Dünya Kadınlar GünüDünya kadınlar gününüz kutlu olsun sevgili bayanlar…Anne eş …degerli bayanlar…Her yıl  olarak kutlanıyor. Gerçekleştirilen çeşitli organizasyonlarla kadınlara, yaşadıkları sıkıntılarına, hayattaki rollerine dikkat çekilerek, farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Her yaşam kendine özel çaba ve emeklerle gelişir.

Anadolu Merkezi Psikolojik Danışman Necmiye Doğruer, 8 mart ’ne özel, tüm kadınlara günlük yaşamlarını güzelleştirmek için ipuçları veriyor.

Yaşamın her alanında başarıyla yer alan kadınlar,  gelişim için kendilerine sunulan önerileri değerlendirmek ve yaşama geçirmek konusunda oldukça başarılı. Anadolu Sağlık Merkezi Psikolojik Danışman  Necmiye Doğruer, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını güçlü bir şekilde hissettiren kadınların, kendi yaşamlarını güzelleştirmek ve iyileştirmelerinin de yine kendi ellerinde olduğunu vurguluyor. Psikolojik Danışman Doğruer, küçük ipuçlarını şöyle sıralıyor:

1. ;

Bizi taşıyan bedenimiz özene ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle bedeninizin size söylediklerine kulak vermeniz gerekir. Beslenmenize dikkat edip; spor, yoga ve meditasyon gibi çalışmalarla bedeninizidestekleyin. Bedeninizin varlığını, ritmini hissetmek ve bu yolla içsel bir bağ kurmak yaşamı algılayışınızı etkileyecektir.

2. ;

Sizi belirleyen özellikleri, güçlü ve zayıf yönlerinizi tanıyın. Kendinizi ancak “kendinizi tanırsanız” sevebilirsiniz. Kendinize dair gerçekleri görüp kabul etmek, içinizde oluşacak duyguyla sizi huzurlu vemutlu bir geleceğe taşıyabilir.

3. ‘’ ve ‘ama’ ları hayatınızdan çıkartın;

Gelişmek ve gelişimle renklenen bir yaşam sürmek için “keşke” ve “ama” kelimelerini yaşamınızdan uzak tutun. Yaşam ileri giden bir süreçtir, geçmişi görüp ders çıkartmak iyidir fakat bu iki kelimenin alt anlamlarının da oluşturduğu baskının sıkışmışlığıyla geçmişe takılı kalmayın.

4. İşinizi sevin ve önemseyin;

Dişil özelliklerinizle iş dünyasında var olmanız sizi hem kendinize hem de yaşama yabancılaşmaktan koruyacaktır. Ancak iş dünyasının sizden beklediği “erkek gibi hissetme ve davranma”  kalıbına girmemeye özen gösterin.

5. Annenizle zaman geçirin;

Kadınların gücü annesinden gelir ve kadınlar yeni oluşumlara, ilişkilere, büyümeye bu güçle yönelirler. Annenizden alabildiklerinizi büyük bir şükranla ve yeterlilik duygusuyla kabul edin.

6. Kadın arkadaşlarınızla bol bol zaman geçirin;

Kadınların birbirine verdiği destek ve yakınlık gerçekten çok kıymetlidir. Benzer duygularla benzer olayları yaşayan kişilerin bir arada olması destek ve güvenle yalnızlık hissini giderir.

7. Destek istemekten çekinmeyin;

İhtiyacınız olduğunda aile bireylerinizin özellikle de hayat arkadaşınızın desteğini istemekten, ihtiyacınızı dile getirmekten ve size gereken desteği almaktan çekinmeyin. Partnerinin desteğini alabilen kadın yaşamın getirdiği zorlukları daha kolay bir biçimde göğüsleyebilir ve ilişkisinden aldığı güçle özünden uzaklaşmadan yaşam mücadelesini sürdürebilir.

8. Sevmeye odaklanın;

Sevilmeyi değil sevmeyi yaşamınızda öncül kılın.  Ama önce kendinizi sevin. Sevgi sadece severken oluşur. Kendisini sevebilen başkalarını da sevebilir. Her kim olursa ve nasıl özelliklere sahip olursa olsun, karşınızdakinin sizin gibi olmasını, size benzemesini beklemeden sevin ve kabul edin.

Tüm kadınların Dünya  nü kutluyorum….SELDA

Arananlar :dünya kadınlar günü,8 mart dünya kadınlar günü,kadınlar günü
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Mucize İçecek Altın Süt

 Mucize İçecek Altın Süt Altın süt dediğimiz içeceğin içerisindeki Kurkumin sayesinde Hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor.

0 3 5 Kasım 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید