Gözaltı Kırışıklıklarından KurtulunGöz çevresi, yüzümüzdeki en ince, en hassas bölgedir. Dolayısıyla hava koşullarından, makyajdan, stresten en çok etkilenen yerlerin başında gelir.

Eğer erken yaşlardan itibaren göz çevrenize iyi bakarsanız, yıpranma payını o kadar azaltırsınız. Elbette zamana kimse karşı koyamaz…

Göz çevresi kırışıklıkları, göz altındaki torbalar, şişlikler ve morluklar için önerdiğimiz pratik maskeleri denemenizi tavsiye ederiz. Faydasını mutlaka göreceksiniz!

Göz çevresi kırışıklıkları için:
1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Göz altındaki torbalar için:
1 adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinize koyun ve 15-20 dakka gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem gözaltlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Göz altındaki şişlikler için:
Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz altındaki morluklar için:
1 adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Diğer bir yöntem de, 1 adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید