21 Yıl Sonra Marina Abramović ve Ulay’ın Duygusal Karşılaşması

21 Yıl Sonra Marina Abramović ve Ulay'ın Duygusal Karşılaşması www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


21 Yıl Sonra Marina Abramović ve ’ın Duygusal Karşılaşması

Performans sanatçısı Marina Abramović,  performans sanatçısı olan sevgilisi  Ulay ile 1975 yılında tanışıyor.  İki büyük bir aşk yaşıyorlar ve birlikte oldukları yıllar içinde birçok farklı iş, eser yaratıyorlar. İkilinin en büyük hayallerinden biri ise Çin Seddi’nde bir performans sergilemek.   Yıllarca izin almak için uğraştıktan sonra performansı gerçekleştirmek için fırsat buluyorlar ama “ufak” bir sorun çıkıyor.  Marina, Ulay’ın kendisini aldattığını ve diğer kadının hamile olduğunu öğreniyor. Hamilelik durumundan dolayı ilişkilerini bitirme kararı alıyorlar.

21 Yıl Sonra Marina Abramović ve Ulay'ın Duygusal Karşılaşması www.sosyetikcadde.com

Ve bunu ruhani bir yolculuk sonrasında yapmak istiyorlar. İki sevgili, Çin Seddi’nin farklı taraflarından yürümeye başlıyor. Günlerce, kilometrelerce süren yolculuktan sonra ortada buluşuyorlar. Birbirlerine son kez bakıyor, sarılıyor, dokunuyor ve ayrılıyorlar. Aralarında Çin Seddi kadar büyük duvarlar giriyor, Ulay diğer kadın ile evleniyor…
Bu ayrılık tam 21 yıl sürüyor.  2010 yılında Marina, New York’ta “The Artist is Present” performansı sırasında Ulay da oraya geliyor. (The Artist is Present”, Marina Abramović’in 2010 yılında gerçekleştirmeye başladığı performansı. Sanatçı, günlerce oturduğu yerden kalkmıyor ve karşısına gelen insanlar ile “bakarak” iletişim kuruyor. )

İşte o anlar ;

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید