Kendinizi Seksi Hissettirecek 10 Öneri!

Kendimizi Seksi Hissettirecek 10 Öneri
Paylaş
 


Kendinizi Seksi Hissettirecek 10 Öneri!

Hayatımızda hepimizin dönem dönem kendimizi kötü hissetiğimiz,çirkin bulduğumuz günlemizi olmuyor değil.Regl dönemi olsun,geçirdiğimiz üzüntü travmaları olsun,yaşadığımız hayatta hassas dönemlerimiz oldu.

Hayatınızı iyileştirmek, kendinizi daha iyi hissetmekten başlıyor. Bu herkesin sık sık tekrarladığı bir kural… ‘Diğerlerinden’ daha hassas olan kadının bu öz güvene biraz daha fazla ihtiyacı var. Kendinizi çirkin ve önemsiz hissettiğiniz dönemsel travmalar yaşayabilirsiniz, hatta regl öncesinde bile böyle anlar yaşayabiliyoruz.

Olduğunuz kadını daha çok sevmeniz, her gittiğiniz yerde yükselmeniz ve öne çıkmanız için kendinize hatırlatabileceğiniz bazı kurallar var.

Kendimizi Seksi Hissettirecek 10 Öneri

GÜLÜMSEYİN!  

Sahte olup olmaması hiç önemli değil, sadece dudaklarınıza ‘gülümse’ emri verin. Harvard Üniversitesi Klinik Eğitmeni Nancy Etcoff’un herkese ilk tavsiyesi bu: “Sadece gülümsediğinizde hareket ettiğiniz sinir ve kaslar bile beyninizin mutluluk hormonu salgılaması için yeterlidir.”

İnanmıyorsanız deneyin ve görün!

İLTİFATLARI KABUL EDİN!

Özellikle Türk kadını güzel bir söz duyduğunda teşekkür edip bunun keyfini çıkarmak yerine iltifatı eden kişiyle savaşmayı tercih ediyor. Bu çok yanlış bir davranış! İnsan psikolojisi araştırmacısı Judith S. Beck, bir iltifatı olduğu haliyle kabul ettiğimizde daha değerli hissettiğimizi yaptığı deneylerle kanıtlamış.

CİLT BAKIMI ŞART!

Cildinizi bakımlı tutun ve sizin için muhteşem olan bir fondöten edinin. sanatçısı Mally Roncal bu işin küçük bir taktiği olduğunu söylüyor: “Aynaya baktığınızda kendimizi kötü hissetmemize sebep olan bölgeler gölge alan yerlerdir. Göz pınarı, göz köşeleri, burun deliklerinin çevresi ve dudakların iki köşesi… Buralara kapatıcı uygulayın. Aydınlık görüntüyü çok seveceksiniz.”

YENİ ŞEYLER ÖĞRENİN!

Bu bilgileri kullanmanıza bile gerek yok. Hiç beklemediğiniz bir anda tamamen kendi isteğinizle öğrendiğiniz bir bilgiyi kullanabildiğinizde kendinizi çok farklı ve güvende hissedeceksiniz. Yepyeni yemek tarifleri, yepyeni bir dil, yepyeni bir klasik eser ya da tercih ettiğiniz bambaşka bir yenilik sizi ‘yepyeni bir ’ yapabilir.

PARFÜM YADA KREM OLARAK BUNLARI BULUNDURUN!

Chicago’da koku ve tatların psikolojik etkileri üzerine araştırma yapan Alan R. Hirsch’in ilginç, fakat çok etkili bir tezi var: “Yeşil elma ve salatalık kokusu endişe, kaygı ve stresi bitiren en iyi kokulardır. Deneyip görebilirsiniz.”

Bileklerinizde böyle kokular bulundurun ve kendinizi kötü hissettiğinizde koklayın. Parfüm ya da krem olarak deneyebilirsiniz.

AYNAYLA GEÇİRDİĞİNİZ ZAMANI AZALTIN 

Kendinizi ne kadar çok izlerseniz, o kadar çok kusur bulmaya başlarsınız. California Üniversitesi’nin 100 kadın üzerinde yaptığı bir araştırma bu iddiayı doğruluyor. Her yansımasına bakan kadınlar görünüşleriyle ilgili olumsuz tutum geliştiriyorlar.

DİK DURUN!

Kacy Duke, Victoria’s Secret’ın eski stil danışmanı ve fitness antrenörü bir konuda çok emin: “Ne kadar seksi bir vücudunuz olursa olsun daha dik durmaya ihtiyacınız var. Meleklerin taktığı o kanatlar son derece ağır, bunu biliyor muydunuz? Fakat öyle göğüslere ve kalçalara sahip olsanız bile kambur durduğunuzda her şey biter.”

Yorgun hissettiğinizde kendinize bunu hatırlatın ve duruşunuzu düzeltin.

KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN!

Yaptığınız hatalardan dolayı kendinizi asla suçlamayın. Herkes başarısız olabilir ve olacaktır. Yaptığınız hatalar sizin değerinizi azaltmaz. Fakat kazandıklarınız değerinizi anında arttırır. Kendinizi ödüllendirmek için beklemeyin. Kendinize günlük küçük ödüller verin, diyette kaçamak yapmaktan çekinmeyin.

İMAJ DEĞİŞİN!

Her kadının bildiği ve etkisi kanıtlanan bir yöntem var: Saçları boyatmak! Nottingham Trent Üniversitesi araştırmacıları yaptıkları gözlemin ardından kesin bir sonuca ulaştılar: “Saç rengini değiştiren bir kadın iltifat almaya daha meyilli hale geliyor, duyduklarına da daha çabuk inanıyor. Üstelik yeni görünüşünü keşfetmeye çalışırken yeni ve muhteşem imajlar denemeye başlıyor.”

Doğru, değil mi?

SOHBET EDİN!

Kendinizi keyifli hissetmek için yapabileceğiniz en kolay şey bu… Göz teması kurun, gülümseyin ve anlatmaya başlayın. Kendinizi dinletmek için muhteşem bir yüze ya da vücuda ihtiyacınız yok. Sadece sıcakkanlı olun ve gözlerinizi karşınızdakinden kaçırmayın. çok etkileyici olacaksınız. İnsanlar çok seksi bir kadının yanında tedirgin olabilir, fakat muhteşem sohbeti olan bir kadının yanından ayrılmazlar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

24-30 Haziran Burç Yorumları

24-30 Haziran Burç Yorumları 24-30 Haziran burç yorumlarına göre, bu hafta ilişkilerimize, iş bağlantılarımıza ve

0 3 22 Haziran 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید