Gebeliğe Hazırlık Aşamaları NelerBir Kadın Hamileliğe Kaç ay Önceden hazırlanmalı     :

Uzmanlar bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarının; doğum kontrol hapı kullanıyorlar ise  en az üç(3) ay önceden kesmelerini ve aynı zaman da kontrollü cinsel ilişki öneriyorlar. Anne adayları aynı zamanda hamilik döneminden üç(3) ay öncesinden FOLİK ASİT kullanımına başlamalı gebeliğin ilk üç (3) ayında devam edecek şekilde kullanımını sağlamalıdırlar. Böylece bebeğin sinir sisteminde olası bir problem olma ihtimalini %80 oranında azaltmayı başarabilirler. Uzmanlar, anne adayında sinir sistemi ile ilgili bir problemi var ise FOLİK ASİT kullanma oranının biraz daha yüksek tutulması gerektiğini belirtiyorlar. Örneğin sağlıklı bir anne adayında oran 0,4mg iken problemi yaşamış anne adayında bu oran 4 mg olarak kullanılmasını tavsiye ediliyor.İlk bebeği bu şekilde doğan anne adaylarının diğer bebekte de aynı sorunu ile karşılaşma olasılığı ilk bebeğine göre %5 daha fazladır.

Her anne adayı için sağlıklı bir öncesi ve süresi süreci geçirmeleri hem annenin sağlığı hem de bebeğin sağlığı için uzman hekim desteği almaları mutlaka gereklidir.

Yumurtlama dönemini faktörü

Yumurtlama döneminin hamile kalmak için en önemli faktörlerden biri olduğunu belirten uzmanlar, özellikle planlı bir düşünen bayanların bu günlere dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyorlar. Adet kanamaları 28 günde bir , düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcından 14 gün sonradır. Kadının en fertil (gebeliğe en elverişli) günleri yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç gündür.

Vücut ısınınızı kontrol ederek de yumurtlama zamanınızı tespit edebilirsiniz. Normal vücut ısınız yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer, yumurtladıktan sonra tekrar normale döner. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var vücut ısısı hastalıklar yüzünden de düşebilir. Bu yüzden sadece bu tekniğe güvenmekten kaçının.

 

Hamileliğe hazırlık için neler yapmalı :

Bebek sahibi olmaya karar veren anne adayları ilk olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına muayene olmalıdır.Jinekolojik muayene ile beraber smear testi mutlaka yapılmalıdır.(Smear testi rahim ağzı enfeksiyonu ve rahim kanserlerinin tespiti için yapılmaktadır.)Hamilelik öncesi anne adayına  doktorunun gözetimi altında anemi(kansıklık),enfeksiyon hastalıklarının taraması,Hepatit B,C, HIV ve kızamıkçık testlerinin yapılması gerekmektedir.Anne adayında anemi(kansızlık),kızamıkçık testlerinin sonuçlarına anemisi(kansızlık) seviyesi düşük ise hamilelik öncesi normal seviyeye getirilmeli,kızamıkçık bağışıklığı yok ise kızamıkçık aşısı yapılmalıdır.Hamilelik döneminden altı(6) ay öncesinden planlanmalı,hamilelik sürecinde kızamıkçık geçirildiği takdirde bebekte ağır sakatlıklara yol açabilir.Uzmanlar bu durumda gebelik sürecinin sonlandırılması gerektiğini belirtmektedirler.

Bebek sahibi olmak isteyen anne adayları sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmeleri için sigara,alkol gibi alışkanlıkları bırakmalı,ağır ve stresli iş ortamlarından uzaklaşmalıdırlar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Mucize İçecek Altın Süt

 Mucize İçecek Altın Süt Altın süt dediğimiz içeceğin içerisindeki Kurkumin sayesinde Hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor.

0 3 5 Kasım 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید