Gelinlikle Rahat Hareket Etme YöntemleriKorse, tarlatan, kuyruk? Bu kelimeler kulağınıza çok tanıdık gelmiyor olabilir ancak düğününüzde hepsi üzerinizde olacak ve kısaca gelinlik adını alacaklar!

Gelinliklerin vitrinde öyle masum durmasına aldanmayın. Düğün gecenizde gelinliğiniz bir canavara dönüşüp sizi hayatınızdan bezdirebilir. Sıkar, tırmalar, çelme takar, arkanızdan çekiştirir. Şaka bir yana, metrelerce kumaş, tül ve bocuktan oluşan bu zerafet sembolü kıyafet, biz kot pantolonla gezmeye alışkın şehirli kızları biraz zorlayabilir. Hal böyleyken, gelinlikle “başetmenin” yollarını öğrenmek faydalı olur dedik ve gelinlik uzmanlarından işin püf noktalarını öğrendik

Düğün Öncesi Önlemler

Korse, tarlatan, kuyruk? Bu kelimeler kulağınıza çok tanıdık gelmiyor olabilir ancak düğününüzde hepsi üzerinizde olacak ve kısaca gelinlik adını alacaklar! Gelinliğiyle barışık olan mutlu gelinlerden olmak istiyorsanız her şeyden önce gelinliği aldığınız firmanın düğün günü gelinliğinizi giymeniz konusunda size yardımcı olup olmayacağını araştırın. Eğer böyle bir hizmetleri yoksa, iki yakınızından gelinlik provaları sırasında mağazadaki uzmanların sizi nasıl giydirdiğini gözlemlemesini ve aynı şekilde düğün gününüzde gelinliğinizi giymenize yardımcı olmalarını isteyin.

Gelinliği Basitleştirin

Kuyruğunuz uzunsa, dans pistine çıkma zamanı geldiğinde kuyruğunuzu kısaltabilmek için etekliğinizin arkasına ve kuyruğun uygun yerine birer kopça dikilmesini sağlayın. Ayakkabılarınızı sivri topuk yerine platform topuk türlerinden seçin. Böylece gelinliğinizi sekerek, zıplayarak hatta hoplayarak değil, kendinden emin adımlarla dimdik yürüyerek taşıyın. Gelinlik provalarınızda düğünde giyeceğiniz ayakkabıları yanınızda bulundurun. Hem etek boyunuz doğru ölçülür hem de ayakkabılarınızla biraz egzersiz yapma fırsatı bulursunuz. Eğer gelinliğiniz straplez ise üst gövdenize tam olarak oturduğundan emin olun. Fotoğraflarda göğüslerinizin güneşten yanmamış bir kısmının açıldığını ya da gelinliğinizi sinirli sinirli yukarı çekerkenki halinizi görmek istemiyorsanız tabii ki!

Düğün Sırasında

Düğününüze büyük bir ihtişamla girdiniz. Davetlileri büyülediniz. Artık duvağınızı çıkartabilir ya da daha küçük bir duvakla değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde kuyruğunuzu da önceden yaptırmış olduğunuz kopçaya takarak kısaltma vakti geldi. Yine de gelinlikle gündelik hayatta olduğunuz kadar rahat davranamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Etekler Kontrol Altında

Eteğinizin yürürken ya da basamak çıkarken ayağınızın altında kalması gelinlerin en büyük sorunlardan biridir. Alın size bir fikir: Buna engel olmak için yürürken tarlatanınızda bulunan metallerden tutmak suretiyle eteğinizin önünü hafifçe kaldırmanız yeterli. Evet bu kadar basit, ve evet düğün fotoğraflarındaya da filmlerin düğün sahnelerinde gelinleri elleri eteklerine uzanmış, onu hafifçe kaldırır halde görmenizin sebebi de bu. Gözünüzde canladı değil mi?

Çevik Hareketler

Eğer eliniz damadın kolunda, ya da tebriklerini kabul ettiğiniz bir misafirinize uzanmış haldeyken eteğiniz ayağınıza dolaşıyorsa tarlatana ufak bir tekme atmaktan kaçınmayın. Dans ederken ise olduğunuz yerde ani dönüşler yapmak yerine dönüşlerinizi büyük çemberler halinde yapın ki eteğiniz kendi çevrenize dolanıp hareket etmenizi engellemesin. Son olarak, mutlaka yanınızda yedek bir ayakkabı bulundurun ki, ayak şişmesi ya da topuk kırılması gibi sorunlar düğününüzün tadını kaçırmasın.

Arananlar :gelinlikle nasıl yürünür,tarlatan elbise
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Tatlı Krizine Avokado Puding

Tatlı Krizine Avokado Puding Suçluluk hissine kapılmadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifimiz olduğunu söylesek? Ne dersiniz?

0 3 13 Ocak 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید