Alında Oluşan Kırışıklıklar İçin Neler Yapılmalı

alın-kırışıklığı
Paylaş
 


Alında Oluşan Kırışıklıklar İçin Neler Yapılmalı 

Kırışıklıklar karşı koyulamaz izler. Doğrusu 20 yaşını geçen herkes bu gerçekle yüze gelecek. Evet acı ama gerçek bunlar maalesef. Fakat bunları geciktirmek ya da en aza indirmek günümüz tıbbında mümkün.

Günümüzde sık kullanılan tedavi botoks enjeksiyonu  gereğini yerine getirmektedir. Daha genç dinamik yüze sahip olma, öncelikli herkesin arzuladığı şeydir. İsteğinizi yerine getirmek için bazı şeyleri sağlayabilmeli ve fedakârlık yapabilmelisiniz. İşte kırışıklar daha başlamadan önce nasıl geciktirilebilir merak edilen bir konudur. kırışıklıklarına engellemek için yapmamamız gerekenler;

1-Kırışıklıkların paralel artacağını unutmayın. Katlanan deride kalıcı çizgiler olur. Sonra çizgiler derinleşir kırışıklıklar meydana gelir. Gözlerinizin kısılmaması, gülmek, mimik tekrarlanması örnektir.
2-Vücut susuz kalmamalı. Yaşamımızın içeceği su olmalı. Suyun iyi nemlendirici olduğunu, bedeninin %60-70’i su olduğunu unutmayın. Yüzünüzü çok yıkamamalısınız. Cilt kendi yağlama mekanizması sahiptir. Bu yağ demektir. Sık yıkanması yüzde oluşmasına neden olur. Yüz yıkarken sabun kullanacaksan, nemlendirici olmasına önem gösterin.
3-Stres; hayatınızdan çıkarın.
4-Sigara içmeyin kırışık dostu maddedir. Cildin pörsümesine neden olur.
5-Güneşte çok kalmayın; Güneş kalıyorsanız cildinize güneş kremi kullanmalısınız. 15 dk el ve yüzü güneşle olması yeterli oluyor. Fazla güneş cilt kanserine sebep çıkarmaktadır.

Açık cilt rengi olan kimse güneşe hassastırlar. Güneşte gözlerin kısılıp bakılması söz konusu. Bu da, deriyi hareket ettirir. Uzun tekrarlanan hareket alında kırışıklığın olmasına zemin hazırlar.

Çoğu kadının  psikolojisini bozabilen sorunu ertelenebiliyor. Alın kırışıklıklarından kurtulmak istiyorsanız listeyi okumanızda yarar var.

1-    C VİTAMİNİ:  C vitamini deri dostudur. Güneşin zararlarını C vitamini bertaraf eden vitamin grubudur.

2-    YÜZ EGZERSİZİ:  yüzdeki kasların ve derinin çalıştırılmasını sağlar. Bu işlemde deriye kan taşınır. Kan besin taşıdığı için derinin bakımının yapılır.

İşlem basit. Baş dik kollar omuzlara kaldırılır. El baş üstüne konulur. Başparmak baş üstü dört parmak alınla saçın birleşim yerine konumlandırılır. Sık-bırak  baskı yapılır. Günde 3 defa önerilir.

3-    CİLT NEMLENDİRİCİLERİ

4-     KAKAO

5-    BALIK

6-    SIRT ÜZERİ UYUMAK

7-    SOYA

ALIN KIRIŞIKLARINA BOTOKS
Çizgileri gidermenin yolları vardır. Çizgilerin içine iğne yaparak dolgu enjekte ederek üstesinden gelinebilir. Dolgu maddesi “botoks” dur. Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden yapılan zehirli bir toksindir. Zehir tedavi olmaması anlamına gelmemekte.

Balık tüketmek yetişkinlik, gebelik, çocukluk ve yaşlılık gibi durumlarda çok önemli olan bir besindir. Balık deri üzerindeki uv ışınlarının zararlı etkilerini azaltmakta. Balık deri kanserinin başlamadan durdurulmasında önemlidir. Balıkta olan balık yağı ciltteki kırışıkları önler.

Arananlar :feridun kunal alin çizgileri nasil gecer
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید