Günde 2 Olgunlaşmış Muzu 1 Ay Boyunca Yerseniz Vücudunuzda Neler Değişir?

Günde 2 Olgunlaşmış Muzu 1 Ay Boyunca Yerseniz Vücudunuzda Neler Değişir www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


Günde 2 Olgunlaşmış Muzu 1 Ay Boyunca Yerseniz Vücudunuzda Neler Değişir?

Günde 2 Olgunlaşmış Muzu 1 Ay Boyunca Yerseniz Vücudunuzda Neler Değişir www.sosyetikcadde.com

Sinirleri Sakinleştirir

Bazı şeyler zaman zaman stresli olmanızı veya moralinizin bozulmasını sağlar. Bu durumda muz yemeyi hiç düşündünüz mü? Şeker seviyesini düzenlemeye yardımcı olabilir ve içerdiği B vitamini ile sakinleştirebilir. Sonuç daha rahat bir kişiliğe sahip olabilirsiniz.

Vücut Sıcaklığını Kontrol Eder

Dışarısı çok sıcak ise eğer, muzun vücudun sıcaklığını düzeltebileceğini unutmayın. Vücudunuz ateş nedeniyle sıcaklamış ise muzun bu sıcaklığı düşürebildiği doğrudur.

Kabızlığı Önler

Muz yeterli miktarda safra maddesi içerir ve bu nedenle bağırsak hareketliliğini destekler. Böylece doğal bir şekilde kabızlığa karşı korur.

Depresyona Karşı Yardımcı Olur

Muzun depresyona karşı iyi gelmesinin sebebi yüksek düzeyde triptofan içermesi ve bunun vücutta serotonin dönüşmesi ile açıklanır. Serotonin ise insanı daha mutlu ve daha dengeli hale getirir, genelde morali daha yüksek tutar.

Mide İçin İyi

Midede ur olması durumunda bu kişilerin bazı besinlerden uzak durmaları önerilir. Besleyici meyve olsa bile, ağrılara sebep olması veya çıbanlara zarar vermesine sebep olabilir. Mide uru olanlar muzu yumuşak ve hafif olması nedeniyle sorunsuz yiyebilir. Hatta muzun lapa gibi olması mide duvarını asitlerden korur.

Enerji Sağlar

Spor öncesi bir veya iki muz yemek faydalı olabilir. Bir veya iki saat süre boyunca daha enerjik olmanızı sağlayacaktır. Bu sporunuzu bitirmek için yeterli olan bir süre

Mide Ekşimesine Karşı Tedavi

Muzu doğal bir antiasit, asit bağlama maddesi olarak görünebilir. Bir muz bile mide ekşimesine faydalı olabilir ve böylece semptomları azaltabilir.

Demir Kaynağı

Kansızlık demir içeren bir beslenme ile tedavi edilebilir ve muz demir içerir. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin oluşturmakta yardımcı olur ve vücutta kan akışını güçlendirir.

Tansiyonun Düşmesini Sağlar

Muzun tansiyonu düşürmesi ve felç, kalp krizinden korumasının sebebi az miktarda sodyum ve çok potasyum içermesidir. Muz sağlıklı bir kalbin meyvesidir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید