Annelerin Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Annelerin bilmesi gereken önemli bilgiler
Paylaş
 


Annelerin Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Yaşadığımız duyguların içinde belki en fazla güzel fakat bir o kadar da zor olanı. Annelik
Anneliğe adım atınca, içinizde şekil alan bir canlı kıpırtısıyla beraber tüm fiziksel ve duygusal dünyanız değişmeye başlıyor. Bu değişim, inanılmaz, güzel ve değişik birçok duygu ve bir sürü zorluğu da beraberinde getiriyor. Bebeğin yaşama hazırlanmasında büyük bir sorumluluk üstlenen değerli varlık annelerin bilmesi gerekli öneriler;

 

*Asla gerçek istek yâda hevesinizi bastırıp geçiştirmeyin.

*Çocuğun istediği her şey üzerini yara bandı ile kapatabilirsiniz. Ne zararı olacak ki?

*Eğer çocuk uyanıksa, kesinlikle sizde uyanık olun. Çocuklar 1 dakika daha uyumak için vereceğiniz boş mücadeleye değmez. Elbette hasta yâda hamileysen, olay gece yarısında gerçekleşiyorsa bu tavsiyeyi o zaman görmezden gelin.

*Bir gün çocuğa rüşvet vermeniz gerekirse kendinize çok yüklenmeyin

*Her hareketli olan çocuk hiperaktif değil, ancak belirtiler yaygın ve kronik bir durumdaysa hiperaktivite düşünülebilir.

*Çocuk agresif tavırlar sergiliyor, davranışlarının nedenini bulmaya ve onu anlamaya çalışın. Sakin olun, empati kurun ve onu dinleyin. Suçluluk duygusuna kapılarak limitsiz davranmasına imkân vermeyin.

*Eğer kampta değilse, çocuklara dışarıda tuvalet yapmamalarını öğretin. Buna yaptığınıza çok memnun olacaksınız.

*Çocuğu iyi şekilde beslenme sağlarken nasıl tutumlar sergilemeniz gerektiği, çıkan sorunların ne olduğunu, bunları ne şekilde çözeceğiniz konusu, yeme problemi açısından önemlidir.

*Çocuğun hatalı davranışlarını konuşurken, elini tutmanız, dokunmanız, onunla göz göze konuşmanız önemlidir. Erkek çocukların saçlarını berberde kestirin, kuaförde değil.

*Hastalık ve gibi dönemler çocukta uyku düzenini bozulabilir. Normal olmayan durumda dikkatli olun. Kusma, İshal, ateş, varsa doktorla temas kurun.

*Onların sevdiklerini sevmeye çalışın. Çizgi filme katlanmak zor olabilir haklısınız ama sonra sizi heyecanlandıran kitaplarla tanıştıklarında, sabrın karşılığını almış olduğunu göreceksiniz.

*Eğer çocuğun dişini fırçalamadan uyursa onu uyandırmayın. Süt dişi zaten düşüyor. Fakat süt dişinden sonra gelen dişlere önemli onu bilgilendirin.
Paket satılan su ile karıştırılması gereken oyuncak için ‘‘ Hayır ’’ diyin.

*Kendinize zaman ayırmak ve yalnız kalmak harika bir duygu. Ailece geçirilen zaman da öyle. Bu ikisini de sağlıklı şekilde dengeleyin ve ikisinden de eksik kalmayın.

*Çocuğun düşüncesine saygı gösterin. Uçuk gibi görünse de bunu önemseyin.
Cinsel konuda tepkiden kaçınmak gereklidir. Bu suçluluk duymasına, korkmasına sebep olur.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید