Cep Telefonu Sivilceye Neden Oluyor…Akıllı Telefonlarınız Sivilceye Sebep Olur mu?

Şimdiye kadar cep telefonunuzun hiç sivilceye sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Sizler de yanaklarınızın cep telefonunuzu tuttuğunuz bölgedeki sivilceleri fark ettiniz mi? Bunda acaba cep telefonunuzda biriken bakterilermi etkili? Gelin tüm bu sorulara cevap arayalım.

 

Mikrobiyolog uzmanları cep telefonlarında yaşayabilen 3 çeşit bakteri çeşidinin bulunduğunu en acısı da cep telefonları yüzeyinde yaşayabilen 2000 çeşit böcek türünün olduğunu söylüyorlar. (Buradan cep telefonunuzda yaşayan bakterilere yakından göz atabilirsiniz.) Buda demek oluyor ki cep telefonunuzu yüzünüze dokundurarak cildinizin bu 2000 çeşit böcek türüne maruz kalmasına müsaade ediyorsunuz. Bu da cildinizde aknelerin, sivilcelerin oluşmasına sebep oluyor. ve sivilcelerin yanı sıra cildinize pamukçukların çıkmasına, mide rahatsızlıklarına hatta ve hatta hepatite kadar giden ağır bir sürece sebep oluyorsunuz demektir.

Cildinizde sadece taşıdığı bakteriler ve böcek türleri ile akne oluşmasına sebep olmaz ayrıca yaydığı radyasyon ve ısı ile de cildinizin savunmasız hale gelmesine ve bu yüzden cilt rahatsızlıklarına karşı zayıf düşmesine yol açar. Makyajınızın  ile uzun süre konuştuğunuzda nasıl eridiğine bir dahaki sefer dikkat edin!!!

Cildinizi Onarın!!!

Cep telefonunuzu cildinize dokundurmayın:

Cep telefonunuzu asla ve asla cildinize dokundurmayın uzak mesafeden konuşmaya çalışın. Kesinlikle sizlere kulaklıkla konuşmayı tavsiye ediyoruz.

Yüzünüzü sık sık yıkayın:

Yüzünüzü gün içersinde bolca yıkmaya özen gösterin. Hatta ıslak mendil ile arada yüzünüzü silmeyi ihmal etmeyin.

Telefonunuzun hijyenine önem gösterin:

Telefonunuz sivilceye sebep olsun veya olmasın kesinlikle cep telefonunuzun temizliğine önem gösterin. Temizleyici losyonlar ile arada telefonunuzu temizleyerek üzerinde yaşayan bakteri ve böcekleri cep telefonunuzdan uzaklaştırın. Hala mı telefonunuzun temizliğinden şüphe duyuyorsunuz? O zaman UV telefon temizliyecelerini araştırmanınızı öneririz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید