Göz Şekline Göre Dipliner KullanımıGöz Şekline Göre Dipliner Kullanımı

?

Her gün çok kapsamlı bir yapamazsınız, öyle değil mi? Üstelik günlük makyajda abartılı farlar ve renkler pek de uygun sayılmaz. Fakat sadece dipliner (likit eyeliner) kullanarak gözlerinizi belirginleştirebilir, kusurlarını saklayabilir ve yüzünüzü sabah solgunluğundan kurtarabilirsiniz.

Göz tipinize göre doğru uygulamayı seçmeniz de büyük önem taşıyor. Öncelikle göz tipimizi nasıl belirleyeceğimizi öğrenelim.

 Eğer göz kapaklarınız gözün renkli kısmına doğru düşüyorsa gözleriniz küçüktür. Gözün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşit durumda ise bu yuvarlak gözdür. Düz bir şekilde aynaya bakarken gözün renkli bölümünün hareketleri takip edilebiliyorsanız büyük gözleriniz var demektir. Dış açının (göz pınarlarına yakın kısmı) iç açıya (gözünüzün şakağa yakın sivri ucu) göre daha dar olduğu gözler düşüktür. Eğer kaş yayı düşükse, bu da çukur gözdür.Göz tipimizi de belirlediğimize göre makyaja başlayabiliriz!

Küçük göz

Amacımız gözleri belirginleştirmektir. Önce hem alt, hem de üst göz kapaklarınızın içine beyaz eyeliner uygulayın. Diplinerı gözün sivri kısmına gelmeden yukarı doğru eğimlendirerek kalan boşluğu da doldurun. Dipliner yugulamasına gözünüzün ortasından başlayın, en başından değil. Çizginin önce çok ince, sonra kalınlaşarak gittiğinden emin olun.Çektiğiniz çizgiyi göz çukuru hizasında uzatabilirsiniz.

Yuvarlak göz

Amacımız göz şeklimize oran katmaktır. Bu yüzden öncelikle doğal tonlarda bir astar far uygulayın. Göz kapağınızın üzerine kirpik hizası boyunca diplinerı uygulayın. Göz kenarında yukarı doğru değil, düz ilerlemeye devam edin. Dikkat edin, bu aşağı doğru inmeniz gerektiği değil, diplinera kıvrım vermeden uzatmanız gerektiği anlamına gelir.Alt kirpiklerinizin altını da hafifçe siyah göz kalemiyle gölgelendirin. Dipliner ve eyelinerı birbirine bağlayabilirsiniz.

Büyük göz

Amacımız gözlerimizi belirginleştirmektir. Büyük gözler yeterince dikkat çektiğinden sadece üst kapağa odaklanmanız yeterlidir. Diplinerı kullanırken kirpik çizgisine sadık kalmanız gerekir. Gözleriniz fazladan bir şekillendirmeye ihtiyaç duymaz. Diplinerı sürdüğünüzde ucu hafifçe kalın ve sivri, fakat tam olarak kirpik hizası boyunca olmalıdır.Eyeliner uygulamak istiyorsanız, gözlerinizin iç kısmına sürün. Üst kapağa yoğun bir rimel uygulayarak dramatik bakışlar elde edebilirsiniz.

Düşük göz

Amaç gözlerinizi daha iri göstermektir. bunun için işe alt ve üst göz kapaklarınızın iç kısmına beyaz far uygulamakla başlayabilirsiniz. Koyu renk eyelinerlardan ve kalın hatlardan kesinlikle uzak durun. Diplinerı da çok ince şekilde uygulamanız gerekiyor. Dipliner çizgizinin ucu göz çukuruna dönük olmalıdır. Boşukları da doldurmayı unutmayın. Bu alanda far da uygulayabilirsiniz.Gözlerinizin üzerine düşen kapağı kamufle etmeniz gerektiğinden sadece bu alana odaklanmanız yeterli olacaktır. Alt kirpiklerinize rimel sürebilirsiniz.

Çukur göz

Amaç gözleri daha çıkık göstermektir. düşük gözde olduğu gibi gözün içini aydınlatmamız gerekir. Üst göz kapakları yoğun bir rimel uygulaması gerektirir.Çukurda kalan gözlere genelde dipliner değil, far uygulaması tavsiye ediyoruz.
Gözleriniz birbirine yakında diplinerı uygulamaya göz kapaklarınızın ortasından başlayın. Uzaksa çizgiyi göz pınarlarınızın üzerine doğru uzatabilirsiniz. Renkli farlarla da dipliner etkisi yaratabilirsiniz. Bu sene öne çıkan retro akımdan esinlenerek pin-up kızları gibi görünmeniz mümkün! Amy Winehouse ve Türkan Şoray göz makyajları bu sene trendler arasında…
Arananlar :dipliner modelleri,gz ekilleri,dipliner
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید