Göz Şeklini Değiştiren Makyaj HileleriGöz Şeklini Değiştiren

Sevgili bayanlar bugün sizlere hakkında bilgiler vereceğiz.Ünlülerin göz makyajlarına bakarak sizlerde fikir edinebilirsiniz.

İçe Gömülü Gözler

Gözleriniz açıkken belirgin bir göz kapağı çizginiz olmadığı için, göz kapağına uygulanan çoğu zaman kaybolur. İki çözümü var; kaş kemiğine ya da kirpik çizgisine ve dış köşelere doğru uygulamanız. Eğer kaş kemiğine doğru uygulayacaksanız, bu sizin fazla yapmış gibi görünmenize neden olabilir. Bu nedenle kirpik çizgisine ve dış köşelere yayılan bir daha iyi sonuç verecektir.

Gölgelendirmeyi kirpik çizgisinden başlatın, dış köşeye ve yukarıya doğru uzatın, içeri doğru dağıtın. Böylece gözlerinize uyguladığınız makyaj daha görünür olacaktır.

Ayrıca göz alt çizginizin içerisine çekeceğiniz kalem de gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Küçük Gözler

Eğer gözleriniz küçükse, ne kadar makyaj uyguladığınız değil nereye uyguladığınız önem taşır. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için gözlerinizin orta kısmına dikkat çekin. Göz kapağınıza likit eyeliner sürün. Alt kirpiklerinize ise az miktarda uygulayın. Ya da bunun yerine göz alt çizgisinin içerisine bronz veya açık renkli bir göz kalemi sürebilirsiniz.

Alt kirpiklerinize orta kısmı dolgun bir takma kirpik takın. Ve maskara uygularken orta kısmı hacimlendirmeye dikkat edin. Gözlerinizin dış köşelerinden uzak durun. Ayrıca alt kirpiklerinize kalem yerine açık renk bir far uygulayabilirsiniz. Son olarak, gözlerinizi asla göz kalemi ile çerçevelemeyin, bu hata gözlerinizin küçüklüğünü daha fazla ortaya çıkarır.

Yuvarlak Gözler

Eğer gözleriniz yuvarlaksa şeklini değiştirmek için basit bir makyaj hilesine başvurabilirsiniz. Göz kuyruğuna dikkat çekmek, gözlerinizin daha uzun görünmesini sağlar. Bunun için; göz kapağınıza koyu gölgeler uygulamaktan kaçının, teninizin doğal renginde gölgeler kullanın. Üst kirpikleriniz boyunca kalemle ya da likitle çizgi çekin ve kenara ulaştığınızda küçük bir kuyruk ekleyin.

Takma kirpik kullanabilirsiniz ya da gözlerinizin dış köşelerini uzatmak için köşe (corner) takma kirpikler daha iyi bir seçim olacaktır.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Boğazı Yumuşatır, Öksürüğü Yatıştırır!

Boğazı Yumuşatır, Öksürüğü Yatıştırır! Öksürük çok önemli bir belirti olabileceği gibi, Astım, nezle, grip, geniz akıntısı,

0 3 17 Ekim 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
link.ourservers.in | 521: Web server is down

Error 521 Ray ID: 46b729d404f16349 • 2018-10-18 01:17:06 UTC

Web server is down

You

Browser

Working
Frankfurt

Cloudflare

Working
link.ourservers.in

Host

Error

What happened?

The web server is not returning a connection. As a result, the web page is not displaying.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not responding. Additional troubleshooting information.

خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید