Elif Güveloğlu Cilt Lekeleri İçin Maske

scilt güzelliği
Paylaş
 


Elif Güveloğlu Cilt Lekeleri İçin Maske 

Prof. Dr. Elif Güveloğlu, cilt lekelerinden muzdarip olan bayan ve erkeklerin uygulaması için doğanın eczanesinde bulunan şifalı bitkilerden hazırlanan bitkisel maske tariflerini veriyor.

Cilt lekelerine iyi gelen bitkisel maske tarifleri aynı zamanda cildinizin yorgunluğunu da alarak daha canlı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlıyor…   Özel olarak bitkilerden hazırlanan cilt lekelerine iyi gelecek muz maskesinden sizlere bahsetmek istiyorum.

Cilt lekeleri için muz maskesi nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır ve haftada kaç kez kullanılmalıdır, tüm yanıtlar burada… Gelelim cilt lekelerine bitkisel maske tarifinin malzemelerine.

Malzemeler:

Bir adet muzun yarısını,

Bir yemek kaşığı kadar kaymak,

Bir tatlı kaşığı süzme bal

Bir tatlı kaşığı da nişasta

Yapılışı:

Yarım muzu önce çatalın arka tarafı ile iyice eziyoruz.Sonra içine bal ve nişasta ekliyoruz. Koyu bir kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Ardından içine kaymağı da ekleyerek maskemizi hazır hale getiriyoruz.

Genellikle maskeleri göz altlarına uygulamaktan kaçınmamız gerektiği söylenir. Ancak Elif Güveloğlu muz maskesinin göz altına da uygulanabilecek bir özelliği bulunduğunu söylüyor. Ancak göz çevresine uygularken kesinlikle gözünüze kaçırmamalısınız.

Uygulama öncesi ise cildinizin temiz olması gerekir. Eğer mümkünse önce peeling uygulayın ve sonrasında cilt lekelerini giderici bu maskeyi yüzünüze sürün.

Muz maskesi ciltte yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile temizlenmeli ve hemen ardından cilde gül suyu ile tonik yapılmalıdır. Hem cilt lekelerini gidermede, hem cilde canlılık kazandırmada hem yaşlanmayı önlemede hem de cildin kurumasını engellemede oldukça başarılı olan muz maskesi herkes tarafından kullanılabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید