Fondöten Sürerken En Çok Yapılan Hatalar!

Fondöten Kullanırken Yapılan Hatalar
Paylaş
 


Fondöten Sürerken En Çok Yapılan Hatalar!

sanatçıları cilt tonuna göre fondötenlerin renk seçimleri çok önemli.

Cilt tonunuza göre doğru renk föndoten seçmemeniz sizi solgun gösterebilir. Koyu tenlilerin, açık tenlilerin ve orta tonlarda cilt rengine sahip olanların fondöten seçimleri farklı olmalıdır.

Fondöten Kullanırken Yapılan Hatalar

Fondöten Kullanırken Yapılan Hatalar

Makyaj için doğru aydınlatma önemli etkenlerden!

Doğru ışık ve aydınlatma sayesinde makyajınızı nasıl yaptığınızı iyi dağıtıp dağıtamadığınızı ve en önemlisi gün ışığında makyajınızın nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Eğer makyajınızı gündüz yapıyorsanız pencereye yakın bir yerde akşam yapıyorsanız gün ışığı ampülleri altında yapabilirsiniz…

Makyajın altına uygulanacak astarın aşırıya kaçmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Cilde uygulanan astarın aşırıya kaçması ortaya bulanık ve parçacıklı görünüm çıkarır. Bu yüzden fondöten sürmeden önce uygulayacağınız bazı hafif tutmaya çalışın ve en az 5 dakika bekleyin.

Yüzünüze süreceğiniz bazı seçerken kızarıklıkları gizleyen, yüzü aydınlatan ve cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir baz seçin. Ayrıca elmacık kemiklerinizin üzerine, burun köşelerine ve alın ortasına daha fazla uygulayın.
Güneş koruma faktörlü fondötenler diğer fondötenlere göre biraz daha parlak oluyor.

Eğer SPF( güneş koruma faktörü) ürünlerle günlük yaşantınızda ve çektiğiniz fotoğraflarda parıl parıl parlamak istemiyorsanız biraz daha az miktarda cildinize uygulayın.

Hafif uyguladığınız takdirde SPF’li ürünler sizin kötü görünmenize sebep olmaz.

Gündüz makyajınızda fondöten ile şekillendirmeler yapmaktan kaçının.

Gün ışığında bu makyaj stili yapay bir maske gibi durur.

Bu seçenek yerine doğal bir bronzlaştırıcı kullanın. Ayrıca piyasaya yeni çıkan kontür kremler gündüz makyajları için son derece ideal bir seçim olur.

Tabii gündüz makyajınızda çok detaya girmeden sadece elmacık kemiklerinize kontür uygulayın. Bunun için yüzük parmaklarınızı kullanmanız yeterli olacak…

Makyaj yaptığınızda cildinizin kusursuz gözükmesi için, cildinizi beslemeniz önemli.

Bu yüzden düzenli nemlendirici kullanıp, makyaj yapmadan önce kaliteli bir baz uygulayın. Ayrıca aydınlatıcı serumlar da makyajınızı kusursuz göstermek için size oldukça yardımcı olur.

Doğru makyaj aletleriyle daha kusursuz ve kolay şekilde fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

Bu konuda yardım alabileceğiniz en mucizevi alet beauty blender makyaj süngeri… Bu ürün makyaj uzmanları tarafından da sizlere öneriliyor. Bu ürün sayesinde siz de kimseye ihtiyaç duymadan harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 4 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید