Cilt Tipine Göre Makyaj Temizliği Nasıl Olmalı?

Cilt Tipine Göre Makyaj Temizliği Nasıl Olmalı?
Paylaş
 


Cilt Tipine Göre Nasıl Olmalı?

Cildin daha sağlıklı ve genç kalması için cilt ve temizliği çok önemli sevgili bayanlar.Makyaj ve cilt temizliğinde hangi  cilt tipine sahip olduğunuzda çok önemli.. Makyaj Uzmanı ve Eğitmen Yeliz Naşifoğu Her cilt tipine uygun makyaj temizliğinde dikkat edilmesi gereken detayları anlatıyor.

Cilt Tipine Göre Makyaj Temizliği Nasıl Olmalı?

Cilt Tipine Göre Makyaj Temizliği Nasıl Olmalı?

Lütfen her gün makyajımızı temizlemeye üşenmeyelim…neden mi?Günlük makyaj temizliğine dair sanırım çoğunuzun farklı yöntemleri vardır hanımlar. Peki en doğru şekliyle makyajınızı temizlemeye ne dersiniz?

Makyaj Temizliğinde ki Detaylar:

 Makyaj temizliği cildinizin ışıltısı ve tazeliği için olmazsa olmazdır. Kısa sürede ve kolayca yapılan bu işlem cilde ve canlılık verir, ayrıca cildin dış faktörlere karşı kendini korumasına da yardımcı olur. Her gün sabah-akşam temizlenmeyen bir cilt matlaşır, renksizleşir ve dıştan gelen etkilere karşı daha da dayanıksız olur.

 Gece boyunca cildimizde biriken sebum ve atıklardan arınmak için her sabah cilt temizlenmelidir. Ayrıca günlük makyajımız süresince yüzümüzde biriken makyaj kalıntılarından ve çevresel faktörlerden dolayı cilt yüzeyinde biriken kir ve tozdan arınmak için ise her akşam cildimizi temizlemek çok ama çok önemlidir.

 Ne kadar yorgun ya da uykusuz olursanız olun, hatta gözleriniz yarı kapalıyken bile makyajınızı kesinlikle temizleyin hanımlar ve en pratik şekliyle cildinizi makyajdan ve kirden  arındırın, saat kaç olursa olsun :)

 Cildimizi temizlemek için kullanacağımız ürünü doğru seçmek en önemli nokta, dolayısıyla cilt tipimizi çok iyi bilmeliyiz. Kuru bir cildiniz varsa, cildi aşırı derecede kurutan ürünlerden uzak durmak gerekir. Nemlendirme özelliğine sahip süt bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

❥ Ayrıca alerjik ve hassas bir cildiniz varsa, parfüm ve çeşitli kimyasallar içeren ürünlerden kaçınmak gerekir. Karma bir cilt tipiniz varsa, yüzümüzdeki  yağlı ve kuru olan bölgeleri dengeleyici temizleme ürünleri kullanmak en mantıklısı tabi ki. Yağlı cilt için ise su bazlı temizleyiciler kullanmak en doğrusudur.

❥ Doğru ürünleri seçtikten sonra önce göz bölgesi daha sonra tüm yüz olmak üzere makyajımızı nazikçe temizlemeliyiz. Disk ya da kare pamuklar makyaj temizleme işlemi için gayet pratik.

❥ Önce pamuğu hafifçe ıslatın ve sonra temizleyici ürünü pamuğa dökün. Islatıp temizleyici döktüğümüz pamukları gözünüzün üstüne yerleştirip 1 dakika kadar bekleyin. Böylece göz makyajımız çok daha kolay silinebilecektir. Gözlerimizi çok fazla ovalamadan, sola ve sağa hareketlerle nazikçe silin, çok bastırmayın, unutmayalım göz çevremiz en hassas ve en ince cilde sahip bölgemizdir.

❥ Suya dayanıklı ürünler kullanıyorsak mutlaka çift fazlı olan temizleyiciler kullanmak gerekir. Cildimizi temizlerken dikkat edilecek en önemli nokta ise, hareketlerin her daim dairesel şekilde ve yukarı doğru olması gerektiğidir. Böylece makyajımızı temizlerken bile yüzümüze masaj yapmış oluruz. Son derece gerekli!

 Günlük makyaj temizliğinin önemi gerçekten büyük, sağlıksız bir cilde çok iyi bir makyaj uygulasanız bile bakımsız görünme olasılığı yüksektir inanın. Bu ayrıntıyı atlamayın derim…

Tekrar görüşmek dileğiyle…Sevgiler

Yeliz Naşifoğlu

Makyöz & Eğitmen

www.yeliznasifoglu.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 8 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید