Jessica Biel’in Antrenör’ünden Güzel ve Sıkı Bir Sırt İçin 4 Egzersiz Önerisi

Jessica Biel'in Antrenör'ünden Güzel ve Sıkı Bir Sırt İçin 4 Egzersiz Önerisi www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


’in Antrenör’ünden Güzel ve Sıkı Bir Sırt İçin 4 Egzersiz Önerisi

Bacaklar, popo, kalçalar, bel, karın kasları… en çok çalışılan bölgeler.  Ancak egzersizlerin  en önemli kısımlardan birini atladınız. Sırt bölgesi nizde ve  gündelik kombinlerde bu bölgeleri sergileyeceğiniz düşünül düğünde sırt bölgesinin daha sıkı olması  önem kazanıyor. Sırt  bölgesinin sıkılığı tüm vücudun  daha vermesini sağlar..

Jessica Biel'in Antrenör'ünden Güzel ve Sıkı Bir Sırt İçin 4 Egzersiz Önerisi www.sosyetikcadde.com

Mesela Jessica Biel... Sırt dekolteli elbiseleri tercih ettiğinde 5 dakika durup tüm görüntüsünü incelememek elde değil.  Ünlü yıldızın kişisel antrenörü        Jason Walsh, Jessica Biel gibi güzel ve sıkı bir sırt için 4 egzersiz önerisinde bulunuyor. İşte o egzersizler:

 

 

Superman Hareketi

Yüz üstü bir şekilde, yere Süpermen gibi uzanın, bacaklar düz ve ayaklar birbirine bitişik durumda dizler sabitleştirilmiş ve kollar dirsekler kırılmadan ileriye uzatılmış konumda olsun. Bu pozisyonda karın bölgesi yerde sabit dururken, gövde, bacaklar ve kollar gergin olarak nefes verilerek mümkün olduğu kadar yukarıya kaldırın. Bu durumda 5 saniye kadar bekleyin, bel kaslarınızda ve sırtınız tam bir gerginlik hissedin. Bu noktadan itibaren yavaş ve kontrollü olarak gövde, bacaklar ve kolları aynı anda nefes alarak yere indirin ve harekete devam edin(8-10 kez) Bunu 3 set olarak yapın.

 

 

Deadlift

Hareketi yapmadan önce uzun barı vücudunuzun önüne alın.Barın 1-2 cm kadar gerisine ayaklarınızı yerleştirin.Bu mesafe daha uzak olmasın çünkü dengenizi sağlamakta zorluk yaşayabilirsiniz.Ayaklarınızı omuz hizasından 3-4 cm daha fazla açık ve birbirine paralel olacak şekilde açın.Daha sonra barı ellerinizle kavrayın fakat bu kavrama çok sıkı bir şekilde olmasın.Ellerinizi omuz genişliğinden 5 cm kadar fazla açın ve barı kavrayın.Barı kaldırmadan önce bacaklarınızın yere paralel konumda olduğundan ve kalçanızın geriye doğru çıktığından emin olun.Hareket boyunca en çok dikkat etmeniz gereken nokta başınızın daima karşıya bakıyor olmasıdır.Bu şekilde hareketi yaparsanız sırt ve omurganız arasındaki uyumu bozmamış olursunuz.Kalkış sırasında dizleriniz düzleşene kadar yükün büyük bir kısmını bacaklarınıza verin.Bar dizleri geçtikten sonra kalçanızı ileriye doğru ittirin.Bu hareketi yaparken barı mümkün olduğunca vücudunuza yakın tutun.Bar ne kadar uzaklaşırsa hareketi tamamlamanız o kadar güçleşir.Hareketin zirve noktasında yani ayakta barı tutarken 1-2 saniye kadar bekletip sırt kaslarınızı kasın devamında barı emniyetli bir şekilde yere bırakın.

 

TRX

TRX, Süspansiyon Trainer, yani kendi vücut ağırlığınızla yer çekimine karşı çalışma metoduna dayanan sistemdir.TRX size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkladirenç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz. 10-15 tekrardan 3 set yapın.

 

Halat

Halat, en önemli antrenman ekipmanlarınızdan biri olmaya aday. Özellikle de kısa sürede yağsız kas kütlesi kazanmak istiyorsanız. Halat antrenmanlarının dünyadaki öncülerinden biri olan John Brookfield, özelliklerini şöyle sıralıyor: “Her iki kolu da bağımsız olarak çalıştırıyor, kuvvet dengesizliklerini ortadan kaldırıyor ve kaslarınızı ortaya çıkarıyor.” Ayrıca sizi nefes nefese bırakacak muhteşem bir kardiyo çalışması olabiliyor. 15-20 tekrarla 3 set halinde yapın.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید