Cilt Alt Tonunuz Ne Renk Biliyor musunuz?

Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz?
Paylaş
 


Cilt Alt Tonunuz Ne Renk Biliyor musunuz? 

Esmer, buğday veya beyaz tenli olmanız bir yere kadar önem taşıyor. Asıl önemli olan cilt alt renginizi bulmanız. Çünkü görünüşünüzde ki her şeyin duruşunu değiştiren bu özellik.

Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz?

Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz?

Peki Bu Çok Önemli Olan Cilt Altı Tonu Nedir?

Cilt altı tonu aslında özetle size yakışanı belirleyen unsur. Saç, , kıyafet ve renklerle olan ilişkimiz hep cilt altı rengimize göre belirlenmeli.

Cilt altı tonunun ten rengiyle hiçbir alakası yok. Bu tonlar sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3′e ayrılıyor.

Peki Siz Cilt Altı Tonunuzu Biliyor musunuz? Eğer Bilmiyorsanız Gelin Birlikte Bulalım…

Cilt alt tonunu belirlemeden kullanılan en basit yöntem, damarlarınızı kontrol etmek. İç bileğinizdeki damarlara gün ışığında bakın.

Eğer damarlarını yeşilse sıcak, maviyse soğuk gem mavi hem yeşilse nötr cilt altı tonuna sahipsiniz demektir. Arıca Photoshop ve Paint’in renk skalası da size bu konuda yardımcı olabilir.

Sıcak Alt Cilt Tonu

Sıcak Alt Cilt Tonu

Sıcak Alt Cilt Tonu

Sıcak alt cilt tonuna sahip olan kişilerin, cilt altındaki pigmentleri sarı olur. Bu yüzden sarı alt cilt tonu olarak da tanımlanır.

Nötr Cilt Altı Tonu

Nötr Cilt Altı Tonu

Nötr Cilt Altı Tonu

Nötr cilt altı tonuna sahip olanların ise cilt altındaki renk pigmentleri bej. Belirtmeden geçmeyelim bu grup diğerlerine göre daha şanslı. Çünkü kendilerine her şey yakışıyor..

Soğuk Alt Cilt Tonu

Soğuk Alt Cilt Tonu

Soğuk Alt Cilt Tonu

Soğuk alt cilt tonuna sahip olanlarında cilt altı pigmentleri kırmızı/pembe. Şaşırabilirsiniz ama çok esmer birinin bile alt cilt tonu kırmızı pembe pigmentli olabilir.

Bütün bu bilgilere göre, soğuk tona sahipseniz pembe, lacivert, sıcak tona sahipseniz yeşil kırmızı gibi sıcak renkler size daha çok yakışır.

Sıcak alt tonuna sahip olan kişilere altın, bakır ve oksit takılar yakışırken, soğuk alt tonlu kişilere ise gümüş ve siyah daha çok yakışıyor.

Sıcak alt tonlu kişiler saç rengi olarak küllü renkleri tercih etmeli. Soğuk tonlular ise dore tonlarıyla ciltlerine canlılık katabilir.

Sıcak gruba aitseniz soğuk, soğuk gruba aitseniz sıcak tonlarda bir fondöten sizi daha sağlıklı gösterecektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 5 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید