Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman’dan Karın Kası Yapmanın 5 Yolu

Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman'dan  Karın Kası Yapmanın 5 Yolu
Paylaş
 


Herbalife Türkiye Spor Danışmanı ’dan   Yapmanın 5 Yolu

Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman,    ve nin eş zamanlı uygulanması gerektiğini söylüyor.

Karın bölgesi insan vücudunda en zor şekillendirilen sert kaslardan oluşur. Bu yüzden karın kası (abdominal) yapmak, diğer kaslara kıyasla daha çok emek ve zaman ister.

Düzenli antrenmanların yanı sıra sağlıklı beslenme de karın kası oluşturmanın olmazsa olmazları arasında yer alır.

Karaduman, “Kas yapmak için karın çalışmalarını mutlaka antrenman programınızın en sonuna bırakın çünkü bu kaslarınız diğer bütün egzersizlerde de size yardım eden vücudunuzun merkez noktasıdır” dedi.

Herbalife Türkiye Spor Danışmanı Ebru Karaduman'dan  Karın Kası Yapmanın 5 Yolu

İşte Karın Kaslarını Çalıştıran 5 Hareket…

Dizlerinizi Bükerek Oturun

Karın Kası Yapmanın 5 Yolu 1

Bir adet dambılı iki elinizle tutup göğüs hizasında ileri doğru uzatın, sırt dik. Gövdenizi 45 derecelik açıyla geriye doğru yaslayın, karın kaslarını sıkın. Bu pozisyondayken kalçayı sabit tutarak dambılı bir sola bir sağa doğru çevirin. Yan karın ve bel bölgesini çalıştıran bu egzersizi belinde problem olanlar uygulamamalı. (Tekrar sayısı: 2×12)

Sırt Üstü Uzanın

Karın Kası Yapmanın 5 Yolu 2

Elleriniz başınızın arkasında, baş ve sırtınızın üst kısmını kürek kemiğinizin alt ucuna kadar yerden kaldırın. Bacaklarınızı kalça çizgisinde yukarı kaldırın ve masa pozisyonunu alın. Nefes alırken dirseklerinizi açık tutarak, gövdenizi çapraz şekilde içeri döndürün. Döndürdüğünüz bacağınız dizden bükülü şekilde kalsın, diğerini uzatın. Nefes verirken taraf değiştirin. (Tekrar: 2×12)

Şınav Pozisyonu Alın

Karın Kası Yapmanın 5 Yolu 3

Yerde ayak uçlarınızın ve ellerinizin üzerinde bir sopa gibi düz durarak pozisyon alın. Önce sağ dizinizi sol dirseğinize doğru çekin. Sağ ayağınızı yerine koyup sonra da sol dizinizi sağ dirseğinize değdirmeye çalışın. Seri bir şekilde dizlerinizi çapraz yöne çekerek bu hareketleri tekrar uygulayın. (Tekrar: 2×12)

Sandalyeye Oturun

Karın Kası Yapmanın 5 Yolu 4

Sırtınız düz, geriye hafif bir eğim vererek oturun. Ellerinizle bankın ya da sandalyenin yanlarından tutun. Bacaklarınızı dizinize göre 90 derece açıyla bükerek parmak uçlarınızı yere koyun. Vücudunuzun pozisyonunu ve bacaklarınızın açısını bozmadan tek dizinizi yukarı doğru çekin. Dizinizin açısını bozmadan indirip diğerini kaldırın. (Tekrar: 2×12)

Sırt Üstü Uzanın

Karın Kası Yapmanın 5 Yolu 5

Dizlerinizi bükerek bacaklarınızı topun üzerine koyun. Karnınızı içeri çekin, dirsekleriniz yanlara bakacak şekilde kollarınızı başınızın arkasına yerleştirin. Nefes alın, nefes verirken başınızı ve kürek kemiklerinizi yerden kaldırarak karnınızı sıkıştırın. (Tekrar: 2×12)

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com




خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید