Çocuğunuzu Anlamaya Çalışındönemi çocukları, çocukluktan birey olmaya geçişin sancılarını yaşar. Tek dayanakları olarak, onlardan uzaklaşmayın, her zaman açık kapı bırakın.

Onun gelişen, serpilen bilincine saygı gösteriniz. Ona tam bir şahsiyet, yetişkin bir kişilik gibi değer veriniz ve görüşlerini ciddiye alınız.

- Yetişkinlere karşı gençlerde oluşan mesafeli tutumu kabul ediniz. Onlara çok güveniniz ve bu duygularınızı hissettiriniz. Onların, aile ortamı içinde sizin oluşturduğunuz tutum, düşünce ve kararlar dışında kendi buldukları çözümlere saygı gösteriniz.
- Tartışmalarda kendi tavrınızı koyunuz ve gerekirse direnme riskini göze alınız. Hükmetmeksizin tavrınızda sebat ve ısrar ediniz.
- Belirleyici soru ve sorunlarda, onlara açık ve net olarak yönlendirici yardımlarda bulununuz.
- Boş zamanlarını yollarını gösteriniz.
- Davranışlarınızı iyi örnek olacak bir şekilde düzenleyiniz.
- Aile yaşantı ve düzeninizi öyle biçimlendiriniz ki çocuğunuz onu, sıcaklığın ve korunmanın en güvenli ve emin ortamı olarak duyumsasın.
- Onlara sevmeyi, sevilmeyi, affetmeyi ve yaşadığı gelişim çağından olumlu sonuçlar çıkarmayı öğrenmede yardımcı olunuz ve bu duyguları kazanmada aktif destek sağlayınız.
- Kendinizi zorlamaksızın daima onlarla konuşmaya ve tartışmaya hazır olunuz.
- Onlara kendi kimlik ve kişiliklerini bulmada yardım ediniz. Bu süreçte çok da ısrar etmeyiniz. Ancak sizden istendiğinde veya size ihtiyaç duyulduğunu hissettiğinizde yardımcı olunuz. Ona açıkça sevildiğini, istenildiğini ve sizin için önemli bir varlık, kişilik olduğunu hissettiriniz.

Arananlar :,mail sebatreklam com,ergenlik belirtileri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 29 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید