Bedeninizi Yaza HazırlayınBedeninizi Yaza Hazırlayın

Artık silkelenin ve bedeninizi yaza şimdi hazırlamak için ayağa kalkın! Tazelenmenizi ve yenilenmenizi sağlayacak tüyolar.

Nihayet bahar geldi ve güneş yüzünü gösteriyor. İçinizde güzel bir heyecan, neşe ama aynı zamanda bir yorgunluk da hissediyor olabilirsiniz. Ancak şimdi bunlardan sıyrılmanız ve ayağa kalkmanız gerekiyor.

Günler hızla geçiyor ve Nisan neredeyse bitiyor. Sizin ise yaza hazır olmanız için çok az vaktiniz var. O zaman ne bekliyorsunuz, şimdi programınızı yapın ve adım atmak için hazırlanın. Peki, neler yapmanız gerekiyor?

Hepimiz sağlıklı beslenmenin önemini biliriz ancak önceliklerimiz sağlıklı beslenmek değil, kilo vermektir.

Ancak şimdi kendiniz için bir iyilik yapın ve doğru beslenmeyi gerçekten öğrenin. Belki yavaş kilo vereceksiniz ancak bu yaşam tarzınız olacağı için kalıcılık sağlayacak.

Hayatınız boyunca sürdürebileceğiniz doğru beslenme alışkanlıkları edinerek, bedeninize zarar veren besinlerden uzaklaşın.

Beslenme düzeninizde sebze ve meyveye daha çok yer verin. Ancak her şeyin mevsiminde yenmesi gerektiğini unutmayın. Örneğin bu ay çilek yiyebilirsiniz ancak karpuz için biraz daha bekleyin.

Suyun yaşam kaynağınız olduğunu unutmayın. Nefes almanız kadar gerekli olan şey sudur. Hayatınızdan suyu çıkarmayın.

Nasıl ki nefes alırken saymıyorsunuz, içerken de cimri davranmayın. Vücudunuzun size verdiği işaretleri iyi dinleyin

Günde en az 2 litre su içmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Besinlerin sindirimi, emilimi ve hücrelere taşınması için suya ihtiyacınız var

Eğer yeteri kadar su içmediğinizi düşünüyorsanız, tadını ve görüntüsünü güzelleştirmek için içine limon veya meyve dilimleri ekleyebilirsiniz

Yeni bir mevsime veya döneme hazırlandığınızda içinize dönün, meditasyon yapın ve güçlü yanlarınızı ortaya çıkarın. Kendinizi takdir edin ve bedeninize şükür edin

Sağlığınız için en önemli detaylardan biri de uykunuzdur. Uyku ritminizi bulun. Rem uyku evrelerinin her biri 1,5 saat sürer. Günde 6-7 saat uyumaya çalışın

Uykunun süresi kadar, uyunana ortamın ve uyku kalitesinin de önemi vardır. Uyku kaynaklı sorunların birtakım hastalıkları ortaya çıkardığını unutmayın.

Mevsim geçişlerinde yaptırın ve vücudunuzu ölü hücrelerden arındırın. Bu sayede tazelendiğinizi fark edersiniz. Tazelenen bedeniniz ve ruhunuzun dinginleşmesi için masaj yaptırın.

Kışın önemli etkilerinden biri de şişkinliklerdir. Ödemi engellemek için önce tuz tüketimini azaltın. Sıvı tüketimini arttırın.

Sindirim sistemini çalıştıran, temizleyen hindiba, kızılcık, salatalık, rezene ve üzüm gibi besinler tüketin. Tarçın ve karanfil katılmış bitki çayları için.

Hangi dönemde olursa olsun, egzersizi yaşamınızın bir parçası haline getirin. Yaşam boyu uyabileceğiniz bir program benimseyin.

Haftada 4 gün sizi zorluyorsa bunu iki gün ile sınırlayın ama mutlaka uygulayın. Kendinizi dinleyin ve neler yapabileceğinizi belirleyin

Vücudunuzu çalıştırmak ve hareketsizlikten kurtulmak için , yoga ve pilatesi deneyin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Tatlı Krizine Avokado Puding

Tatlı Krizine Avokado Puding Suçluluk hissine kapılmadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifimiz olduğunu söylesek? Ne dersiniz?

0 2 13 Ocak 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید