Giydiğimiz Renkler Ne Mesaj Veriyor?Giydiğimiz Renkler Ne Mesaj Veriyor?

Renkler insan psikolojisini etkiler ve bireylerin kişilikleri hakkında ipuçları verir. Modacılar müşterileri için doğru kıyafet ve ona yakışan rengi kombinlemeye çalışırlar. Bu yüzden kuşamda önemli bir yere sahiptir.

 

Tarih boyunca da renklere büyük anlamlar yüklenmiştir. Duygular, düşünceler sözsüz bir şekilde renklerle anlatılmıştır. Peki bizler, günlük yaşamımıza renklerle olan uyumu nasıl sağlarız? Kıyafetlerimizi seçerken hangi renkleri nasıl kullanmalıyız? Seçtiğimiz renkler neyi ifade eder? Gelin hep beraber giyim kuşamda renklerin anlamına doğru bir keşfe çıkalım.Beyaz renk dediğimizde aklımıza ilk gelen gelinliklerdir ya da doktorlar ve hemşireler. Sürekli beyaz tercih edilmesinin sebebi olarak beyaz rengin güven ve saflığın simgesi olması gösterilebilir. Beyaz aynı zamanda tüm renklerin tamamlayıcısıdır. Barışın rengi olarak da bilinir. , gümüş ve ile kombinlenebilir.

Sarı; aydınlığı, sıcaklığı, dikkat çekiciliği, hırsı ve zekayı temsil eder. Soluk tenli insanlar sarıyı tercih etmemelidir. Siyah, , lacivert ve gri ile kombinlenirse şık görünür.

Kırmızı iddianın rengidir. Uyarıcı bir renk olduğu için doğru tonlarda ve oranlarda kullanılmalıdır. Cesur, sert, enerjik ve heyecan verici bir etkisi vardır. Esmerlere çok yakışan bir renktir. Beyaz ve kumrallar doğru kombinlerle çok iddialı görünürler. Beyaz, siyah, gri ve lacivert ile hoş bir birleşim yakalanır.

Siyah vazgeçilmezimizdir. Resmi, her durumda hayat kurtaran bir renk olan siyah aynı zamanda yalnızlığınve isyanın da simgesidir. Gizemli bir havası vardır. Yası akla getirir ama bunun aksine Orta Asya’da mutluluk rengidir. Aşırı esmerler hariç her tende şık duran siyahın beyaz, gri, mor, kırmızı, renkleri can dostudur. Pastel renklerle her şekilde kullanılabilir.

Bunun yanında mavi ve yeşil tonları huzur verir. Gün içerisinde şıklığı, entellektüelliği ve rahatı temsilen kullanılabilir. Kırmızı, pembe, sarı ve kahve ile doğru tonlar olduğu sürece kombinlenebilir.

Doğru Tonlar…

Zayıf görünmek için en iyisi koyu renklerdir. Ama yine desenlerden uzak durmanız gerekir. Ten renginiz hafifçe de olsa açıksa koyu renkler sizi bir iki beden daha ince gösterir. Tabii çok dar kesimlerden de kaçınmanız gerekir

Açık tenliyseniz pastel tonlar size çok yakışacaktır. Her rengi giyebilirsiniz.

Teninizin rengi hafifçe altın sarısına ya da buğdaya çalıyorsa çok şanslısınız. Hem istediğiniz rengi giyer hem de dilediğiniz tonu kullanabilirsiniz.

Bronz tenliyseniz pastel tonların arasına bir miktar pırıltılı renkler katabilirsiniz. Ama birbirlerine yakın olmaları gerekir.

Koyu tenliyseniz açık renkleri tercih etmelisiniz. İstediğiniz kadar canlı renkler kullanabilirsiniz. Ama üzerinizde en fazla tek bir canlı renk olmalı. Teninizin güzelliğini iyice ortaya çıkartmak için açık tonları tercih etmelisiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید