Büyük Gözenekli Ciltler İçin Makyaj ÖnerisiBüyük Gözenekli Ciltler İçin Önerisi

Sevgili bayanlar eğer Yağlı bir Cilt Ve Geniş Gözeneklere sahipseniz makyaj ürünlerinde daha dikkatli olmanız  gerekmektedir.Peki makyaj malzemesi seçerken ve makyaj da nelere dikkat etmeliyiz.

  • Büyük gözeneklere sahip ciltlerin ilk bilmesi gereken şey hangi bazlı makyaj malzemelerini kullanmaları gerektiğidir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yağ bazlı ürünlercildinize iyi gelebilir fakat büyük gözenekleriniz varsa yağlı makyaj malzemelerinden uzak durmalısınız. Alışveriş yaparken ürünlerin etiketlerine göz atmayı sakın unutmayın.
  • Makyaj malzemesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise petrol bazlı ürünler. Bu ürünler cildinizin yağlanmasına, gözeneklerinizin genişlemesine neden olur. Aynı zamanda petrol bazlı ürünler cildiniz için zararlıdır.
  • Büyük gözeneklere sahipseniz, tıpkı yağ bazlı makyaj ürünleri gibi krem bazlı olanlardan da uzak durmalısınız. Çünkü onların içerisinde de yağ bulunur. Toz yada mineral bazlı makyaj ürünlerini tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.
  • Makyaj ürünlerinin çoğunda parfüm bulunuyor. Parfüm, gözeneklerin içine dolarak genişlemesine, cildinizin tahriş olmasına ve kızarıklığa neden olur. Bu nedenle ürünlerin içeriğine bakın”fragrance” yer alıyorsa, bırakın almayın.
  • Eğer sıkı görünen gözenekler istiyorsanız, fondötenden önce makyaj bazıkullanmalısınız. Makyaj bazı, malzemelerinin büyük bir kısmının gözeneklere dolmasını ve gözeneklerin tıkanmasını önler. Böylece gözenekleriniz genişlemez, daha sıkı görünür.
Arananlar :gözenekli cilt için aydınlatıcı önerileri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Suna Dumankaya’dan Yetişkinlerde Öksürük ve Bronşit İçin Karışım

Suna Dumankaya’dan Yetişkinlerde Öksürük ve Bronşit İçin Karışım Suna Dumankaya yetişkinlerde olan öksürük ve Bronşit

0 3 17 Kasım 2017
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید