Hangi Yöntemlerle Saçları Kaybetmekten Kurtarabiliriz?Bu yöntemler ile saçlarınızı kaybetmekten kurtulabilirsiniz!

Belli etkenlerden dolayı meydana gelebilen ve fazlasıyla can sıkan “saç dökülme ve seyrekleşme” rahatsızlıkları, fiziksel anlamda yarattıkları tahribatlar ile fazlasıyla can sıkabiliyorlar. Kadınların en temel rahatsızlıkları içerisinde yer alan bu etkenler ise doğru öneri ve tavsiyeler ile kolaylıkla sorun olmaktan çıkartılabiliyor bayanlar. Ama öncelikle bu rahatsızlıkların hangi etkenlerden dolayı oluştuğunu bilmeli ve buna göre çözümler aramalısınız, bu kesin tedavi ve çözüm adına gerçekten önemlidir bayanlar.

birçok hastalığın belirtisi de olabilir. Tiroit hastalığı, hormonal dengesizlikler, kansızlık gibi hastalıklarda, beslenme bozukluklarında ve bazı ilaçların yan etkileri olarak görülebilir. Dengeli beslenme ne kadar önemli olsa da kişide vitamin emilim bozukluğu varsa yine olabilir. Bu sebeplerle çok iyi araştırma yapılması gereken bir sorundur.

Dengesiz diyetler saçlarımıza zarar verebilir

Saçlarımızı vücudumuzla bir bütün olarak düşünmeli ve saç dökülmesine karşı kendimize de gereken özeni göstermeliyiz. Dengeli beslenme, sağlığımız kadar saçlarımız için de önemlidir. Yapılan uzun süreli dengesiz diyetler saçlarımıza zarar verebilir. Sporun kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi, saç büyüme ve gelişiminde de önemli yer tutar.

Fön ve boya saç dökülmesine neden olmaz

Fön, boya gibi işlemler sürekli uygulandığında saçlar kopup, kırılabilir. Saç tellerinin yapısı bozulur. Fakat saç kökleri zarar görmediği için dökülme olmaz. Saç tellerinin yıpranmaması için bu işlemler sırasında saç tellerine en az zarar veren doğala yakın, kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

Bitki çayları saç dökülmesine karşı etkilidir

Ihlamur, ada çayı, atkuyruğu, papatya, ısırgan otu gibi bitkiler saç dökülmesine karşı etkilidir. Yorucu bir günün sonunda evimizde bu bitkilerden oluşan çaylarla, saç maskeleriyle stresin saçımızın üzerindeki zararlı etkisini önlemiş oluruz.

Şampuanların etkileri sınırlıdır

Saç diplerine masaj ile uygulanan ilaçlar, saçlarda başarılı sonuçlar doğurtmaktadır ve bu durum dermatologlar tarafından kanıtlanmıştır. Yeni saç gelişimini başlatan, saç derisine sürülerek uygulanan losyonlarla, mezoterapi gibi kişiye yönelik destekleyici tedavilerle beraber kelliğe sebep olabilecek aşırı saç dökülmelerinin önüne geçilir. Unutulmamalıdır ki, şampuanların etkileri son derece sınırlıdır.

saç dökülmesini engeller

Saç dökülmesini durdurmada, zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasında kullanılan PRP yönteminin aşırı saç dökülmelerinde etkinliği kanıtlanmıştır. En önemli avantajı, hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve emzirme döneminde de güvenle kullanılmasıdır.

Bir sonraki konumda PRP hakkında detaylı bilgi paylaşıyorum bayanlar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Tatlı Krizine Avokado Puding

Tatlı Krizine Avokado Puding Suçluluk hissine kapılmadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifimiz olduğunu söylesek? Ne dersiniz?

0 2 13 Ocak 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید