Balık Burcu Mart Ayı Yorumu  Mart Ayı Yorumu

Sevgili Balık,

Doğum günü zamanı geldi, ve yöneticiniz Neptün ile, hediye ve şans gezegeni Jüpiter sizi karşılamaya geliyorlar. Bu sizin için çokönemli bir ay, çünkü bu iki gezegen, 28 Şubat-1 Mart (bulunduğunuz zaman dilimine göre) Balık burcunda 10 derecedeki yeniayı destekleyecek. Bu harika yeniay herşeyi değiştirecek, size birçok konuda yardım edecek.

Her yıl bir kez yeniay Balık burcunda olur, buönemlidir çünkü bu yeniay kişilik ve arzularınızıyöneten, ve hayati önem taşıyan birinci evinizi aydınlatacak. Genelde dikkatinizi tek konu üzerine odaklamanızı isteyen yeniayların tersine, bu yeniay size istediğinizi yapmanız için açıçek veriyor. 28 Şubat-1 Mart’taki yeniayın enerjisini arzu ettiğiniz her şekilde kullanabilirsiniz. Bunu, çok istediğiniz bir hayalinizin gerçekleşmesinde ilk adımı atabilmeniz için size verilen bir kozmik hediye çeki olarak kabul edebilirsiniz.

Bu ayın sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek için, astrolojiye dair bazı bilgiler vereceğiz ki, siz de bizim kadar heyecan duyun. Dünyadaki bütün harika etkileşimler yıldız haritanızda yer alabilir ; şimdi de Yengeç burcundaki Jüpiter gerçek aşkı bulmanıza, daha yaratıcı olmanıza, ya da çocuk sahibi olabilmenize yardım edecek. Ancak yeniay olmadan pek fazla bir şey gerçekleştiremezsiniz, çünkü bu enerjileri hissedeni ezsin iz. Yeniaylar o sırada varolan tüm enerjiyi paketleyip size sunar. Şimdi, en sonunda, sizin de ideal bir yeniayınız var,, ve o kadar mükemmel ki, bu ay atacağınız adımların ne kadar önem taşıyacağına ve kazanacağınız sürate inanamayacaksınız.

 Yeniaylar çok güçlüdürler ve bu enerji ayın hemen başında, 1 Mart’tan itibaren sizin olacak. Gönlünüzde yatan hayalinize doğru ilk adımları Mart’ın ilk haftası içinde atmanız gerekiyor, yeniaylar her geçen gün güçlerini kaybederler. 13 Mart geldiğinde yeniay kendi enerjisini 16 Mart’ta gelecek olan dolunaya devreder. (Dolunayların artı eksi dört günlük etki süreleri vardır, doğmadan önce kısa bir süre yeniay ile çakışırlar.)

Şimdi 1 Mart’ta Balık burcundaki yeniaya bakalım, bu uzun süredir beklediğiniz bir şeydi. Hayatınızda birisi yoksa ve aşkı bulmayı ümit ediyorsanız, bu ay büyüleyici olacak, siz kendi çekiciliğinizden haberdar olmasanız bile, tanıştığınız tüm insanları etkileyeceksiniz. Birisi ile birlikte iseniz, karşı konulamaz olacaksınız, büyük olasılıkla partneriniz size yeniden aşık olacak. Balık burcundaki yeniayın yeni bir aşk bulma şansınızıarttıracağı, ya da elinizdeki aşkın tadını daha fazla çıkarmanızı sağlayacağına hiç kuşku yok.

 Daha önce de söylediğimiz gibi, bu yeniay, sponsoru olan saygıdeğer Neptün’ün kolunda görkemli bir girişyapacak. Neptün Balık burcunu yönetir, görevi nazik Balıklar ile ilgilenmektir. Neptün hayal gücü ve sanatsal ifadenin gezegenidir, eski astrologlar her zaman Balık burcunun ne kadar yaratıcı olduğunu yazarlardı. Neptün ayrıca, Venüs’ün daha güçlü bir versiyonudur, merhamet ve empati duymanın değerini, ve en üst düzey aşkta benliği bir yana bırakıp, sevdiklerinin iyiliği için kendi arzularından fedakarlık etmek gerektiğiniöğretir.

Hediye ve şans gezegeni Jüpiter şimdi gerçek aşk evinizde ve parıltılı ışınlarını yeniaya gönderiyor. Jüpiter Yengeç‘te (su burcu) 10 derecede, yeniay ise bir diğer su burcu olan Balık’ta 10 derecede konumlanmış, bu mükemmel bir uyumdur; mükemmel “üçgen” ahenk getirir ; görmeyi hayal edececeğiniz en harika etkileşim budur.

 Mart ayının ilk haftasını DAHA DA olağanüstü kılan, 7 Kasım’dan beri gerilemedeki Jüpiter’in 6 Mart’ta doğru yörüngeye girmesi ile gücünün ikiye katlanacak olmasıdır. Bu yeniay Jüpiter ile Neptün’ün enerjilerini paketleyip size ulaşıtıracak. Yeniaylar bunu yapar; gezegenlerin etkileşimlerini ulaşılabilir kılarlar ; o nedenle, yaşamlarımızı iyileştirmek için bir şey olmasını istiyorsak, yeniaylardan yardım bekleriz.

 Eğer çocuk sahibi olmayı arzu ediyorsanız, Balık burcunda iken üretken olduğu kabul edilen yeniay, bu kez Jüpiter’in de dahli ile üç kez daha doğurgan hale geldi. Ay, hamilelik ve doğum arasında her zaman bir bağ kurulur, doğurgan bir yeniay ise, deneme yapmak için ideal bir zamandır, bu 1 Mart’ı takip eden iki hafta boyunca geçerli olacaktır. Umarız sizin de programınıza uyar.

Jüpiter’in aydınlattığı beşinci ev de sanatsal ifade ile ilgilidir, o nedenle bu ay yaratıcılık alanında kendinizi aşacaksınız. Sizin için değerli olan bir projeye zaman ayırmanız ve üzerinde düzeltmeler yapmanıçok büyükönem taşıyor. Jüpiter yakınlarda olduğu zaman genelde para gelir, çünkü Jüpiter aynı zamanda genişleme, cömertlik ve kazançla da bağlantılıdır. Yaratıcı veya edebi bir projeye damganızı vuracağınız bu büyük fırsatısakın kaçırmayın. Kendi burcunuzda yeniay varken, kişiliğiniz önem kazanır, sevgili Balık “kendiniz olmaya” bakın. Sizin eşsiz kişiliğiniz dünyayı değiştirmeye yeter.

Mart’ın ilk iki haftası içinde ekeceğiniz tohumlar çok büyüönem taşıyor, çünkü bu tohumlar önünüzdeki yılı. Mart 2015′e kadar, olumlu yönde etkileyecektir. O dönemde yine Balık burcuna gelecek olan yeniay bunu tazeleyecektir. Bu yılkı yeniaydan daha iyi bir platform düşünemiyoruz!

Jüpiter’in yakınlarda bulunması, genelde uzun bir yolculuğçıkacağınıza da işaret eder, anlayacağınız bu ay yolunuz hava limanına düşebilir. Mart başı ile ortası arası,seyahat için uygun bir zaman. Yabancı bir ülkeye gideceksiniz.

Fazla uzağa gidemiyorsanız, kendi ülkenizde karşı kıyıya yönelebilirsiniz. Bu inanılmaz derecede önemli yolculuk başarılı geçecek, Jüpiter’in de yanınızda bulunması sayesinde kalacağınız yerler birinci sınıf olacak.İş için seyahat ediyorsanız, yeni proje için satın alma sözleşmesini imzalayacak ve bunun karşılığında güzel bir komisyon kazanacaksınız.

Tüm Balıklar bu yeniayda göz kamaştırıcı bir zaman geçirecekler, dediğimiz gibi, bu özel süre 1-13 Mart arasındadır. Doğum gününüz 28 Şubat veya 1 Mart artı eksi beş gün içinde ise, olağanüstü şanslı olacaksınız.

Yukarıda sözünü ettiğimiz tarihlerde doğmadıysanız, doğum haritanızda yükseleniniz 10 derecede (artı eksi beş derece) Balık ise, siz de bu yeniaydan doğrudan yararlanacaksınız. Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Boğa veya Oğlak’ta 10 derecede (artı eksi beş derece) bir doğum gezegeniniz varsa siz de yararlanabileceksiniz.

Şimdi bu ayın bir diğer kilit noktası olan dolunaya bakalım. 16 Mart’ta Başak burcunda 26 derecedeki dolunayda, bir ortaklık ya da işbirliği gündeminizde olacak. Ciddi bir ilişkiniz varsa, olabileceğini hiç aklınıza getirmemiş olmanıza rağmen, nişanlanmak, hatta evlenmekten söz etmeye başlayabilirsiniz. İş konusunda bir birleşme üzerinde çalışıyorsanız, görüşmeler ciddiyet kazanacak ve birlikte çalışarak olayları somutlaştırıp bir sözleşme imzalanması aşamasına getirebilirsiniz. Dolunaylar, birlikte çalışan bir grup insanın hissebildiği büyük enerji ile, işlerin sonuçlanmasını sağlarlar. Ancak Mars gerilemede olduğu için, sizin yerinizde olsak,şu aşamada işlere kesinlik kazandırmazdık ; bu konuya daha sonra değineceğiz. Konuşup plan yapabilirsiniz, ama hiçbir şeyi karara bağlamayın.

16 Mart’taki bu dolunay da çok olumlu ve destekleyici davranacak, çünkü yabancı kişiler ve yerleri yöneten dokuzuncu evinizdeki Satürn bu dolunay ile mükemmel bir açıda olacak. Bu dolunay döneminin sonunda kendinizi daha istikrarlı hissedeceksiniz ; Satürn bunun temelini atmanıza yardım edecek. Doğum gününüz 16 Mart artı eksi beş gün içinde ise, bu dolunayın doğrudan sizinle konuştuğunu göreceksiniz. Aynışekilde, doğum haritanızda yükseleniniz 26 derecede (artı eksi beş derece) Balık ise, veya Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Boğa ya da Oğlak’ta 26 derecede (artı eksi beş derece) bir doğum gezegeniniz varsa, siz de bu dolunaydan yararlanacaksınız.

30 Mart’ta Koç burcunda 11 derecedeki bu ayın ikinci yeniayı tüm havayı değiştirecek. Bu yeniay pek dostça davranmayacak ve kazanılmış gelirleri yöneten ikinci evinizde bulunacak. Bu aşamada, Nisan ayında neler olacağının bir ön izlemesini göreceksiniz, bu her burcun öyle ya da böyle bir şekilde hissedeceğçok zor bir ay olacak.Yeni aylar genelde fırsatlar getirir, bu yeniay da size maaş zammı veya yeni bir iş şeklinde bir fırsat sunabileceği gibi, beklenmedik harcamalar veya kendi işinizi yapıyorsanız bir müşteri kaybıgetirebilir. Para geldiği gibi gidecek. Nisan ayına girdiğinizde gergin ve sinirli olacaksınız. 30 Mart’taki yeniayın mesajını hemen değil, takip eden on gün içinde farkedeceksiniz.

 Bu yeniay, ani ve beklenmedik şeyler gezegeni Uranüs’le kol kola gelecek. Hiçbirimiz para konusunda sürprizlerle karşılaşmayı istemeyiz. Beklenmedik bir zamma itiraz etmezsiniz ama aniden ortaya çıkan bir harcamaya karşı kendinizi korumaya almanız gerekir. Endişeliyiz çünkü Pluto, Güneş, yeniay ve Uranüs ileçok sıkı ve sert bir açıda olacak, dostluk evinizden meydan okuyacak. Bir arkadaşınızdan borç aldıysanız, bu kişi aniden geri ödeme yapmanızı isteyebilir, parayı geri vermek için bir plan yapın, ya da dostunuzu kaybetmeyi göze alın.

Bu yeniaya ek olarak, gelecek ay iki tane de tutulma var ; her ikisi de çok zorlu olacak, 15 ve 29 Nisan’daki bu tutulmalardan ilkine çok dikkat etmeniz gerekiyor. 15 Nisan tutulması, krediler, borçlar, vergiler, sigorta ödemeleri, davalar gibi konuları kapsayan başkalarının parasını yöneten sekizinci evinize düşecek. Vergilerinizi son dakikada yatırmayacağınızı düşünüyoruz ; bu işi Mart başında halledin veya Temmuz’a kadar bir uzatma talep edin. (Ekim ayında vergi yatırmayın ; yine maddi bir tutulma var.)

 Bu arada Mars da, 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilemeye girecek ve başkalarının parasını yöneten sekizinci evinizde olacak. Mars o evde bulunsa da, aslında kazanılmış gelirleri simgeleyen ikinci evinizi YÖNETİR. Anlayacağınız, para ile ilgili her iki eviniz de ışıışıl parlıyor.

Mars’ın güçsüz olduğu dönem yeni bir iş veya girişim başlatmak için doğru zaman değil, Mars’ın cesaret, tutku ve kararlılığı yanınızda olmayacaktır. Mars’ın görevi fırlatma roketi görevini üstlenmek ve projenin büyük bir hızla ileriye gitmesini sağlamaktır, ancak şimdi bu yok. Mars’ın yerini kendiniz almaya çalışırsanız gidişatın kolay olmadığını göreceksiniz ; yeni işönemli proje veya girişim için en erken Mayıs sonunu beklemek akıllıca olur, iyisi mi, siz önemli bir projeye start vermek için Temmuz ortasına kadar sabredin.

Mars gerilemesi tahsilatlarınızı yavaşlatabilir, size borcu olanlara faturalarını göndermeye devam edin,çünkü şimdi ile Nisan ve Mayıs aylarında nakit akışına gerek duyacaksınız. Birçok Balık gibi kendi işlerini yapanlar, müşterilere fatura göndermeyi yapılacak işler listesinin en sonuna koyarlar, ancak bu kez bu işi vakitlice yapmak gerekiyor.

 Son bir hatırlatma ; 26 Mart’ta, Merkür ile Jüpiter’in işbirliği yapacakları harika gün sizi gülümsetecek. Haberler mükemmel, çünkü Merkür Balık burcunda olacak. Bu günü önemli görüşmelere ayırın, alacağınız tüm haberler güzel, aşk konusunda da aynı şey geçerli olacaktır!

Özet

 Karşınızdaki kişilerin duygularını paylaşan ve merhamet duyan bir kişi olduğunuz için, her zaman başkaları kendinizden önce gelir. Balıklar’ın zorda kalan aile, arkadaşlar ya da yabancılar için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Bu ay, özellikle de ilk iki hafta boyunca herşey sizinle ilgili olacak; umutlarınız ve hayalerinizi iş ve özel yaşamınızda nasıl gerçekleştireceğinizi düşüneceksiniz. 28 Şubat’ta Balık burcundaki yeniay sizin için adeta bir rüyanın gerçekleşmesi gibi olacak, doğum gününüz bu tarih artı eksi beş gün içinde ise, o zaman iki katı daha şanslısınız. Bu yeniay, takip eden iki hafta içinde, sizin için çokönem taşıyan bir konuda kapıları açacak.

  Yeniay, aşk ve çocuklar evinizden destek veren hediye ve şans gezegeni Jüpiter’den harika etkileşimler alacak. Anlayacağınız, Mart; doğum günü ayınıçok romantik ve unutulmaz, aynı zamanda hiçgörmediğiniz kadar yaratıcı da olacak. Neptün, Güneş ve ay ile kavuşumda, ve her üç gezegen, şimdilerde sanat ve romantizmi yöneten beşinci evinizdeki Jüpiter ile güzel bir açıda bulunuyor, yeni projeler üzerindeçalışma yapmaya vakit ayırın. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, 28 Şubattaki yeniay artı iki hafta, hamile kalmayı denemek için en uygun dönemdir.

 Mars, 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilemeye girecek, bu para konusunda sorun yaratabilir. Tahsilat yapmakta zorlanabilirsiniz, ya da çok yüksek ve beklenmedik bir harcamayı ödemek için para toparlamayaçalışabilirsiniz. Mars gerilemede iken maddi girişimlerde bulunmayın, uygulamaya başlayacağınız planlarınız tepetaklak olabilir. Mars, kazanılmış gelirleri simgeleyen ikinci evinizi yönetir, ve şimdi komisyonlar, telifler, lisans ödemelerini yöneten sekizinci evinizde bulunuyor. Görüşmelerinizi yapın, planlarıüzerinden geçin ancak Mayıs sonuna kadar anlaşmayı kesin/eştirmeyin.

 30 Mart’taki yeniay çok inatçı, başlatacağı eğilimin ne olduğunu Nisan ayında göreceksiniz.Şimdi para isteme

zamanı, ancak toparlayabildiğiniz para kadar da ödeme yapmanız gerekecek. Yüksek harcamalarınız ya da para konusunda yaşadığınız bir anlaşmazlık olabilir, boşanmada mülkerin dağılımı gibi. Belki de bir ortak girişime yüksek miktarda yatırım yapmak zorundasınız, elinizden çıkan paranın bir açıklaması da bu olabilir. Böyle bir senaryoda, iş yapacağınız kişiler hakkında bilgi toplayın. (Bu, evleneceğiniz kişi de olabilir.) Son olarak, sosyal bir etkinliğe katılmaya karar verirseniz, bunun kaç paraya mal olacağını, daveti kabul etmedenönce öğrenin ; düşündüğünüzden daha fazlaya çıkabilir.

 Gelecek haftalarda alacağınız haberler sinirlerinizi bozabilir, çünkü önümüzdeki ay iki zorlu tutulma var, 15 Nisan’da (başkalarının parası evinizdeki dolunay ay tutulması) ve 29 Nisan’da, kardeşlerinizi, kısa yolculukları, yazıları yöneten Boğa’daki tutulmalar. Yavaş hareket edin ve gözlerinizi açık tutun. Nisan, 2014 yılının en zorlayıcı aylarından biri olacak, sizin cesaretinizi kıracak olan yönü, paraya odaklanması olacak.

Önemli günler:

En romantik günler (bu günler başka önemli konularda da yararlı olabilir): 1, 5-6, 9-10, 13-16, 19, 23 ve 26-28 Mart.

Mars, 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilemede olacak, beklenmedik yüksek masraflar getirecek. Masraflarıkontrol altına alana kadar harcamalarınızı dikkatli yapın.

7 Kasım’dan beri gerilemede olan Jüpiter 6 Mart’ta doğru yörüngeye girecek. Aşk yaşamınız hız kazanacak, yaratıcılığınız da ışıldayacak. 6 Mart ile 16 Temmuz arasındaki dönem çok güçlü olacak.

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, Jüpiter’in doğru yörüngeye girmesi harika bir gelişmedir. Sorun yaşıyorsanız, 6 Mart’tan sonra bir tüp bebek uzmanı ile görüşün.

28 Şubat’taki yeniay sizin için harika idi, Mart’ın ilk 7-10 günü içinde çok önem verdiğiniz bir hedefinizde heyecan verici ilerleme kaydetmeniz için size açıçek verdi.İşe koyulun!

3 Mart’ta bir arkadaşınız size yardım etmek için elinden geleni yapacak.

13 Mart’ta Satürn ile Güneş ideal bir açıda olacak, basın ve yayıncılık ya da üniversitede eğitim görevi konularında güzel haberler alabilirsiniz. Yasal konular pürüzsüz ilerleyecek.

16 Mart’taki dolunay artı eksi dört gün içinde bir ilişkiniz en tepe noktasına ulaşacak. Birbirinizden başkası ile görüşmemeye, nişanlanmaya ya da evlenmeye karar verebilirsiniz. Vereceğiniz tüm sözler tutacak, çünküSatürn çok dostça davranıyor. Partnerinizle yolculuğçıkmak için de güzel zaman.

Ev veya mülk ile ilgili haberler sizi mutlu edecek. 26 Mart’ta Merkür ile Jüpiter’in mükemmel açısı sayesindeözel yaşantınızla ilgili olağaüstü haberler alacaksınız, havada aşk da olacak. Bu işaretlenmesi gereken bir gün!

Para konusunda endişeleriniz olabilir, ancak 30 Mart’taki yeniaydan sonra bu endişeler artacak, çünkübeklenmedik gelişmeler yaşayacaksınız. Yapmayı planladığınız bir alış verişi ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Susan Miller

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید