Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı) : Burçları Nasıl Etkileyecek?

Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı)  Burçları Nasıl Etkileyecek
Paylaş
 


() : Burçları Nasıl Etkileyecek?

31 Temmuz 2015′te Kova burcunda Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı) gerçekleşecek. Mavi Ay Dolunayı aynı ay içinde gerçekleşen ikinci için kullanılan özel bir terim. Bu ayın ilk dolunayı 1 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşti. Temmuz ayına sıra dışı bir Mavi Ay Dolunayı ile veda ediyoruz.

31 Temmuz 2015′teki dolunayın en önemli özelliklerinden biri 2018’e kadar başka Mavi Ay Dolunayı görmeyecek olmamız. Çoğumuz 2012′den bu yana büyük bir değişim ve gelişim süreci içindeyiz. Bu Mavi Ay Dolunayı, işte bu değişimi artık daha iyi anlamamıza ve kabul etmemize imkan sağlayacak.

Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı)  Burçları Nasıl Etkileyecek

Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı) Burçları Nasıl Etkileyecek

Pek çoğumuz günlük yaşamımızda almamız gereken kararları ya da çözmemiz gereken sorunları ‘şimdi karar verme zamanı değilmiş gibi’ erteleyebiliyoruz; sanki bir başka şansımız daha varmış gibi düşünüyoruz. Şimdi ise ay bizden durmamızı, etrafa bakmamızı ve büyük resmi görmemizi istiyor. Gökyüzü hepimizi yavaşlamaya çağırıyor.

Bu kozmik olay bizden hayatımızın neresinde gerçeği yok saydığımızı ya da hangi durumları ertelediğimizi fark etmemizi bekliyor. Gerçekle hesaplaşmak kolay değil ama bu dolunay bunun için sadece bize cesaret vermiyor aynı zamanda bunu bir zorunluluk haline getiriyor.

Bu dolunay hayatta sadece bir kez karşılaşabileceğimiz büyük bir şansı işaret ediyor. Büyük bir şeylerin eşiğinde olduğumuz kesin: Ya daha önce aldığımız kararlar gibi bir seçim yapacağız ya da yeni olasılıklarla dolu yepyeni bir karar vereceğiz.

Dolunay, Kalplerimizin Derinliklerine Çökmüş Bir Işık Gibi Parlayacak. 

Aşk gezegeni Venüs, bir hafta önce retroya girdiği için bu dolunay romantik ilişkileri de doğrudan etkileyecek. Bu, daha önce hissettiğiniz bir sevgi biçimi değil, sadece Mavi Ay Dolunayı’yla gelen sıra dışı bir aşk. Eğer ruh eşimizi ya da ruh ikizimizi henüz bulamadıysak bu dolunayda onun kim olduğunu tüm kalbimizde hissedeceğiz.

Bazen hayatımızın en mükemmel yanları aynı zamanda en korkunç yönü de olabilir. Hayatımızda istediğimiz güzel şeylere bir anda ulaşamayabiliriz. Karşımıza çıkan gelişmelerden korkmazsak, bunların hayatımızı iyiye doğru dönüştüreceğini fark ederiz. Bu Mavi Ay Dolunayı’ndaki fırsatın, hayatımızda bir kere karşılaşabileceğimiz türden bir fırsat olduğunu unutmayın.

Mükemmel şeyler mevcut düzende devam ederken karşımıza çıkmaz. Yani Şems-i Tebrizi’nin söylediği gibi “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme; nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

Bu karşımıza çıkanlardan neyin doğru olduğunu anlamamız için gözlerimizi açmamız ve bazı şansların her gün karşımıza çıkmayacağını anlamamız için büyük bir fırsat.

Bazı anlarda “şimdi ya da asla” der insan. İşte bu Mavi Ay Dolunayı bizi tam da böyle bir seçim yapmaya zorluyor. Bu dolunay, hayatta en çok neyi kaybetmekten korktuğumuzu bize gösterecek ve ihtiyaç duyduğumuz büyük adımları şimdi atmamız için bizi zorlayacak.

Kaybetmekten korktuğumuz, bizim için anlamı olan insanların, bizi asla bırakmayacaklarını biliriz. Ama bazen insanlar yanlış kararlar verebilir. Tercihlerimizi yaparken kalbimizi dinlemek yerine neyin doğru olduğunu düşünürüz ya da korkularımızın bizi etkilemesine izin veririz. Görünen o ki çoğumuz geçtiğimiz birkaç yıl boyunca böyle birçok yanlış karar verdik. Oldukça zor ve acı verici zamanlar geçirdik. Elbette bunlar gerekli ve aslında ilahi planın bir parçasıydılar. Çünkü bazen neyin doğru olduğunu görebilmek için yanlış olanı denememiz gerekir.

Bu mükemmel Mavi Ay Dolunayı bize her alanda meydan okuyacak. Bu dolunay sürecinde huzursuz hissetmemiz ya da gergin olmamız da mümkün. Nabzımız daha hızlı atabilir ve uykuya dalmakta zorlanabiliriz.

Büyük Bir Şeyler Başlamak Üzere 

Ruhlarımız büyük bir şeylerin başlamak üzere olduğunu hissediyor olabilir ancak bu değişimi başlatmanın bizim elimizde olduğunu da unutmayın.

Büyük bir çarpışmanın eşiğindeyiz. Gelecek haftalar boyunca mevcut durumunuzda büyük değişiklikler yaşanabilir. Kendimizi, sadece birkaç hafta önce ‘asla yapmam’ dediğimiz şeyleri yaparken bulabiliriz. Kova burcundaki bu Dolunay, içimizde bir ışık yakacak ve uzun zamandır sahip olduğumuz sınırlarımızdan kurtulmamız için gerekli cesareti verecek.

Uzun süredir istediğimiz şeyleri inkar edebiliriz. Tüm bu değişim şansı bize sunulmaya başlandığında endişelenebiliriz. Ama unutmayın, evren bize asla hazır olmadığımız bir şeyi sunmaz.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen her olay bu Dolunay’da yerini bulacak. Bu Mavi Ay Dolunayı, sonsuz ihtimallerin, artan arzuların ve daha önce hiç aklımıza gelmeyen şekilde kendimizi ifade etmemizin zamanı.

Geçmiş birkaç yılda hayatımıza girenlerin ve çıkanların bir önemi yok. Bazen bize hep istediğimiz şeye sahip olmak için şans verilir. Sadece tercihimizi yapmak zorundayız; şimdi harekete geçecek miyiz yoksa vaz mı geçiyoruz?

Çünkü bazı şanslar sadece Mavi Ay Dolunayı ile birlikte gelir.

Kaynak:elephantjournal.com

Dolunayın Burçlara Etkisi:  

KOÇ: (21 MART – 20 NİSAN) –  Temmuz ayı boyunca, keyif aldığınız konular, aşk yaşantınız ve çocuklarınızın yaşamındaki hareketlilik ön planda yer almakta. Daha çok gündemde olmak, görünmek, sahnede yer almak, gezmek, yaratıcı faaliyetler içinde olmak, organizasyon çalışmalarında aktifleşmek konularınız arasında.  31 Temmuz’daki Dolunayın etkisiyle sosyal aktiviteler, sorumluluk projeleri artmakta. Arkadaşlarınızla birlikte olan duygusal ilişkilerin de ön plana çıktığı zamanlardır. Onlarla birlikte vakit geçirmek, keyif aldığınızı düşünmenin yanı sıra daha önce fırsat bulamadığınız konuşmaları, planları yapmak sizi hareketlendirebilir. Amaçlarınız ve hedefleriniz konusunda istekli olur, bir şeyler yapmak istersiniz. Bu dönem uzun zamandır olmadığınız kadar sosyal ve grup içinde etkin olabilirsiniz. İlişkiler, organizasyonlar partiler önemli olabilir.
BOĞA: (21 NİSAN– 20 MAYIS) – Temmuz ayı boyunca, özel hayatınız, ebeveynlerle olan ilişkileriniz yoğunlaşmış. Ev hayatı, yakınlarla ilişkiler, misafir ağırlamak, ailenizi yakın plana almak konularınız arasında.  31 Temmuz’daki Dolunayın etkisiyle ise, toplumdaki yerinizi sorgulamaya başlarsınız. Bulunduğunuz toplumda nasıl bir yeriniz olduğu insanlar sizin hakkınızda düşünceleri önemli hale gelebilir. Saklanılan duygular ya da özel bir konu, örtülmeye çalışılan düşünce, konusu varsa ortaya çıkması mümkün. Statünüzü zedeleyici durumlardan kaçınmak gerekebilir. 8-9 dan özgürlüğünüzün kısıtlanacağını düşünseniz bile onların görüşünü dikkate almanız gerekebilir. Jüpiter Venüs geri giderken aile hayatını yeniden sorgulamanız ve dikkate almanız gerekmekte. Marsın bu evdeki transiti aile içi ilişkiler konusunda daha dikkatli olmanızı vurgulamakta.
İKİZLER: (21 MAYIS – 21 HAZİRAN) –  Bir süredir yakın çevre ile ilişkiler, iletişim, eğitimin ön planda olduğu dönemler devam etmekte. 31 Temmuz’daki Dolunayın etkisiyle çok fazla yolculuk yapmanız mümkün olabilir. Uzun zamandır üstünde olduğunuz bir konu hakkında sonuç almanız ve karar vermeniz mümkün. İç piyasalar ve yakın çevreden çok dış dünyaya farklı çevrelere açık olmanızda gerekmekte. Bir süredir kafanızda planladığınız yolculukları gerçekleştirebilir, okul arkadaşlarınızı, komşuları dostlarınızı görebilirsiniz. Dış ilişkiler, uluslar arası medya, haberleşme, ticaret, sık yapılan gidiş gelişler mümkün. 8 inden sonra iletişim çok yoğunlaşıyor, daha cesur, organizasyona açık, hızlı bir dönem. Taşınma, tadilat, nakliye gidiş gelişler açısından trafiğiniz yoğunlaşmakta.11 inden itibaren ev işlerinizi daha rahat yerine oturtacaksınız. Evde çalışmaları hızlandırabilirsiniz.
 
YENGEÇ: (22 HAZİRAN – 22 TEMMUZ) – Bir süredir hareketli ve girişimci olduğunuz söylenebilir. 31 ine kadar olan dönemde kısa geziler seyahatler de yapmanız mümkün. Parayla olan ilişkiler, satın almalar, toprağa ait konular, harcamalar ve yeni kazançlara odaklısınız. Büyük firmalar, markalar, babanız, patronunuz, işlerinde başarılı kişilerle ilişkileri sağlamlaştırmaya çalışıyor olabilirsiniz. 31 Temmuz’daki Dolunayın etkisiyle kendi kazançlarınız dışındaki kaynaklara yönelmek isteyebilirsiniz. Borç alacak verecek konuları, bankalarla ilişkiler yoğunlaşabilir. Bu dönem kredi almak istediğiniz bir döneme denk gelmiş olabilir. Bu tarihlerde parayla olan ilişkileri Venüs retro olmasından dolayı tekrar düzenlemek isteyeceksiniz. Geçmişteki yatırım projeleri, toprağa ait konular tekrar gündeme gelebilir. Müşteri ilişkiler geçmişten yarım kalmış iş anlaşmalarını bu dönem tekrar düzenlemeniz ve dikkate almanız mümkün. 8-9 dan itibaren para kesesinin ağzını açacaksınız. Ancak risk almamaya gayret edin, sabırlı olmamız gereken bir dönemdeyiz.
ASLAN: (23 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS) – Bir süredir kişisel projelerinize odaklandınız, finansal zorluklar baş gösterse de rahata ve keyife yönelik tavırlarınız dikkat çekmekte. 31 Temmuz’daki Dolunayın üstünüzdeki etkisi çok fazla olabilir. Dolunay dönemi, ilişkiler, ortaklıklar, hukuki konular gündeme gelebilir. Bu konulara karşı hassasiyetiniz artabilir. Artık bir karar verme zamanı sanırım. Merak etmeyin 8-9 Ağustos’tan itibaren sıkıştığınız yerden çıkıp kendi projelerinize başlayacak bu konularda daha ısrarcı ve özgüvenli, cesur tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz. Girişimci ve organizasyon yönlerinizin aktif olduğu, talepkar bir döneme gireceksiniz. Evdeki günlük işlerinizi düzenlemek, Venüs retrosunun etkisiyle yarım kalmış eğitim ve medya bağlantılı projeleri, kişileri tekrar organize etmek gezmek için fırsatınız var.  Dış görüntünüzle ilgili değişimlerinizi yakın plana alabilirsiniz. Ancak eğer böyle bir niyetiniz varsa estetik gibi 6 Eylülden sonraya bırakmanızı öneririm. 11 inden itibaren iş ve çalışma şartlarınıza kazançlarınıza hukuki konulara yönelebilirsiniz.
 
BAŞAK: (24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL)  - Arka planda kalan işlerinizi yönetmek, kendi iç dünyanıza çekilmek, aile içindeki organizasyonları düzenlemek zamanınızı alıyor. İşle ilgili sorunlar, kardeşleri,  gündemde tutan ve bir türlü netleşmeyen programlar da gündeminizde.  31 Temmuz’daki dolunay iş evinizde gerçekleşecek. Günlük işlerinizi toparlamak isteyebilirsiniz. İş konusunda hassasiyetiniz artıyor. Temizlik, hijyen konularına sağlığa yönelmek gerekebilir. Ev ve ailenizle ilgili sağlık şartlarınızı düzenlemek, zoru başarmak isteyebilirsiniz. Beklediğiniz işle ya da parayla ilgili bir haber alabilirsiniz. 8-9 undan sonra geçmiş dönemlerin tekrarı ve başkalarına hizmet temaları gündeme gelip sizi yorabilir. Ancak akıllıca ve faydalı gelişecek türden.  Gizli yardımlar yapılabilir, gizli ilişkiler yaşanabilir. bu dönem kendi iç dünyanızı keşfetmenin zamanı, geçmişe dair bazı şeyleri bırakmak, atmak temizlemek gerekebilir. Aslında bir hazırlık dönemi de denilebilir. Dua etmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak, kendinizi mutlu eden türü kişilerle görüşmek bu dönem faydalı olabilir.  11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni şartları değiştirmeniz için yardımcı olacak, bu tarihlerden itibaren kendi şansınızı yaratmak için fırsatlarınız başlıyor. Kişiselleşme, kendi projelerinize yönelik çalışmalar fırsatları yaratma, akıllıca girişimler ve geçmiş dönemlerdeki zorluklara veda etme zamanı tam olarak gelmese de başlangıcını yakalayabilirsiniz.
 
TERAZİ: (24 EYLÜL – 23 EKİM) – Bir süredir sosyal organizasyonlar içinde olmak istediğiniz bir dönem. Ancak finansal zorluklar bazı detaylar sizi arka planda olmaya itiyor zaman zaman. 31 Temmuz’daki dolunay aşk hayatınızı gündeme getirmekte. Bir karar vermeniz ya da teklif almanız mümkün. Çocuklarınızın planları sorumlulukları, finansal zorluklar hareket etme özgürlüğünüzü de kısıtlayabilir. Ancak kendi keyfinize odaklanmak için de fırsat da yakalayabilirsiniz. Bu dönem, yetenekleriniz doğrultusunda yapmış olduğunuz çalışmalar da gündeme gelebilir. Ancak 8-9 undan itibaren, büyük aktiviteler, organizasyonlar grup çalışmaları gündeme geliyor. Toplumsal amaçlara yönelik çalışmalar yapmak, eğitim, seminer, parti organizasyonlarına yönelmek gerekebilir. Birlikte çalışmak, hedeflere varmak, geleceğe yönelik amaçlarınıza ulaşmak için cesurca hareketler sergilemek dönemidir. Bu dönem başkalarıyla çalışmak size güç getirebilir. Dostlarınızdan baba yada otoriter konumda olan kişilerden destek almanız, partilere katılmanız mümkün. Birlikten güç doğar diyelim. İşte size finansal işlerinizi toparlamak ve Venüs retrosuyla tekrar organize etmeniz için fırsat doğuyor.
AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Bir süredir kariyer bağlantıları kurmak, yükselmek, çalışmalar yapmak ve daha çok popüler olmak istediğiniz bir dönemde ilerlemektesiniz. Ancak Satürn’ün tekrar evinizde ve retroda olması mücadeleci bir dönemde olduğunuzu ve baskıları da tam olarak üstünüzden atamadığınızı gösteriyor. 31 Temmuz’daki dolunay ev hayatını gündeme getirebilir. Eve dönük çalışmalar toplantılar arkadaşlarla beraberlikler mümkün. Emlak, domestik konular, alım satımlarla ilgili bir karar ya da sonuç alabilirsiniz. Anneyle iletişiminiz artabilir. Daha çok yolculuklar gündeme gelebilir. 8-9 undan sonra iş ve kariyer açısından mücadeleci, hırslı bir döneme girebilir, üstünde olduğunuz iş, spor aktiviteleri, girişim vb.. konularda cesur ve girişken davranabilirsiniz. İlişkiler, ortaklıkları ilgilendiren konuların, yolculukların, başarının, organizasyonların, takım, grupların hayatınızda önemi artabilir. 11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni bir takım çalışmalara yoğunlaşmanız ve grup bilincine sahip olmanız için sizi harekete geçirebilir. Hayattaki amaçlarınıza ulaşmanız ve daha sağlıklı bir yaşam için üretken ancak çok çalışmanız gereken bir dönem başlıyor.
YAY: (23 KASIM – 21 ARALIK) -  Temmuz ayı boyunca, eğitim amaçlı çalışmalara, farklı çevrelere yönelmektesiniz. Çevre değişikliği belki farklı şeyler öğrenmeniz ve kişilerle tanışmanız için faydalı olmuştur. Uzaktaki akrabalarla diyaloglarınız güçlendirmişsiniz. Ancak dönüş vakti gelmiş olabilir. 31 Temmuz’daki dolunay yakın çevrenizi, akrabaları, anneyi gündeme getiriyor. Yolculuklara kilitlenebilirsiniz. Daha çok iletişim, organizasyonlar, internet ve gruplar hayatınıza girebilir. Eğitimle ilgili beklediğiniz bir haber gelebilir. 8-9 undan sonra geziler, seyahatler sıklaşabilir. Bir süredir odaklanamadığınız çevrenize, arkadaşlarınıza, seminerlere, sevdiğiniz kişilere, görüşmediğiniz özlediğiniz yakınlarınıza vakit ayırabilirsiniz. 11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni kariyer evinize giriyor. Daha fazla kişiler sizi tanıyabilir, uluslararası boyutlara ulaşabilirsiniz. Bu yıl yüksek eğitim ve iş hayatınızda olumlu gelişmeler dikkat çekecek.
OĞLAK: (22 ARALIK – 20 OCAK) – Bir süredir, finansal zorluklar, ruhsal gerginlikler sonucunda psikolojik destek almak ya da tedavi görmek durumunda kalmış olabilirsiniz. Kimileri ise ortak paylaşımlar eşin getirdiği bir takım sorunlar yüzünden kredi, borç alacak verecek konularına yönelmiş olabilir. Miras, toprakla ilgili konular alım satımları değerlendirmek, sigortalı olmak, tazminat almak gibi bir çok hikayeniz olabilir. 31 Temmuz’daki dolunay bu konularla ilgili bir sonuç almanızı sağlıyor olmalı. Uzun süredir satmak yada sahip olmak istediğiniz bir şeye sahip olabilirsiniz. Kredi almanız için teklif gelebilir. Eşinizin ya da sizin elinize para geçebilir. Ev almak, alım satım yapmak için ailenin de desteğiyle birlikte bir karara varabilirsiniz. 8inden itibaren ise, Mars eşinizle yada ortağınızla paylaştığınız finansal konularda sizi hızlandırabilir. Bazı şeyleri gerçekleştirmek için acele etmek durumunda kalabilirsiniz. Resmi dairelerle, bankalarla, hukukla ilgili konulara yoğunlaşabilirsiniz.  11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni size eğitim ve farklı çevrelere yönelmek konusunda destek verebilir. Seyahat edebilirsiniz. Daha çok medya bağlantılı işlere ve ticarete açıksınız.
KOVA: (21 OCAK – 19 ŞUBAT) – İlişkiler, beraberlikler, evlilik üzerine yoğunlaştığınız bir dönem olmalı. Kimileri ise ev taşınma yer değişimleri ile ilgili işlere eğilmiş olabilir. Bazılarınız ise ortaklık kurma, bayanlarla iletişime geçme onlardan destek almak gibi beklentileriniz var. 31 Temmuz’daki dolunay burcunuzda gerçekleşiyor! Özellikle, Ocak-Şubat 2015 gibi hayatınızda başlayan ve Temmuz ayında hızlanan konuların sonuçlarını alacak ve bir karar vereceksiniz. Tabi bunun için eşinizle ya da karşınızdaki kişiyle işbirliği içinde olmalı, diyaloglarınızı güçlendirmelisiniz.  8-9 undan sonra iş konusunda aktivasyonlar başlayabilir. Satürn 2012 den beri iş hayatında üzerinizde baskı oluşturmuş. Ancak bu baskı 18 Eylülden itibaren tamamen kalkıyor. Bu günlerde bazı konularda kararlarınızı kesinleştirmeniz yakın gibi görünüyor. 11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni ortak paylaşımlar evinize girecek. O günlerden itibaren finansal açıdan ortağınızdan eşinizden destek alabileceksiniz.
 
BALIK: (20 ŞUBAT – 20 MART) – Bir süredir günlük işlerinize odaklandınız. Bir yandan işlerinize devam etmek istiyorsunuz diğer yandan ise bir rahatlık çökmüş üzerinize. Bu günlerde arkadaş, akraba, iş çevresinden kişilerle hep birlikte günler geçirmektesiniz. 31 Temmuz’daki dolunayla da bir süredir aşk hayatınızla ya da çocuğunuzla ilgili saklamaya çalıştığınız yada bilmediğiniz, aydınlanmayan bir konu açıklığa kavuşabilir. 8-9 undan sonra çok çalışacaksınız, finansal konulara, günlük işlerinize farklı çevrelerden kişilere yoğunlaşabilirsiniz. Yaklaşık bir ay boyunca yorulabilir, sağlığınızı zorlayabilirsiniz. Kas çalışmaları yapmak içinde uygun zamanlardır fazla zorlamadan yapmalısınız.  Kalp dolaşım sisteminize, sırt, boyun ağrılarına ve sakarlıklara dikkat etmelisiniz.  11 Ağustos’ta Jüpiter şans gezegeni ortaklık ve evlilik evinize giriyor. İlişkilere yoğunlaşmanız gerekebilir. Var olan ilişkinizi daha çok dikkate almanız gerekebilir.  Ortaklıklar gündeme gelirken, danışmanlık konusunda verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Hukuki konularda şansınız artıyor. Davalar hız kazanıyor.
Kaynak: www.astrotalin.com
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید