars zayıfken sadece yerinizde sayabilir ve hiçbir yere varamayabilirsiniz. Ne kadar ısrarla ileriye atılmak isterseniz, o kadar zorlanacaksınız ve asabınız bozulacak.
Onun yerine bu dönemi eski tanıdıklarınızla bağlantı kurup ilişkilerinizi geliştirmek için değerlendirebilirsiniz. Önceden başladığınız ama çeşitli nedenlerle yarım bıraktığınız işler üzerinde çalışın. Satürn de 2 Mart-20 Temmuz arasında gerileyecek. Satürn şöhret ve onur evinizin doğal yöneticisi olduğundan eğer yeni bir pozisyon arıyorsanız geçmişte birlikte çalıştığınız insanları düşünün ve onları arayın. Henüz büyük bir ürün veya servis lanse etmeyin. Mayıs sonundaki, 29 Mayıs’taki yeniayı hatta daha da iyisi temmuz ortasını bekleyin.

Satürn gerilemesi sizi Mars gerilemesi kadar etkilemeyecek. Sigorta şirketinin ödemesi gereken parayı veya başka bir alacağınızı ya da burs veya vergi iadenizin onaylanmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer bir iş görüşmesi ya da sunum yapmanız gerekiyorsa, Satürn gerilemesine rağmen Satürn ile Güneş arasında mükemmel bir uyum olan 13 Martı değerlendirebilirsiniz. Teklif edilen pozisyonu mayıs sonunda kabul edin ama eğer isterseniz iyi işlerin sonuçlanması uzun zaman alacağından görüşmeleri şimdi başlatabilirsiniz.
Mart ayının başı durup düşünmek için iyi bir zaman. Hayal kurmak çok önemli, bu arzunuzu bastırmayın. Bütün büyük işler, büyük hayaller kurarak başlanır. Başkalarına kulak asmayın. 28 Şubatta doğan yeniay, mart ayının ilk on gününde hala çok etkili olacak ve vizyonunuzu genişletip büyük düşünmenize yardımcı olacak.

Eve ait meselelere gelince, ev satın almak veya satma planlarınız varsa vermiş olduğunuz fiyat uygun değildi ama mart başında daha uygun bir fiyat düzenlemesi yapma ya da teklif alma şansına sahip olacaksınız. Şu anda yuva sektörünüzde bulunan Jüpiter, Kasım ayı başından beri geriliyordu ama 6 Martta düzeldikten sonra evle ilgili şansınız açılacak. Gayrimenkul alanında pek çok fırsat karşınıza çıkacak ama iyi şeylerin olması sizin harekete geçmenize bağlı. Seçeneklerinizi araştırın, hoşunuza gidecek pek çok alternatif bulacaksınız.

İş hayatınızda ise bu ay eski işvereninizden yeni bir görev alabilirsiniz, böyle bir durumda elinizden geleni yapın. Ancak eğer yeni bir projede çalışacaksanız haberiniz olsun doğru yaklaşımı bulmanız için çok fazla çalışmanız gerekecek. İşe başlamadan çok sorun sorun ve yapacağınız işlerin özetini bir kenara not alın. 16 Marttaki dolunay yakınlarında bir projeyi tamamlamak üzere olmanız çok mümkün. Eleman işe almanız gerekiyorsa, mart sonunu bekleyin zira öncesinde doğru aday bulamayacaksınız.

16 Mart yakınlarında teslim etmek üzere olduğunuz büyük bir proje sayesinde büyük alkış ve yüklü miktarda ödeme alabilirsiniz. Kendinizi güvende hissedeceksiniz. Bu dolunay altın değerinde olacak ve size çok para kazandıracak. Herhangi bir durum ya da konuşmayı finansal güvence almış olarak sonuçlandıracaksınız.

Eğer sağlığınızdan dolayı endişeleriniz varsa, bu dolunayda meseleler tamamlanma noktasına gelecek. Fizik tedavi seanslarının ya da bir ilaç tedavisinin sonuna gelebilirsiniz. Eğer kötü bir soğukalgınlığınız varsa ya da yakalanırsanız, uzun sürmeyecek ve dolunayın hemen ardından iyileşeceksiniz. (Yeniayda gribe yakalanmak daha farklıdır, eğer çok dikkat etmezseniz çok uzun sürebilir. Tabi ki, gribe her zaman dikkat etmelisiniz!)
20 Marta gelince Güneş, Koç burcuna geçecek ve doğum günü döneminizi başlatacak. Güneş’in varlığı size daha fazla enerji ve kontrol verecek.
Ancak 30 Martta doğan yeniay zor geçecek ve bazı planlarınıza engel olacak koşullar getirecek. Bu zamanda Uranüs, Güneş ile kavuşum yapacak ve siz de büyük olasılıkla birden fazla kaynaktan gelen hiç beklemediğiniz haberlerle dolu bir ortama gireceksiniz.

Bağımsızlık arzunuz giderek artıyor ve sizi kısıtlamaya çalışanlara büyük bir güçle isyan etme eğilimindesiniz. Bu durum bir ilişkinizde ya da kariyerinizde ortaya çıkabilir. Pluto, Koç burcundaki Güneş ile sert açı yaptığından, bir müşteri ya da patron problemli ve talepkar olabilir. Siz de aynı sertlikte cevap vermek isteseniz bile 30 Martın ardından gelen günlerde ne kadar az şey söylerseniz, o kadar iyi olacak.

Bu tarz yöneticilerle başa çıkmayı giderek daha iyi öğreniyorsunuz zira Pluto ile Uranüs, Mart 2011′den beri kavga ediyor ve kariyer hayatınızda karmaşa neden oluyor. Bu durum sona erecek ama 2014 yılında değil, daha var. Şu anda Mars, ekip oyuncusu Terazi burcunda olduğundan, işbirliği yapmalı ve tek başınıza yıldız olmaya çalışmama/ısınız. Mars temmuz sonunda Terazi burcundan ayrılana kadar herkesle birlikte hareket etmenizi öneriyoruz. Mars aynı zamanda partnerlik evinizde olduğundan başarınızın anahtarı ekip çalışmasında gizli demektir. İşi ve övgüleri paylaşın. Her zaman böyle olmayacak.

Koç için önemli tarihler:

En romantik tarihler (bu tarihleri başka önemli amaçlar için de kullanabilirsiniz): 3, 7, 8, 12, 13, 18,19, 22 ve 26.
Yönetici gezegeniniz Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında partnerlik bölgenizde gerileyecek olduğundan, işler yavaşladığında sabırlı olmalısınız. Olayları doğal akışına bırakın.
Satürn ise 2 Mart-20 Temmuz arasında gerileyecek. Şimdiden sonra eskiden tanıyıp birlikte çalışmaktan zevk aldığınız işveren ve yöneticilerle bağlantı kurun zira en iyi teklifler onlardan gelecek.
Mart ayının ilk yarısını hayal kurup, hayatınızda olmasını istediğiniz şeyler için plan yapmaya ayırın. Eğer hayal edebilirseniz, gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
Bir üst düzey yönetici ile gizli iş görüşmesi ya da özel bir konuşma için 3 Mart çok uygun. Bu günde Pluto ve Güneş iyi anlaşıyor.

İş görüşmesi için başka güzel bir gün ise Balık burcundaki Güneş ile Akrep burcundaki Satürn’ün bağlantı kurduğu 13 Mart. Satürn onuncu kariyer ve statü evinizin yöneticisidir ve şu anda sizin maaşınız dışında kalan ek gelirler evinizde bulunuyor. Maaşınız hakkında konuşmak için 12 veya 13 Martı tercih edin.
7 Kasım’dan beri gerileyen Jüpiter 6 Martta düzelecek. Bu tarihten itibaren yaşam koşullarınız büyük fark yaratacak şekilde düzeliyor. Daha iyi iş imkanları için taşınmayı düşünebilirsiniz.

16 Marttaki dolunay bir iş projesini tamamlanma aşamasına getirecek. Bu dönemde sağlığınıza dikkat edin.
18 ve 19 Mart günleri Kova burcundaki Venüs (arkadaşlık evinizde) ile Koç burcundaki Uranüs arasındaki mükemmel etkileşim sayesinde aşk kıvılcımları ateşlenecek.

26 Mart, gayrimenkul ve ailevi meseleler için çok özel bir gün olacak. Bu tarihte haberci Merkür ile Jüpiter arasında bağlantı var.

30 Martta Koç burcundaki yeniay ise yaklaşan sert nisan ayının habercisi olacak. &tluml;st düzey bir yönetici ile çatışma eğiliminde olacağınızdan ağırdan alın, dinleyin ve nasıl cevap vereceğinize sonra karar verin. Yeniaylar uzun süreli olaylar getirirler o nedenler bu problemi çözmek zaman alabilir.

Susan Miller

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید