Kaliteli Kadın Olma Yolunda 5 Tüyo

Kaliteli Kadın Olma Yolunda 5 Tüyo
Paylaş
 


Kaliteli Olma Yolunda 5 Tüyo

Kaliteli bir öncelikle zamanı iyi kullanmaktan geçiyor.E-sosyal olmak asosyalliği de beraberinde getiriyor. Bu da kalitenizi düşürecek en büyük etkenlerden biri.Zamanınızı neye ne kadar harcadığınızı planlamazsanız, kontrolünüzün elden gitmesi kaçınılmaz bir gerçek.Yani kaliteli bir için paranızı har vurup, harman savurmanız gerekmiyor. Ayrıca takıntılı olduğumuz durumlar, bizi bir kutuya hapseder, dışarı çıkmamızı etkiler. Tıpkı, kalitemizi etkilediği gibi…

Olma Yolundaki 5 tüyo nedir?

Kaliteli Kadın Olma Yolunda 5 Tüyo

Kaliteli Kadın Olma Yolunda 5 Tüyo

E-Sosyalken Asosyal Olmak

Kaliteli bir yaşam öncelikle zamanı iyi kullanmaktan geçiyor. Zamanınızı neye ne kadar harcadığınızı planlamazsanız, kontrolünüzün elden gitmesi kaçınılmaz bir gerçek. Örneğin, saatlerinizi Facebook ya da Twitter gibi sitelerde harcayarak, kim nerede ne yapmış, nerede ne yemiş, ne giymiş incelemek sizi özel yapmayacaktır. Günümüzde sosyalleşmenin en etkili yollarından sayılan sosyal ağlardan uzak kalmanın iyiliğini hiçbir zaman savunmuyorum, ancak zamanınızın neredeyse tamamını bu mecralarda harcamanızın size bir şey katmayacağını, hatta sizi asosyalleştireceğini hatırlatmak istiyorum. Unutmayın, e-sosyal olmak asosyalliği de beraberinde getiriyor. Bu da yaşam kalitenizi düşürecek en büyük etkenlerden biri.

Kaliteli Bir İçin

Evliliğin teorik anlamının, bir kadın ve bir erkeğin bir araya gelerek birlikte yaşaması demek olduğunu hepiniz biliyorsunuz. İşin pratiğinde ise, ruh eşini aramak, yani kendinden bir kopya bulmak var ya da birilerini sen yapmak. Uyum mutlaka olmalı, ancak ruh eşi arayışına girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ruh eşi kavramını bir kenara atmanızı öneriyor, ortak olduğu kadar farklı zevk ve görüşleri olan kişilerle evlenmenizin doğru bir seçim olabileceğini savunuyorum. Düşünün ki, ruh eşinizi bulamadınız ya da öyle olduğunu düşündüğünüz kişiyle kimyanız uyuşmadı. Bu durumda kendi kendinize aşık olup, tek başına bir sürdürmek en doğru seçim olmaz mı? Ya da onun, siz gibi olmasıyla uğraşmak, doğru olabilir mi? Unutmayın, kaliteli bir birliktelik karşınızdaki kişiyle aynı olmayı hayal ederek “ben olma” nedenlerinin kaybolması değil, farklı cins ve özelliklere sahip iki kişinin bir araya gelerek, tamamlanması ve zenginleşmesiyle gerçekleşiyor.

Uykuda Kalite

Tüm gün, özellikle de akşam yemeği ve sonrasında yiyip içtiklerinizin uyku düzeninizi etkilediğini mutlaka biliyorsunuzdur. Rahat ve huzurlu bir uyku için özellikle gece tükettiğiniz yiyecek ve içeceklerin vitamini bol, sizi rahatlatacak, günün stresinden arındıracak öğeleri içerdiğinden emin olun. Böylece sekiz saatlik uykunuzu, huzurlu bir beden eşliğinde tamamladığınızda kaliteli uyumuş olursunuz. Kaliteli bir uyku ise, kaliteli bir siz ve kaliteli bir günü beraberinde getirecek, güne enerjik başlamanızı sağlayacak.

Süslü Değil Ama Bakımlı

Bazısı süse düşkün bazısı bakıma. Bazısında ikisi de var, bazısında ikisi de yok. Benim bu konu hakkımda diyeceğim şey, süs adına değil ancak bakımlı olmak adına. Yani bence, kaliteli olmak süslü olmaktan değil, bakımlı olmaktan geçiyor. Vücudunuza, sağlığınıza, teninize, saçlarınıza, kilonuza, kişisel gelişiminize gibi konularda kendinize dikkat ettiğiniz sürece, kaliteli bir yaşam ayaklarınızın altına serilmiş oluyor. Yani konu, tamamen sizin kendinize verdiğiniz değerle alakalı. Başka bir şey değil!

Aynı ve Ucuz Olabilir

Hepimizin vazgeçilmezleri, sevdiği markalar vardır. Ve hepimizde bir kalite tutkusu. Ancak yenisini denemedikçe, farkı nereden bilebiliriz ki? İster , ister market alışverişlerinizde benimsediğiniz markaları bir kenara bırakıp, yeniliklere açık olmanızı öneriyorum. Aynı ürünü farklı markada, aynı kalitede ve daha ucuza bulabilme olasılığını göz ardı etmeyin ki, yazın, o hayran kaldığınız müthiş otelde kaliteli bir tatil geçirmeniz için paranız kalsın. Yani kaliteli bir yaşam için paranızı har vurup, harman savurmanız gerekmiyor. Ayrıca takıntılı olduğumuz durumlar, bizi bir kutuya hapseder, dışarı çıkmamızı etkiler. Tıpkı, yaşam kalitemizi etkilediği gibi

Özlem Yılmaz Küçük

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید