Bebeklerde Ninni Ağrı Kesici Etkisi Yapıyor

Bebeklerde Ninni Ağrı Kesici Etkisi Yapıyor
Paylaş
 


Bebeklerde Ninni Ağrı Kesici Etkisi Yapıyor

Ninnilerin, bebeklerin uyumasına yardımcı olmanın yanı sıra, ‘ağrı kesici’ etkisi yaptığı belirlendi.

İngiltere’deki Great Ormond Street Hospital’da yaklaşık 20 yıldır müzik terapisi uygulayan Dr. Nick Pickett ve ekibi, ninniler üzerine bir araştırma yaptı.

Psychology of Music dergisinde yayımlanan araştırma, ninnileri duyan bebeklerin ve yürüme çağındaki çocukların, kalp ritmi yavaşlıyor ve ağrıları azalttığını ortaya koydu.

Pickett, yüzyıllardır ebeveynlerin içgüdüsel olarak bebeklerini rahatlatmak için ninniler söylediğini, ancak ninnilerin sağlığa faydalarının bilimsel olarak kanıtlanmasının heyecan verici olduğunu belirtti.

Nick Pickett, hastanedeki 37 kalp hastası bebeğe ninni söyledi ve onların kalp ritmini, ağrılarını, ağlamalarını, yüz ifadelerini ve hareketlerini inceledi. Ayrıca, bazı bebeklere kitap okundu. Bazılarının yanında sessizce oturuldu. Sadece ninnilerin kalp ritmini yavaşlattığı ve ağrıları azalttığı görüldü.

Ninnilerin sakinleştirici tonunun bebeklerin dikkatini dağıtarak ağrıyı azaltıyor olabileceğini belirten Pickett, canlı müziğin ağrıyı azaltmada daha faydalı olduğunu, bebeklerin ilk olarak ninniyi söyleyen kişinin sesine, daha sonra enstrümana tepki verdiğini, birden fazla enstrümanın ise daha az etkili olduğunu vurguladı.

alıntı

Arananlar :iğne oyası modelleri facebook
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 7 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید