Başak Burcu Mart Ayı Burç YorumuMart Ayı Burç Yorumu

Sevgili Başak,

çok çalışma eğilimindesiniz ama bu ay her şeyi kendinizin yapması gerekmediğini size ispat edecek. Mart ayı ekip çalışması, işbirliği ve ortaklığın değerini gösterecek. Ayrıca aşıksanız, birlikte gelecek planları konuşmanın ve yapmanın aşkı ne büyük ölçeklere çıkarabildiğini de gösterecek. Belki daha önce hazır değildiniz ama şimdi zamanlama doğru görünüyor. Zaten evliyseniz, yeni ortak hedefler bularak beraberliğinizi daha heyecanlı hale getirmenin de tam zamanı. Zaman geçtikçe bu hedefleri gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.

28 Şubat’ta Balık burcunda ve partnerlik evinizde oluşan tatlı yeniay, mart ayının ilk iki haftasında düzenli bir akışla iyilikler getirmeye devam edecek. Bu iki hafta içinde aşkta ya da iş hayatındaki partnerinizle ilgili atacağınız adımlar, ilişkinizi önümüzdeki mart 2015te Balık burcunda oluşacak bir sonraki yeniaya kadar iyi yönde değiştirecek güçte olacak. Bu çok önemli bir an, şimdi detaylara bakalım.

Geçen ay yöneticiniz ve koruyucunuz olan Merkür’ün gerilemesinden dolayı pek çok gecikme yaşadınız. Merkür’ün konumu ve aktivitelerinin etkisi sizin üzerinizde diğer burçlardan çok daha güçlü ve belirgin olacaktır. Merkür 28 Şubat’ta düzeldi ve bir daha 1 Temmuz’a kadar gerilemeyecek.

Yeniay 11 derece Balık burcunda sizin evlilik ve iş ortaklığı evinizde oluşmuştu. Yeniay, gerçek aşkın büyüdüğünü ve birbirinize ne kadar yakın olacağınız konusunda hiç sınır olmadığını gösterecek. Bu ay nişan hakkında konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer nişanlıysanız, evlenebilirsiniz. Neptün, Güneş ile kavuşum yaptığından sevdiğiniz kişi sizi çok esinlendirecek demektir. Pek çok insan Venüs’ü aşk gezegeni olarak düşünür ama Neptün, Venüs’ten daha yüksek oktavlı bir gezegendir ve aşkı daha derin ve yoğun hale getirme gücüne sahiptir. Neptün ‘ün duyguları öyle yoğundur ki, kendi ego ve arzularımızdan aşkımız uğruna vazgeçmek isteriz. Neptün, gerçek aşkın anlamının sevdiğimiz için fedakarlık yapmaya hazır olmak olduğunu öğretir.

Neptün aynı zamanda sis etkisi yaratır. Yani eğer arkadaşlarınız “Sakın yapma!” diye çığlık atıyorlarsa, en azından ne dediklerine kulak vermek isteyebilirsiniz. Bütün astrologlar Neptün partnerlik evinizde bulunduğu zaman birine bağlanırken çok dikkatli olmanızı söyleyeceklerdir. Aslında Neptün orada uzun seneler kalacak onun için bu pek pratik bir tavsiye olmayacaktır. Tabi ki, bağlılık altına girerken dikkatli olmak her zaman iyidir. Partnerinizin iyi ve kötü zamanlarda nasıl tepki verdiğini dikkatle izlemeli ve daha yakından tanımaya çalışmalısınız. Yedinci evinizdeki Neptün’ün, özellikle de eğer partneriniz sanat ve yaratıcı alanlara kendini adamış ve böyle bir alanda çalışan biriyse çok olumlu etkileri olabilir, ikiniz birlikte müthiş işler yaratabilirsiniz.      Eğer partnerinizin sanat galerisi varsa, bir oyuncu ya da sanatçının temsilcisi ise aynı durum geçerli. Bunlar pek çok olasılığa sadece birkaç örnek.

Bu ay bu kadar hareketin yer aldığı yedinci ev aynı zamanda iş ortaklıklarını da yönetiyor. Eğer bir ortaklık kurmak üzereyseniz her bir noktayı kağıt üzerinde belirtin ve gereksiz görseniz bile ortağınızın geçmişini araştırın. Kendinize temsilci veya menejer arayan bir aktör iseniz bu ay yine çok uygun. İşbirliğinizi başlatmak ve iyi ilerlemesini sağlamak için ihtiyacınız olan etkilere sahipsiniz.

Bu ay evlilik ya da iş ortaklığındaki partnerinizle geleceğiniz hakkında bu kadar umutlu olmamızın sebebi, şans ve hediyeler gezegeni Jüpiter’in 10 derece Yengeç’te bulunarak bu yeniaya mükemmel bir açı yapıyor oluşu. Ayrıca Jüpiter 7 Kasım 2013ten beri gerilediğinden zayıf bir konumda idi ama Jüpiter 6 Mart’ta düzelecek. Hayatınızın iyi yönde geliştiğinin işaretlerini görmek için 6 Mart yakınlarını dikkatle izleyin. Jüpiter şu anda arkadaşlık evinizde olduğundan en büyük kişisel gelişim ve yardım, bu alandan gelecek. Arkadaşlarınız pırlanta değerinde, gidin onlara danışın ve size önerilerde bulunmasını isteyin.

Bekarsanız, Pluto ile Güneş’in sizin adınıza iletişim kuracağı 2-3 Mart’ta harika bir gece yaşayabilirsiniz. Pluto cinsel cazibenizi artıracak, karizma verecek ve çok arzulandığınızı hissedeceksiniz.

Daha sonra 12 vel3 Mart’ta aşk evinizin yöneticisi Satürn ile Güneş arasındaki hoş ilişki aşkınızı kutlayacağınız güzel bir gün getirecek. Verilen sözler tutulacak ve hem duygularınızdan, hem de gelecekten daha çok emin olacaksınız.

16 Mart’ta Başak burcunun 26. Derecesinde oluşan dolunayla beraber sizin için büyük önemi olan bir plan veya durum sonuçlanma aşamasına gelebilir. Burcunuzda senede sadece bir kez dolunay oluşur sevgili Başak. Özellikle de doğum gününüz18 Eylül ve beş gün yakınlarında ise iki kat daha önemli demektir. Yıldız haritanızda 26 derece Başak, Boğa, Oğlak, Balık, Akrepburçlarında gezegenler varsa, yükselen burcunuz 26 derece Başak burcunda ise siz de bu dolunayın istikrar getiren ışınlarından yararlanacaksınız.

Dolunay yakınları ayın diğer olumlu dönemi olacak zira Satürn’ün, Güneş ve dolunayla yaptığı mükemmel açı istikrar ve uzun vadeli düşünmeyi getirecek. Sakın küçümsemeyin bu gerçekten çok güçlü ve olumlu bir dolunay. Ne istediğinizin ve onu nasıl elde edeceğinizi düşünme zamanı. Dolunaylar duyguları artırsa bile bir şeyi netleştirin Bu dolunay döneminin; tabii ki sizin özel doğum haritanızı görmeden yorum yapıyoruz- getireceği finali seveceğinizi düşünüyoruz.

Şimdi bir süreden beri sorunlu hale gelmiş olan para konusuna gelelim. Mars, 7 Aralık’tan beri yıldız haritanızın gelir evine zarar veriyordu. Para geldiği zaman aynı hızla gidiyordu. Belki bir akrabanız işten çıkmış ya da hasta idi ve sizin maddi desteğinize ihtiyaç duyuyordu. Ya da belki geçen sene çeşitli nedenlerle yeni giysiler almadınız ama şimdi almaya başladınız. Çok para harcamanızın ve nakit sıkıntısı çekmenizin pek çok nedeni olabilir. Başaklar işte ve evde parayı çok iyi idare ederler, bu geçici bir durum olmalı.

Mars, 1 Mart-19 Mayıs arasında gerileyecek olduğundan alacaklarınızı toplamak da pek kolay olmayacak. Kendi işinizi yapıyorsanız, ne kadar meşgul olursanız olun mutlaka faturalarınızı zamanında gönderin. Gerileyen bir gezegen geriye dönüp eksik kalan parçaları toparlamanızı ister. İsrafı azaltmak ve kazancınızı artırmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Mars gerilemesi yeni bir iş kurmak için uygun bir zaman değildir. Yani 1 Mart-19 Mayıs arası bunu yapmayın.   Aynı şekilde evlenmek için de doğru bir zaman değildir. Mars, fiziksel yakınlıkla alakalıdır ve gerilerken evlendiğinizde ilişkinizde bu eksik kalabilir. Mars bir ilişki ya da yatırımın başlangıcı için büyük bir enerji verir ama uykuda ve zayıf olduğunda onun cesaret, dayanıklılık, tutku ve motivasyonundan mahrum kalırız. Herhangi bir gezegen gerilediğinde olduğu gibi, o gezegenin bize sağladıklarını yerine koymakta zorlanırız. Mars’tan gelen eksiklikleri tamamlamak için kararlı olmamız gerekiyor. Kızıl Gezegen sizin yıldız haritanızın vergi, komisyon, telif, lisans, miras, sigorta tazminatı gibi kaynaklarla ilgili sekizinci evini yönetir. Üstelik Mars şu anda maaş ve tasarruf evi olan ikinci evinizde turluyor. Yıldız haritanızın aynı anda iki para evi aydınlanıyor ve baskı altında kalıyor.

Önümüzdeki ay 15 ve 29 Nisan ‘da çok zor iki tutulma bizi bekliyor. 15 Nisan ‘daki sizi daha fazla etkileyecek ve bir gelir kaynağınızı gündeme getirecek. (Aman sakın o günde vergi için muhasebecinize gitmeyin ; çok daha önce gidin ya da uzatma varsa, cezası olsa bile kabul edin. Vergilerinizi ekim ayına da bırakmamalısınız.) Temmuz sonu ve ağustos ayı en iyi zamanlar. 15 Nisan tutulması gelir evinize düştüğünden, bir gelir kaynağı değişmek üzere. Antenleriniz açık olsun zira bu tutulma büyük iniş çıkışlar getirebilir. İşte bu nedenle 15 Nisan tutulmasının mesajını duymadan bir plan yapmanızı istemiyoruz.

Bu ay 30 Mart’ta sekizinci ortak gelirler evinizde doğan yeniayda, nisan ayının neye benzeyeceğini görebileceksiniz. Yeniay çoğu zaman iki hafta süren yeni bir eğilim başlatır ve bu dönemde atacağınız (ya da atmayacağınız) adımlar sizi bir sene boyunca etkiler. Bu yeniay hiç olumlu değil.

Güneş ve yeniay vergi, miras, yasal işlem, anlaşma, komisyon ve benzerlerini yöneten sekizinci evinizde Uranüs ile kavuşum yapacak. Uranüs’ün, Güneş ve yeniay ile kolkola gelmesi tek başına bir sorun değil ancak Uranüs sürpriz demektir ve çoğumuz parayla ilgili sürpriz sevmeyiz. Daha da sıkıntılı olan, Pluto’nun hepsine birden 90 derecelik çok sert bir açı yapacak olması. Büyük zorluk, engel ve baskı anlamına geliyor.

Pluto sizin aşk, eğlence evinizde bulunduğu için pahalı bir sosyal aktivite ya da arkadaşlarla bir programdan vazgeçmeniz gerekecek veya yaratıcı bir projenin maliyeti hayal bile edemeyeceğiniz kadar yüksek olacak. Aynı beşinci ev çocukları da yönettiğinden belki de, bir çocuğunuzla özel olarak ilgilenmeniz veya yetişkin çocuğunuzun ev kirasına destek olmanız gerekecek. Ya da tüp bebek tedavisi görmek istiyorsanız bu işlemin maliyetinden dolayı zorlanacaksınızdır.

Bir şey para yüzünden çok endişe duymanıza neden olabilir. Pluto aynı zamanda devleti yönettiğinden vergi ödemeniz veya devletle ilgili başka bir ödemeden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Borcunuz olduğunu bildiren birine her zaman farklı bir ödeme planı seçeneği sunabilirsiniz. Kendi başınıza bir kenarda oturup acı çekmeyin! En azından seçeneklerinizi öğrenirsiniz. Mart ayına başlarken, sonraki haftaların neler getireceğini öğrenene kadar harcamaları düşük tutun.

Bu yeniayın 15 Nisan’daki tutulmanın hemen öncesine denk gelişinden dolayı endişeleniyoruz. Gelişmeleri ciddiye alın ama moralinizi de bozmayın. Hayatın bize yolladığı herşeyin üstesinden gelebiliriz sevgili Başak.

Bu yeniaydan önce ayın en iyi günlerinden biri geliyor. Özel gününüz yöneticiniz Merkür’ün, Jüpiter ile irtibat kuracağı 26 Mart. Bir arkadaşınız size yardım etmek için elinden geleni yapacak ve siz de duygulanacaksınız. Seyahate çıkmak, pek çok yeni insanla karşılaşacağınız bir parti, yardım balosu veya mesleki bir organizasyona katılmak için müthiş bir gün. 26 Mart hakkındaki her şey çok özel; takviminize işaretleyin ve o gün için planlar yapın. Jüpiter umutlar ve dilekler evi olan on birinci evinizde olduğundan çok istediğiniz bir şey gerçekleşme yolunda şekillenebilir!

 

Özet:

Mart ayı başladığınızda tüm konsantrasyonunuz partneriniz üzerinde. Çoğu Başak için bu sevgiliniz anlamına geliyor. Yakın bir tarihteki nişanlanma ya da evlenme planlarınız hakkında konuşabilirsiniz. Bağlılık altına girmek için uygun zaman olup olmadığı hakkında pek çok konuşma yapılacak. Zaten evliyseniz gelecek hakkında düşünceleriniz olabilir ve beraberliğinizi yakınlaştırmanın yollarını bulabilirsiniz. Ya da resmi bir iş ortaklığına girmek üzere olabilirsiniz. Alternatif olarak ajans, menejer, kelle avcısı, temsilci, avukat, broker hatta doktor gibi bir uzmanla anlaşmak üzere olabilirsiniz. Her türlü işbirliği sizin için cömert bir şekilde aydınlanan yedinci evin konuları arasındadır.

Mart ayı başında her çeşit birebir işbirliği çok par/ak, kesinlikle görüşmeleri başlatmalısınız. Ancak henüz bir şey sonuçlandırmayın zira Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında gerileyecek. Mars uykuda iken sabırlı olun ve Mars’ın 19 Mayıs’ta uyanmasını bekleyin. Mars’ın enerjisi girişimleriniz için başlangıçta çok gerekli olan itici gücü sağlayacaktır. O zamana kadar konuşun, referanslar alın ve onları araştırın. Harcadığınız zamana değecek.

16 Mart’ta Başak burcundaki dolunayla beraber kendi ihtiyaçlarınıza odaklanacaksınız. Daha önce “biz” diye düşünürken şimdi “ben” demenin zamanı geldi. Hayatın her alanında daha başarılı olmak için neye ihtiyacınız olduğu ve nasıl bir partner istediğiniz hakkında düşünmeye zaman ayırın. Ayın başında partnerinizi ön plana koydunuz ama 16 Mart’ta ki dolunay ve dört gün yakınlarını kendinize odaklanma zamanı olacak.

16 Mart’taki dolunay Satürn’den altın bir ışın alacak ve bazı Başaklar eski bir aşklarıyla yeniden anlaşmayı düşünebilecekler. (Aşk hayatınızı yöneten Satürn 2 Mart’ta gerilemeye başladığından, geçmişe dönme eğiliminde olabilirsiniz.) Eğer beraber olmanız gerektiğini hissediyorsanız, konuşmayı siz başlatın ve nereye varacağını izleyin.

Mars Aralık ayından beri para evinizin altını üstünü getiriyor ve harcamalarınız azalmıyor. Bu ay Mars gerilemeye başlayacak ve durumu düzeltme şansını bulacaksınız. Ama 30 Mart’ta finansal evinizde doğan ve dost olmayan yeniay ile mücadele etmeniz gerekecek.

Bu ev vergi, miras, nafaka, çocuk yardımcı, komisyon, sigorta, mortgage, boşanmadaki mal paylaşımı gibi para konularını yönettiğinden bu kaynaklardan birinde beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Pek çok insan parayla ilgili sürprizleri sevmez. Şimdi ipuçlarına bakalım. Yılbaşı öncesindeki dönemi düşünün, o zaman da para yüzünden sıkıntı yaşamış olabilirsiniz. Hatta aynı mesele olabilir. Alternatif olarak harcama ve masrafların artışının nedeni hayatınızda büyük bir değişim geçiriyor olmanız olabilir. Gelecek ay 15 Nisan da büyük bir ay tutulması oluşacak ve parayla ilgili daha çok vurgulanma olacak. Şimdilik sıkı durun. Planladığınız pahalı alışverişleri erteleyin zira nisan ayı sonunda nasıl bir durumda olduğunuzu göreceksiniz.

 Başak için önemli tarihler:

 

En romantik günler (bu günleri başka önemli amaçlar için de değerlendirebilirsiniz): 5, 6, 9, 10, 13, 14-16, 23, 26 ve 28 Mart.

Mars 1 Mart- 19 Mayıs arasında Terazi burcunda gerileyecek. Alacaklarınızın gelmediğini görebilirsiniz. Hatırlatmalar yapmanız gerekebilir.

Jüpiter 7 Kasım’dan beri gerilemekteydi ama 6 Mart’ta düzeliyor. Kulüplere üye olmak, insanlarla bir araya gelmek ve sosyal medyada aktif olmak için iyi bir zaman.

3 Mart ise aşk evinizin yöneticisi Pluto ile Güneş arasındaki olumlu mesajlaşma sonucunda seksi ve güçlü bir gün olacak.

Başka güzel bir gün ise Güneş ile Satürn’ün işbirliği yaparak aşk hayatınıza istikrar ve rahatlattık getireceği 13 Mart.

Mart ayının ilk yarısında partnerinize odaklanacaksınız.

16 Mart’ta Başak burcundaki dolunayda (ve dört gün yakınlarında) ise sizi neyin mutlu ettiğine, kendi istek ve ihtiyaçlarınıza odaklanacaksınız.

18 Mart’ta Venüs ile Uranüs arasındaki uyum sayesinde parlak finansal haberler alabilirsiniz.

26 Mart’ta yöneticiniz Merkür’ün, Jüpiter ile işbirliği yaptığından sosyal bir olay ya da iş çıkışı arkadaşlarınızla yemek, unutmayacağınız ve lüks koşullarda geçebilir. Bu harika günü pek çok amaç için değerlendirebilirsiniz.

30 Mart’ta Koç burcundaki yeniay ise sorunlu olacak ve sonraki haftalar ve aylar boyunca zorluklar getirecek. Tutucu ve tedbirli olun.

Susan Miller

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 12 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید