Basen Şekillendiren Hareketler!

Popo Şekillendiren Hareketler!
Paylaş
 


Basen Şekillendiren Hareketler!

Hepimizin  vücudumuzda şikayetçi olduğumuz bölgeler muhakkak vardır. Zayıflamasını istediğimiz ve şekillenmesi için elimizden gelen  her şeyi yaptığımız bölgelerin başında göbek ile birlikte kalçalar geliyor. Çünkü kalça bölgesinde yağ dokusu daha fazla ve kan dolaşımı daha yavaş. Bununla birlikte kaslar da çok daha yumuşak ve gevşemeye yatkın. Kalça bölgesindeki şikayetler yalnızca genişlikle sınırlı değil. Gevşek, sarkık kalçalar da bu bölgenin en büyük problemlerinden. Geniş, sarkık kalçaların en etkili çözümü ise şüphesiz egzersiz yapmak. Sports International’dan Fitness Eğitmeni Oktay Sağnak ve Pilates Eğitmeni Aslı Sözen özellikle çömelme hareketlerinin kalça ve popo için birebir olduğunu ifade ediyorlar ve önerdikleri egzersiz hareketleriyle ilgili şu açıklamayı yapıyorlar: “Bu hareketler günlük aktivitelerimizde yeterli güce sahip olmamızı sağlar. Bununla birlikte yana, öne ve arkaya adım atarak gerçekleştirdiğimiz egzersizler pek çok kas grubunun çalışmasına etki eder.

Popo Şekillendiren Hareketler!

BASEN ŞEKİLLENDİREN HAREKETLER!

Haftada en az 2 gün yapılması gereken bu egzersizler, kalça kaslarının gücünü artırmakta çok faydalıdır. Önce temel kalça güçlendirme egzersizleri ile başlanmalıdır. Bir süre bu temel hareketleri yaptıktan sonra gelişmiş kalça hareketleri ile egzersize devam edilebilir. Tabii kalça hareketlerinden önce bisiklet ve koşubandı gibi kardiyo egzersizlerini 15-20 dakika yapmakta fayda vardır. Çünkü egzersizlere başlamadan önce hem sakatlık riskini önlemek hem de adaleyi ısındırıp performansı artırmak için kardiyo gereklidir. Bununla birlikte kalça gücü geliştikçe egzersizlerin saysısında artış gerekecek ve gelişmiş kalça hareketleri eklenecektir.”

1. LUNGES (ADIMLAR)

Bu pozisyon kalçayı çalıştırdığı kadar ön ve arka bacağı da aktif olarak çalıştırır. Birçok kas gurubunu çalıştırdığı için de metabolizmayı ayakta tutar ve dengemizin gelişmesine yardımcı olur.

Popo Şekillendiren Hareketler 1

HAREKETİN YAPILIŞI:

Hafif dumbell’larla sırtımız düz olacak ve diz kapakları ayak parmak uçunu geçmeyecek şekilde uzun adımlarla ( çömelip kalkma) yürüme pozisyonunda 12-15 adım çömelip kalkılmalıdır. Bu hareket 12 ya da 15 tekrar ve 3 set yapılmalıdır.

2. HİP EXTENSİONS

Bu egzersiz kalçayı en iyi izole eden (kalça kaslarını en iyi çalıştıran ve güçlendiren) hareketler arasındadır. Kalçamız en çok kasa sahip bölgelerimizdendir. Ancak yağ dokusundan dolayı yumuşak görünüme sahiptir. Hip extensions hareketi, bu bölgenin sertleşmesine yardımcı olur.

Popo Şekillendiren Hareketler 2

HAREKETİN YAPILIŞI:

Eller ve diz kapakları yerde, karın kasları sıkı ve sırt düz olacak şekilde pozisyon alınır. Sağ bacak 90 derece olacak şekilde yukarı kaldırılır ve başlangıç pozisyonuna dönülür. Bu hareket 12 ya da 15 tekrar ve 3 set yapılmalıdır.

3. HİP -LİFT PROGRESSİONS (Yerden kalçayı ayırarak ve yüksek yerde sıkıştırma)

Bu hareket bacak, kalça ve karın kaslarımızı kuvvetlendirir. Hareketi yaparken dikkat etmemiz gereken kural omuriliğimizi çok fazla kaldırmamaktır.

Popo Şekillendiren Hareketler 3

HAREKETİN YAPILIŞI:

Sırt üstü ve eller yanda olacak şekilde mindere yatılır. Kalça kaldırılarak bir sayılır ve indirilir. Kalça kaldırılarak nefes verilip nefes alınarak başlangıç pozisyonuna gelinir. Bu hareket 12 ya da 15 tekrar ve 3 set yapılmalıdır.

Diğer Konularımıza Göz Atmak İstermisiniz?

Vücut Tipine Göre Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Vücut Tipine Göre Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Tembeller İçin 10 Zayıflama Tüyosu

Tembeller İçin 10 Zayıflama Tüyosu

 

Feridun Kunak Zayıflatan Mucize Gibi İksir

Feridun-Kunak-Zayıflatan-Mucize-İksir

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

24-30 Haziran Burç Yorumları

24-30 Haziran Burç Yorumları 24-30 Haziran burç yorumlarına göre, bu hafta ilişkilerimize, iş bağlantılarımıza ve

0 3 22 Haziran 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید