Argan Yağı Nedir,Nelere Faydalıdır

argan_yagi_faydalari
Paylaş
 


Argan Yağının Yaşlanmayı Geciktirici Anti Aging Etkisi Nasıl Olur?

1- cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya karşı korur.

2-Gündüz ve gece kullanımıyla kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.

3-Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır.

4-Nemlendirici etkisi çok güçlüdür; cildi dışarıdan gelecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın önüne geçer.

• Argan yağı cildinizi yumuşatır, nemlendirir ve cildinizi kurumaya karşı korur.

• Gündüz ve gece kullanımı ile kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.

• Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır. • Nemlendirici etkisi çok güçlüdür; cildi dışarıdan gelecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın önüne geçer.

Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi

Argan Yağı yüze haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. En iyi etkinin sağlanması için yağı uygulamadan önce buhar banyosu yapınız ya da en azından haftada bir kez, normal banyo yaptıktan sonra Argan Yağı’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracak.

Argan Yağı Akneye Karşı Etkisi:

Argan Yağı Fas zeytin Ağacından elde edilen içerisinde bol miktarda E vitamini bulunan bir yağdır.Cildin dengesini koruması için gerekli olan E vitamini nedeniyle Argan Yağı akneye karşı önerilmektedir. Argan yağı derinin yaşlanmasını önler ve çatlamış cildin iyileşmesinde yardımcı olur. Doğal dengeye kavuşmasını sağladığı için akne ve sivilce oluşumlarına iyi gelmektedir.

-Argan yağının afrodizyak özelliği de bulunmaktadır.

-Cilt tarafından kolay emilebildiği için krem gibi de kullanılabilir.

-Az miktarda üretilebildiği için çok kıymetli ve pahalıdır.

-Argan yağı saf zeytinyağına eşdeğer bir yağdır.

Argan yağı yüze nasıl uygulanılır?

Öncelikle yüzünüzü temizleyin. Temizlemiş olduğunuz yüzünüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan Yağını yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Argan yağı tırnaklara faydalı mı?

İnsan cildinde yaşlanma belirtilerinin en çabuk görüldüğü yerlerin başında el ve ayak derisi gelir. Bununla beraber el ve ayakdaki cilt katmanı diş etmenlerle direkt temas halinde olduğundan daha çabuk tahriş olur. Cilt bakımında bilenen mevcut yöntemeler genel olarak koruyucu yöntemler olarak nitelenebilir. Ancak el ve ayaklardaki cilt arazların giderilmesi için cilt hücrelerinin yenilemnesini birincil derecede önemlidir. Argan yağı tırnakları güçlendirerek kırılmalarını önler. Limonu sıkın ve çıkan suyuna eşit miktarda olacak kadar Argan Yağı koyarak bir karışım elde edin. Bu karışımın içinde 15 dakika boyunca parmak uçlarınızı bekletin. Tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamanız yeterli olacaktır. Argan yağını elleriniz ılık ve bol su ile yıkayıp duruladıkdan sonra, parmaklarınıza bir kaç damla Argan Yağı alarak yavaşca uygulayın. Düzenli olarak bir kaç gün yapılacak uygulamadan sonra, özellkle ellerinizin üst kısımlarında, partmak boğumlarınızda ve tırnak diplerinde etkisini göreceksiniz. Ayrıca aynı uygulamayı bileklerinizde ve dirkeslerinizde de yapabilirsiniz.

Argan yağı saça nasıl uygulanır?

Argan yağı, cilt ve tırnak bakımında olduğu gibi, saç derisi ve saç bakımındada etkili bir doğal üründür. Sağlıksız ve cansız saçlar günümüzün en yaygın sorunlarındandır. Argan yağı saç kırıklarını önleyerek saçları besler ve yıpranmış donuklaşmış saçlara parlaklık sağlar. Saç derisine uygulandığında ölü saç derisini yenileyerek saç köklerini besler. Sağlıklı ve beslenmiş saç kökleri, kökünden ucuna kadar sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Ayrıca beslenen ve yenilenen saç derisi sayesinde kepek ve saç dökülmesi gibi olumsuzluklarda ortadan kalkmış olur. Aynı şelikde saç tellerine uygulandığnda kırık ve tahriş olmuş saç tellerinizin iyileşmesine ve kırıkların giderilmesini sağlar. Aynı zamanda nemlendirici özelliği sayesinde canlı ve saplıklı bir saç görüntüsüne kavuşursunuz. Argan yağnın saçlara hafta da birkaç kez uygulanması yeterli olacaktır.

Argan yağı saça nasıl uygulanır?

Argan yağını saç derisine sürün ve yavaşça masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Sonra saçınızı yıkayın. Bir kaç damla Argan yağını, avucunuza alın ve avcunuzda hafifçe ovuşturarak elinize dağıtın. Yağlı el ve parmaklarınızla saçlarınıza ve saç denize uygulamanız yeterli olacaktır. Uyguladığınız bu masajdan sonra saçlarınızı ılık bir havlu ile sarın ve bu şeklde yaklaşık bir saat kadar bekleyin. bu sire içinde Argan yağı tamamı ile saç derinize ve saç tellerinize teneffüs edecektir. Bu süre sonunda saçlarınızı ılık su ile ve az bir şampuanla durulayabilirsiniz. Saçlarınız mümkün olduğnca doğal yollarla kurutun ve elektrikli cihazları kullanmamaya özen gösterin.

Argan Yağı ile Vücut Bakımı nasıl yapılır?

Argan Yağı, insan vucudunda hemen her bölgeye kolayca uygulabilir doğal bir maddedir. İçerdiği yüksek E vitamini sayesinde ciltdeki kuruma, çatlaklar ve olabilecek bir çok dermotolojik rahatsızlıkları cildi nemlendirerek ve cilt hücrelerini yenileyerek tedavi etmeye yardımcı bir üründür. Argan Yağını akşamları yatmadan önce uygulayınız. Alınacak ılık bir duş sonrası vucudunuz ter ve diğer yabancı maddelerden arınacağından, Argan yağının uygulama esnasında direkt olarak cildinizle temas etmesini sağlamış olursunuz. Bu şekilde yağın etkisini daha fazla hissedersiniz.

Nasıl Uygulanır ?

Argan Yağını cilde uygulamak için, duşdan sonra elineze bir kaç damla argan yağı alın ve vucudunuzda uygulamak istediğiniz bölgeye yavaşca ve oval hareketlerle bir kaç dakika uygulayın. Bayanlarda hamilelik sonrası karın bölgesinde görülen çatlakların giderilmesi için bu bölgelere düzenli olarak yapılacak olan uygulama çatlakların giderilmesinde etkili olacaktır.

:

Fas’ın sıvı altını olarak bilinen,yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen Argania spinosa ağacından elde edilen argan yağı, içerdiği E vitamini, ferulik asit ve diğer güçlü antioksidanlarla kozmetikçilerin gözdesi. Cilt kuruluğunu önleyen ve ince çizgileri dolduran argan yağı, yağlı ciltler için de umut veriyor. Bir araştırmada, argan yağı içeren kremlerin sebum üretimini yüzde 42 düşürdüğü gözlemlenmiş. Bu yağ yöre halkı tarafından hem yemeklik yağ olarak hem de için kullanılmaktadır. Yağın ısıtılmadan yenmesi gerektiği için daha çok salatalarda yada kahvaltıda ekmekle tüketmektedirler. Argan yağı kırmızımsı bir renge sahiptir. Kıvamı ise saf zeytin yağından daha koyu bir haldedir. Tadının odunsu olduğu söylenmektedir.

Argan Yağının Faydaları

-Ciltteki kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını sağlar.

- Sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.

- Cildinizin yumuşamasına yardımcı olur.

- Güneşin zararlı ışınlarından korur.

- Sigara, stres, çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinizi canlandırır.

– Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir.

- Göz altı kırışıklıklarında etkilidir.

- Hamilelik çatlaklarının önlenmesinde faydalıdır.

- Hem kuru hem de yağlı ciltler için kullanıma uygundur.

- Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar.

- Saç kırıklarının oluşmasını önler.

- Saçları besler.

-Kırılgan tırnak yapısını güçlendirir.

- Cinsel gücü arttırır.

Argan Yağının Anti Aging Etkisi :

Argan Yağı, Argan Ağacının meyvelerinden özenle ve büyük bir sabırla işlenerek elde edilen, az üretildiği için kıymetli olan bir yağdır. Argan Yağı’nın en önemli özelliği yaşlanmayı önleyici (anti-aging) özelliğinin olmasıdır. Argan yağı cildin genç kalmasını sağlıyor ve kırışıklıkların da estetik ameliyata gerek kalmaksızın en aza indirgenmesine yardımcı oluyor. Bu mucize yağın bir diğer özelliği de cildi rekor denilebilecek bir zamanda nemlendirmesi ve cilt hücrelerini yenilemesi. Argan yağı yaşlanmayı geciktirici (Anti-Aging) etkisi ile cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya karşı korur. Gündüz ve gece kullanıldığında kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır. Nemlendirici etkisi çok güçlüdür, cildi dışarıdan gelebilecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumuna karşı korur, yaşlanmanın önüne geçer. Kuru ciltleri en üst seviyede nemlendirir ve cilde kısa sürede pembemsi bir görünüm kazdırır. İçerdiği E vitamini, omega 9 ve omega 6 bileşimleri sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildin genç kalması için savaşır. Cildin nemlendirilmesi ve nem oranının dengelenmesine, ciltteki çatlaklıkların kısa sürede kapanmasına, ciltteki bazı yaraların iyileşmesine yüksek oranda katkı sağlar. Kahverengi noktaların giderilmesi, yüzdeki sivilcelerin ve boyun çizgilerinin giderilmesi için Argan Yağı yüze ve boyuna haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. En iyi etkinin sağlanması için yağı uygulamadan önce buhar banyosu yapınız ya da en azından haftada bir kez, normal banyo yaptıktan sonra Argan Yağı’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracak. Argan Yağı, cilde uygun şekilde uygulandıktan sonra deri tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir. Bu durum deride hızlı bir nemlenme sağlar. İçerdiği E vitamini ve diğer bileşenler sayesinde, cildi kuru ve ölü deri hücrelerinde arındırarak, deri hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Argan yağının, insan cildindeki en belirgin özelliği ise, ciltteki çatlak, ve derideki küçük gözenekleri iyileştiren “ANTI AGING” özelliğidir. Bu özellik sayesinde insan cildinde yaşlanmanın etkileri giderilmiş olmaktadır.

Arananlar :fransiz sac modeli
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 9 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید