Hermes Eşarp Modelleri 2102Eşarp Modelleri 2102

Gucci ve Ferragamo da harika eşarplar üreten markalar arasında ancak şüphesiz eşarp deyince ilk sırayı Hermes alır! Onu bu denli mükemmel üretmenin arka planında alıcılarının dahi pek azının bildiği çok titiz ve emek dolu bir hikaye yatar. 90 cm’lik kare olan ve 65 gram ağırlığına tekabül eden bu efsanevi ipek aksesuarların her birinin üretimi tam 2 yıl sürüyor! 250 Adet ipek böceğinin tırtıllarının ördüğü kozadan ipek iplikleri Brezilya’da eğriliyor. Yani hikaye başlangıcı Brezilya’ya dayanıyor. Tabii ipeğin oluşum sırasında Fransa’da da Hermes eşarplarının sezon için tema bilgilendirilmesiyle birlikte tasarım süreci başlıyor. 50’nin üzerinde sanatkar yeni sezonda üretilecek olan 10 adet eşarp için desen çalışması yaparlar. Ve bu aylar sürdükten sonra gravürcüler eşarpların üzerindeki renk sayısınca farklı denemeler içeren ipek perdeler hazırlarlar. Gelin bu şaheser modelleri’ne hep birlikte gözatalım..

Sanatçıların desenleri ve gravürcülerin devreye girmesi ile her desen için yapılan onlarca farklı renk denemesi sonrasında devasa portfolyo büyük bir komite önüne çıkar. Komite, renk tonları ve gölgelendirmeler hakkında yorumlar getirir ve renklendirme sürecinin karar aşaması başlar. Hangi desen ve hangi renk üretileceğine mutabık olunduktan sonra hikaye Fransa’dan tekrar Brezilya’ya asıl yerine döner ve fabrikada yoğun aşamalar neticesinde imal edilir. Eşarpların yumuşacık hissi için ise lüks buhar banyolarından geçer her biri… Evet, eşarplar meydana geldi ama bitmedi! İki kadın ortaya çıkan mis gibi ipeklerin her metrekaresini tek tek inceler ki defo olup olmadığının kontrolü için… Son aşama ise kenarlarına kadın terziler tarafından elde yapılan bordür çalışması olur. Böylelikle evladiyelik Hermes eşarplar sezona çıkar!

Arananlar :dugunluk elbise modelleri,melissa gelin ayakkabisi,hermes eşarp modelleri
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. voleri diyor ki:

    muhteşem görünüyorlar.teşekkürler

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Tatlı Krizine Avokado Puding

Tatlı Krizine Avokado Puding Suçluluk hissine kapılmadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifimiz olduğunu söylesek? Ne dersiniz?

0 2 13 Ocak 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید