Arka Cepte Cüzdan Ve Telefon Taşımanın Sakıncaları..!

Arka Cepte Cüzdan Ve Telefon Taşımanın Sakıncaları www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


Arka Cepte Cüzdan Ve Telefon Taşımanın Sakıncaları..!

Kanada Waterloo Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma özellikle erkekleri ilgilendiren bir soruna parmak bastı. Kadınların çoğunlukla çantalarında taşımayı tercih ettiği cüzdanlar, erkeklerin genelde arka ceplerinde taşıdıkları bir aksesuar.

Arka Cepte Cüzdan Ve Telefon Taşımanın Sakıncaları www.sosyetikcadde.com

Ancak bunu yaparak erkeklerin sağlıklarına verdikleri zarar gerçekten çok büyük olabiliyor. Dr. Stuart McGill’in yürüttüğü ve biyomekanikler üzerine olan bir araştırma ortaya çıkarttı ki, arka cüzdanda duran herhangi bir nesnenin (bu telefon vs. de olabilir) üstünde uzun süre oturmak ciddi na yol açabiliyor.

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere vücudun otururken denge ağırlığını bozacak yükseltiler büyük soru yaratabiliyor. Hayatınız boyunca bel, sırt ve kalça ağrılarından şikayet etmek istemiyorsanız kesinlikle arka ceplerinizin boş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Özellikle gençlerde yaygın olarak görülen cep telefonunu arka cepte taşıma eylemi de uyuşma ve kas ağrılarına davetiye çıkartıyor. Yani siz siz olun arka cebinizde mümkün olduğunca ince ve ufak şeyler taşıyın, ya da bırakın boş kalsın, yan cepleriniz ne güne duruyor?

Arka Cepte Cüzdan Ve Telefon Taşımanın Sakıncaları..! 2

 

doktorlarsitesi

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید