Doğal Tonikler İle Gelen Güzellik

Doğal Tonikler İle Gelen Güzellik
Paylaş
 


Doğal Tonikler İle Gelen

Doğal tonikler, bitki ve çiçeklerin suya yatırma ya da buharda damıtma yöntemiyle oluşturulan yoğuşmuş sularıdır. Doğal tonikler, hidrolat ve hidrosal olarak bilinmekle birlikte cilt bakımında; cilt temizleyici, cildin pH dengesini düzenleyici, cildi koruyucu ve kremlerin etkinliği arttırıcı gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

En sık kullanılan doğal tonikler şu şekildedir;

Gülsuyu 

Gülsuyu, en sık kullanılan doğal toniklerden biridir ve gül yapraklarının taç kısmının damıtılmasıyla elde edilir. Ferahlatıcı ve dinlendirici özelliği vardır. Eski Osmanlı hekimleri ve ünlü tıp bilgini İbn-i Sina ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanmışlardır.

Gülsuyu, mikropları öldürür ve hafif temizleyici etkisi vardır. Cildin nem dengesini korur ve serinletir. Gülsuyunu her cilt tipleri kullanabilir. Göz kompresi olarakta kullanılabilen gülsuyu, göz iltihaplarında da etkilidir.

Papatya Suyu

Papatya suyu, cildi yatıştırır ve hassas ciltler için idealdir. Etkisi yumuşaktır ve kılcal damar hassasiyeti yaşayanlar tarafından kullanılabilir.

Lavanta Suyu

Lavanta suyu, cildi canlandırır ve zindelik verir. Kuru ciltler dışında diğer tüm cilt tipleri için uygundur. Gülsuyundan daha fazla temizleme özelliği vardır.

Mersin Suyu

Mersin suyu, yağlı ve iri gözenekli kişiler için uygundur. Mikropları öldürür ve büzücü özelliği vardır.

Nane Suyu

Nane suyu, cildi ferahlatır ve canlandırır. Gözenekleri sıkılaştırır, cildi aydınlatır ve mikropları öldürür. Karma ve yağlı ciltler için uygundur.

Kekik Suyu

Kekik suyu, ciltteki mikropları öldürür ve cildi uyarır. Karma ve yağlı ciltler tarafından kullanılması uygundur.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید