Anne Sütünün Zeka ve Başarıya Etkisi

Anne Sütünün Faydaları
Paylaş
 


Anne Sütünün Zeka ve Başarıya Etkisi

Anne sütünün ne kadar mucize bir besin olduğu konusunda  hemfikiriz.Bu yazıda anne sütünün zekayı artırıp başarıyı nasıl getirdiğini okuyacağız.Anne sütüyle beslenen bebeklerin,hayatlarının ilerleyen dönemlerinde daha akıllı ve başarılı bireyler haline geldiklerini biliyor muydunuz?

 

The Observer gazetesinin haberine göre,bebekliğin ilk haftalarının insan yaşamındaki önemini inceleyen bir araştırma,anne sütünün çocukların zeka düzeylerini ve sağlıklarını güçlendirdiğini,ileri ki yaşlarda davranış bozukluğu ve şişmanlık gibi sorunlarla karşılaşma risklerini azalttığını ortaya koydu.

Emzirme,Erken Müdahale Yöntemidir

İngiltere’ deki Essex ve Oxford üniversitelerinden uzmanların hazırladığı raporda,çocukların bilişsel gelişim açısından gösterdikleri farklılıkların  erken yaşlarda ortaya çıktığı belirtilerek,ebeveynlerin bu konuda bilinçlendirilmesinin çocuk gelişiminde önemli rol oynadığına dikkat çekildi.

Bu anlamda emzirmenin ‘erken müdahale’ yöntemlerinden biri olarak kabul edilebileceğini kaydeden uzmanlar,özellikle genç ve yoksul kesimden gelen anneler arasında emzirmenin yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Araştırmaya göre,anne sütüyle beslenen bebeklerin 5 yaşına ulaştıkları zaman davranış bozukluğu sergileme eğilimi,emzirilmeyen çocuklara göre daha düşük.İlk 4 ay boyunca sadece anne sütüyle beslenen bebeklerde,söz konusu problemlerin görülme oranı yüzde 6′da kalırken,mamayla beslenen bebeklerde bu oran yüzde 16′ya çıkıyor.

Öte yandan,4 hafta yada daha fazla süreyle anne sütüyle beslenen bebeklerin ileriki yıllarda IQ seviyeleri,anne sütüyle beslenmeyenlere göre yaklaşık 3 puan yükselirken,anne sütüyle beslenen bebeklerin ishal ya da alt solunum yolları enfeksiyonu şikayetiyle hastaneye kaldırılma oranı da diğerlerine oranla daha düşük seviyelerde.

alıntı

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید