Dr Fevzi Özgönül’den Candida Mantarı Testi ve Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifi

Dr Fevzi Özgönül'den Candida Mantarı Testi ve Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifi
Paylaş
 


Dr Fevzi Özgönül’den Testi ve İçin Bitkisel Çay Tarifi

olarak bilinen Candida mantarı  ağız, bağırsak, vajina, üst solunum yolu ve deri florasında bulunan bir mantardır..

Sağlıklı bir bağırsak florasında 100 katrilyon (yaklaşık 1500 gr) ağırlığında faydalı bakteri bulunur.      Bu faydalı bakteriler, düzenleri bozulmadığı sürece sistemde canlı kalmaya ve sağlığımız için işe yaramaya devam ederler.

Fakat düzenleri bozulduğunda        Kemik, kas ve organ ağrıları, kokulara karşı alerjik reaksiyon ve aşırı hassasiyet, el ve ayaklarda üşüme ve vücut ısısında düşüş,  sindirim problemleri,    kaşıntı, kızarıklık, ,koku, kadınlarda ve candida mantarının çoğalmasının belirtileri arasında sayılır.

Dr Fevzi Özgönül'den Candida Mantarı Testi ve Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifi

Dr Fevzi Özgönül’den Candida Mantarı Testi ve Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifi

Mantarların büyük kısmı gibi Candida Mantarı şekerli besinleri sever. Karbonhidratlar,  işlenmiş gıdalar, hazır gıdalarda bulunan koruyucular, böcek ve tarım ilaçları ile temas ve ağır metaller; Candida Mantarının çoğalmasının nedenleri arasında… Bu nedenle beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmeliyiz.

Düzenli olarak probiyotik tüketmek Candida Mantarı ile mücadelede son derece önemlidir. Probiyotik besinler ise Turşu,Kefir,Sarımsak,Sirke ve Yoğurtta bulunmaktadır.

Dr Fevzi Özgönül Candida Mantarı Testi Nedir? Nasıl Yapılır ve Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifini bizler için paylaştı.

Candida Testi Nasıl Yapılır?

Sabah uyandığınızda su içmeden dişleri fırçalamadan bir bardak suya tükürün.Tükürük aşağı doğru kayarsa,deniz anası gibi görüntü oluşturursa sizde Candida Mantarı var demektir.

Dr Fevzi Özgönül’den Candida Mantarı İçin Bitkisel Çay Tarifi

Bir bardak sıcak suya bir tutan Aynısafa (Portakal Nergizi) bitkisi koyun.3 -4 dakika kaynatılacak ve yatmadan 2 saat önce içilecek.1 Ay boyunca bu küre devam edilecek.

Bu bitki çayı ile Candida Mantarı azalıyor.

Bu Kürü Yaparken Yenilmemesi Gereken Gıdalar..

Kesinlikle havuç, patates, turp, pancar gibi nişastalı hiç bir sebze yenilmeyecek, Alkol, rafine un ve şekerden yapılmış hiç bir yiyecek yenmeyecek. Meyve yemekte bu dönemde yasak..

1 hafta bu kurallara tam uyulacak. Sonrasında sadece yemeklerde rafine un ve rafine şekerden, makarna ve pilavdan, mısır gevreği gibi kahvaltılık gevreklerden unlu mamullerden 1 ay boyunca uzak durulacak..

C vitamini desteği de bu dönemde bağışıklığı artırıcı etkisi olduğundan önemlidir.

DR FEVZİ ÖZGÖNÜL

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید